KORSZE: Posiadali narkotyki, odpowiedzą przed Sądem – Magna Masuria

KORSZE: Posiadali narkotyki, odpowiedzą przed Sądem

0

Zażywanie narkotyków ma wpływ nie tylko na samopoczucie osoby, która to robi. Osoba znajdująca się pod wpływem substancji odurzających błędnie postrzega otaczającą ją rzeczywistość i inaczej reaguje na różne bodźce, przez co może stworzyć realne zagrożenie dla osób w pobliżu. Dlatego policjanci dążą do jak najskuteczniejszego eliminowania tych groźnych substancji z naszego otoczenia. Kętrzyńscy policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki i zatrzymali dwóch mężczyzn.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę (01.04.2023) kilka minut po godz. 8:00.  Policjanci z Korsz na ul. Marii Curie Skłodowskiej podczas legitymowania i sprawdzania 32-letniego mieszkańca powiatu kętrzyńskiego znaleźli środki odurzające. Jak się okazało była to marihuana. Drugi z mężczyzn został zatrzymany również w sobotę (01.04.2023) około godz. 22:00. Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas kontroli ul. Moniuszki w Kętrzynie zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać – „coś” chował do kieszeni i gwałtownie odwrócił się. Zachowanie mężczyzny wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Policjanci wylegitymowali i sprawdzili mężczyznę. Jak się okazało posiadał przy sobie narkotyki. Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Zielony susz okazał się marihuaną. 25- letni mieszkaniec miasta został również zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Każdemu z nich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *