MRĄGOWO: Kolej całkowicie odjechała z Mrągowa! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Kolej całkowicie odjechała z Mrągowa!

2

Wielkie plany powrotu kolei do Mrągowa możliwe, że całkowicie przepadły. Burmistrz Bułajewski optował za przywróceniem linii kolejowej nr. 223 na trasie Czerwonka-Orzysz, która przebiegać miała między innymi przez Mrągowo i Mikołajki. Info Mrągowo PL informował jeszcze w kwietniu tego roku, że Rządowy Program Kolej Plus, że pomimo podwojenia budżetu program nie objął budowy linii kolejowej nr. 223.

Dzisiaj można mówić, że ambitne plany przywrócenia kolei z Czerwonki przez Biskupiec, Mrągowo, Mikołajki do Orzysza całkowicie przepadły. 14 września br., Gmina Biskupiec podpisała umowę z firmą STRABAG Sp. z o. o., która zajmie się budową ścieżki rowerowej z Biskupca do Szczytna. Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 12 mln 400 tys. zł, z czego 10 mln 500 tys. zł to kwota dofinansowania ze środków zewnętrznych. 12-kilomentorowa trasa zostanie poprowadzona przy jeziorze Kraksy, gdzie zostanie dokończony obecny ciąg pieszo-rowerowy, następnie szlak zostanie poprowadzony po nieczynnej linii kolejowej.

Budowa ścieżki rowerowej jest dofinansowana z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, Ochrona różnorodności biologicznej i wszystko wskazuje, że ambitny plan przywrócenia kolei w tym regionie całkowicie przepadł.

Burmistrz Bułajewski może wyrzucić do kosza plan przywrócenia linii kolejowej nr. 223 do kosza i zastanowić się, co zrobić realnego dla mieszkańców Mrągowa.

Burmistrz Biskupca podczas podpisania umowy z przedstawicielem firmy STRABAG Sp. z o.o. na budowę ścieżki rowerowej, fot. UM Biskupiec

2 thoughts on “MRĄGOWO: Kolej całkowicie odjechała z Mrągowa!

  1. Większych bzdur dawno nie czytałem. Czy włodarze wierzą w to co mówią? Czy w ogóle wiedzą o czym mówią? Jaki związek ma ścieżka rowerowa do Szczytna z linią kolejową Czerwonka – Biskupiec – Mrągowo – Mikołajki – Orzysz – Ełk? Żaden. Pytanie co zrobić dla mieszkańców – jak rozumiem w sensie transportowym – w kontekście położenia przy drodze S16, odbieram jako absurdalne lub dowodzące skrajnej niekompetencji samorządowca.

  2. Pewnie Bułajewski będzie jeździł rowerem z Mrągowa do Orzysza. W mojej ocenie to powinien zrezygnować funkcji jak nie potrafi zarządzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *