MRĄGOWO: Uchodźcy z Ukrainy świętowali Wielkanoc – Magna Masuria

MRĄGOWO: Uchodźcy z Ukrainy świętowali Wielkanoc

0

Wyjątkowe, uroczyste i rodzinne śniadania wielkanocne zorganizowano 24 kwietnia w trzech mrągowskich hotelach (Anek, Mazuria i Solar), w których mieszka ponad 300 Ukraińców. Uchodźcy do wspólnego świętowania zaprosili władze miasta: zastępcę burmistrza Tadeusza Łapkę i dyrektora MOPS – Monikę Oleszkiewicz-Amdską, a także proboszcza parafii prawosławnej w Mrągowie – ks. Jarosława Kuryjaniuka. Na stołach pojawiły się tradycyjne wielkanocne symbole: kulicz, pascha i jajka.

Ukraińcy podziękowali przedstawicielom Mrągowa i właścicielom hoteli za gościnność i obdarowali gości prezentami. Najmłodsi przekazali własnoręcznie namalowane obrazki, które są wyrazem wdzięczności za okazaną pomoc. Nie zabrakło również pieśni ukraińskich, życzeń i zabawy z pisankami, czyli „bicia jajek”.

Władze miasta przekazały także świąteczne paczki, które trafiły zarówno do osób mieszkających w hotelach, a także u mrągowskich rodzin. Przygotowanie paczek zostało sfinansowane, między innymi, ze środków przekazanych przez miasto partnerskie – Grünberg.

Fot. Paweł Krasowski / opracowanie: UM Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *