MRĄGOWO: Podsumowanie weekendu na drogach – Magna Masuria

MRĄGOWO: Podsumowanie weekendu na drogach

0

W piątek (18.03.2022 r.) przed godziną 17.00 w miejscowości Bobrówko doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierowca ciągnika rolniczego jadącego w kierunku Ukty nie upewnił się co do możliwości skrętu w lewo. W momencie wykonywania tego manewru uderzył w osobowe subaru, które w tym czasie go wyprzedzało. W trakcie interwencji ustalono, że 55-letni traktorzysta nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Tego samego dnia przed godziną 19.00 policjanci na ulicy Giżyckiej w Mrągowie zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 17-latek kierował jednośladem w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto ustalono, że młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Mało tego nie miał obowiązkowego ubezpieczenia na jednoślad, a dowód rejestracyjny pojazdu został już wcześniej zatrzymany za brak badań technicznych. Młody mężczyzna z uwagi na wiek za popełnione wykroczenia będzie odpowiadał już jak dorosły. Między innymi za wykroczenie, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Dodatkowo o zdarzeniu zostanie poinformowany Sąd Rodzinny i Nieletnich z uwagi na to, że do 18 roku życia spożywanie alkoholu jest zabronione.

W sobotę (19.03.2022 r.) około godziny 6.00 doszło do kolizji na obwodnicy Mrągowa. Tam na skrzyżowaniu z ulicą Leśna Droga 21-letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo toyocie, w wyniku czego doszło do zderzenia. Na szczęście uczestnicy nie doznali poważnych obrażeń. Kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

W niedzielę (20.03.2022 r.) około godziny 3.00 nad ranem na ulicy Krzywej w Mrągowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierowcę mazdy. Podczas interwencji policjanci ustalili, że młody mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania samochodem. Za kierownicę usiadła się osoba, która miała prawo jazdy. A 20-latek będzie tłumaczy się przed sądem za popełnione wykroczenie.

Tego samego dnia po godzinie 11.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu albo grzywny. Podobny los spotkał kierowcę osobowej skody. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na ulicy Młodkowskiego w Mrągowie. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie i tym samym popełnił przestępstwo. Zatrzymano mu prawo jazdy i grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Po godzinie 21.00 na ulicy Szkolnej w Mrągowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. Jak ustalili funkcjonariusze, kierująca osobowym volkswagenem nie udzieliła pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych, w efekcie czego doszło do potrącenia. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń. Kierująca za popełnione wykroczenie została ukarana  mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *