REGION: Skuteczna petycja stowarzyszenia Aktywne Mazury! – Magna Masuria

REGION: Skuteczna petycja stowarzyszenia Aktywne Mazury!

1

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o naszej petycji [Aktywne Mazury – red.] do Ministra Infrastruktury w sprawie zapewnienia zastępczej komunikacji autobusowej za pociągi PKP Intercity, które jeszcze przy ogłaszaniu marcowej korekty rozkładu jazdy informowało, że 3 maja zakończy obsługę odcinka Giżycko – Olsztyn.

Okazało się, że nasza petycja i fakt zaangażowania przez nas w sprawę samorządowców i parlamentarzystów okazało się skuteczne. Zgodnie z korektą rozkładu zapewniono zastępczą komunikację autobusową PKP Intercity na odcinku Giżycko – Olsztyn. Sukces jest co prawda połowiczny, bo obejmuje jedynie postój w Kętrzynie, z pominięciem Korsz i Barczewa, ale najważniejsze jest to, że Powiat Giżycki i Powiat Kętrzyński nie zostaną odcięte od komunikacji dalekobieżnej. Autobusy komunikacji zastępczej zapewnią dzięki przesiadce w Olsztynie na pociągi dojazd do takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kielce, Kraków.

PKP Intercity, wbrew zobowiązaniom planu transportowego państwa, nadal pozostawiło bez obsługi dalekobieżnej odcinek Giżycko – Ełk.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę, w sposób szczególny senator Małgorzacie Kopiczko, posłom Monice Falej, Iwonie Aret, Jerzemu Małeckiemu i Pawłowi Papke, a także samorządowcom, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, Prezydentowi Ełku Tomaszowi Andrukiewiczowi, starostom olsztyńskiemu i kętrzyńskiemu oraz burmistrzom Kętrzyna, Korsz, Giżycka i Barczewa, a także Radzie Powiatu w Kętrzynie, Radzie Powiatu Olsztyńskiego, Radzie Powiatu Ełckiego, Radzie Miasta Olsztyna, Radzie Miasta Ełku, Radzie Miejskiej w Kętrzynie, Radzie Miejskiej w Korszach, Radzie Miejskiej w Barczewie, które poparły naszą petycję i przekazały stosowne stanowisko Ministrowi Infrastruktury.

1 thought on “REGION: Skuteczna petycja stowarzyszenia Aktywne Mazury!

  1. Przysłuchując się obradom ostatniej sesji w powiecie kętrzyńskim padła taka dobra informacja od radnego Sawczuka (przepraszam jeśli nazwisko przekręcone ) o komunikacji zastępczej intercity na trasie Giżycko -Olsztyn z przystankiem w Kętrzynie. Czy dla mieszkańców Kętrzyna i Giżycka bardzo dobra wiadomość .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *