forBET IV liga: Mamry Giżycko z tarczą! W Wikielcu mogło dojść do niespodzianki… – Magna Masuria

0

Miniona 19 kolejka forBET IV ligi przyniosła wiele emocji, zwłaszcza kibicom Granicy Kętrzyn, Mamr Giżycko oraz Mrągowi Mrągowo. Pierwsza z drużyn podejmowała na wyjeździe lidera rozgrywek, GKS Wikielec, pomimo dobrej postawy ostatecznie uległa 1:2. Z kolei Mamry Giżycko zdominowały swoje spotkanie u siebie, pokonując Mrągowię Mrągowo 3:2.

GKS Wikielec 2:1 (1:0) Granica Kętrzyn

Mogło dojść do wielkiej niespodzianki w Wikielcu… niestety piłkarze z Bydgoskiej 20 przegrali z liderem rozgrywek, GKS Wikielec, 1:2. Jest to już trzecia porażka z rzędu. W składzie zabrakło dwóch kluczowych zawodników: Marcin Swacha-Sock, który pauzował za kartki, oraz Pawła Turczyna, zawieszonego na pięć meczów.

Defensywa wraz z bramkarzem Mateuszem Paplińskim stawiała czoła atakom gospodarzy. Przeciwnicy zdobyli pierwszą bramkę w 33 minucie, ale udało nam się wyrównać wynik po przerwie dzięki bramce Damiana Oracza. Niestety, nie udało się utrzymać remisu, gdyż gospodarze zdobyli zwycięską bramkę w ostatnich minutach spotkania. Mamy jednak nadzieję na pierwsze ligowe zwycięstwo za tydzień, kiedy zagramy z rezerwami Olimpii Elbląg w Kętrzynie.

Mamry Giżycko 3:2 (3:0) Mrągowia Mrągowo

W sobotę na boisku COS-OPO drużyna Mamr Giżycko pokonała Mrągowię Mrągowo 3:2. Giżycczanie zagrali znakomicie w pierwszej połowie, zdobywając trzy gole – na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Dmitrij Bajduk oraz Krystian Sadocha – oraz kontrolując grę. W drugiej połowie, pomimo kilku okazji, nie udało im się już podwyższyć wyniku, natomiast Mrągowia zdołała strzelić dwie bramki i pojawiło się widmo remisu, a zarazem kolejnej straty punktów. Pomimo nerkówki w końcówce to Mamry znów były góra nad mrągowskim zespołem, z którym nieprzerwanie wygrywają od pięciu lat.

12MLKS Motor Lubawa181846829:42
13DKS Dobre Miasto1915431230:42