MRĄGOWO: Nie zapłacił za zakupy – trafił za kraty! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Nie zapłacił za zakupy – trafił za kraty!

0

Spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania szczegółowych informacji to cechy, jakie są niezbędne w służbie policjanta. Dzięki nim mrągowscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży, który okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

We wtorek (26.07.2022r.) po godz. 15:00 policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z mrągowskich supermarketów, skąd sprawca zbiegł. Na interwencję skierowany został patrol, a z zapisu kamer wynikało, że mężczyzna przyjechał do sklepu pojazdem marki Renault, wszedł do budynku, wziął artykuły spożywcze na kwotę prawie 300 zł i jak gdyby nic przekroczył linię kas, nie płacąc za towar.

Policjanci zapamiętali wygląd mężczyzny i pojazd, którym przyjechał do sklepu. Po około trzech godzinach, podczas patrolowania ulic Mrągowa, funkcjonariusze zauważyli samochód, którym podróżował sprawca wykroczenia. Patrol wraz z dzielnicowym zastali mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi ze sklepowego monitoringu. Przebywał on na terenie domków letniskowych, gdzie spędzał wakacje. Sprawca nie oddał i nie zapłacił za skradziony towar. Gdy mundurowi wylegitymowali mężczyznę, okazało się, że ten 30-letni mieszkaniec Warszawy figuruje jako osoba poszukiwana, celem odbycia kary roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna teraz odpocznie, ale w zakładzie karnym. Odpowie również za wykroczenie z art. 119§1 KW.

Art. 119§1 Kodeksu Wykroczeń. Każdy „kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *