WĘGORZEWO: 54-latek ma dozór policyjny oraz ma opuścić mieszkanie – to efekt jego znęcania się nad rodziną – Magna Masuria

WĘGORZEWO: 54-latek ma dozór policyjny oraz ma opuścić mieszkanie – to efekt jego znęcania się nad rodziną

0

Dozór policyjny, obowiązek opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania oraz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Taki środek zapobiegawczy decyzją prokuratora, zastosowano wobec 54-letniego mieszkańca gminy Węgorzewo. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad bratem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (2.04.2023) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 54-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Węgorzewo policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Mężczyzna od ponad roku, miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoim bratem. Wszczynał awantury, wyzywał go, wyganiał z domu oraz bił po całym ciele. W  obawie o swoje życie i zdrowie zdesperowany mężczyzna  złożył zawiadomienie o przestępstwie. Po wykonanych czynnościach, przesłuchaniach rodziny i świadków, policjanci przedstawili 54-latkowi zarzut znęcania się nad bliskimi.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *