BARTOSZYCE: Podsumowanie weekendu na drogach – Magna Masuria

W piątek, (18.03.2022 r.), przed godz. 21:00 na trasie Kamińsk – Górowo Iławeckie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Jego zatrzymanie było poprzedzone zgłoszeniem od przejeżdżającego tą trasą kierowcy, o jadącym drogą nieoświetlonym rowerzyście. Policyjna kontrola ujawniła, że 40-letni cyklista jest pijany. W organizmie mieszkańca Górowa Iławeckiego było 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za wykroczenie poruszania się po drodze publicznej rowerem bez obowiązkowego oświetlenia i za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu grzywna w kwocie nie mniejszej niż 2500 zł i zakaz kierowania rowerami.

W sobotę, (19.03.2022 r.), po godz. 18:00 policjanci zostali wezwali do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Miało tam dojść do awantury, podczas której pijany szwagier zgłaszającej uszkodził jej auto, wyciągając je podpiętym do ciągnika łańcuchem. Auto stało pod wiatą, pod którą pijany mężczyzna postanowił remontować swój traktor. W trakcie wyciągania saaba wyrwany został zderzak auta. Pijany 48-latek miał przyjechać do zgłaszającej z innej gminnej miejscowości. Okazało się, że jego ursus nie ma opłaconego ubezpieczenia OC, co skutkowało zawiadomieniem o tym fakcie Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a w przeszłości orzeczono wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 48-latek miał w organizmie aż 2 promile alkoholu. Jego ciągnik trafił pod opiekę jego znajomego. Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu wszelkich okoliczności tego zdarzenia.  

W niedzielę, (20.03.2022 r.), po godz. 13:00 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym z udziałem osobówki i motoroweru. Miało to miejsce na parkingu sklepu przy ul. Polnej w Górowie Iławeckim. W zaparkowaną tam corsę, w której siedziała kobieta wjechał motorowerzysta wykonujący manewr cofania. Okazało się, że kierowca jednośladu był pijany, w jego organizmie było 1,5 promila alkoholu. 33-latek miał też aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa poza drogą publiczną. Czeka go jeszcze odpowiedzialności za dwa przestępstwa, tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *