WĘGORZEWO: Zacumował do portu mając blisko 2 promile alkoholu – Magna Masuria

WĘGORZEWO: Zacumował do portu mając blisko 2 promile alkoholu

0

Policjanci z węgorzewskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do portu ma wpłynąć łódź żaglowa z silnikiem zaburtowym, której sternik jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że za sterami tej żaglówki stał 52-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz turyście grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (27 lipca 2022r.) przed godz. 17.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym sterniku, który ma wpłynąć do portu w Kietlicach.  Na miejscu funkcjonariusze zauważyli opisaną łódź żaglową.  Kiedy jednostka pływająca zacumował do portu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości sternika. Okazało się, że informacje otrzymane od zgłaszającego potwierdziły się. 52-letni mieszkaniec Warszawy miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pływanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi teraz mężczyźnie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina: przebywając na obszarze wodnym musimy pamiętać o tym, że jego zarządca oczekuje od nas postępowania zgodnego z regulaminem. Jeśli nasze zachowanie wyraźnie wskazuje, że jesteśmy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, nie powinno nas zdziwić, jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na teren albo zostaniemy poproszeni o jego opuszczenie. Jeżeli nie zastosujemy się do polecenia, to będzie to równoznaczne z popełnieniem wykroczenia sankcjonowanego karą grzywny.

Kara grzywny zostanie również nałożona na tego, kto będąc w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi w ruchu lądowym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *