MRĄGOWO: Uczniowie mrągowskiej „jedynki” uczcili rok Mikołaja Kopernika! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Uczniowie mrągowskiej „jedynki” uczcili rok Mikołaja Kopernika!

0

Społeczność mrągowskiej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika obchodziła w piątek [17-02-2023] bardzo uroczyście święto swojego patrona. Wydarzenie zbiegło się z 550. rocznicą urodzin Kopernika i 480. rocznicą jego śmierci. W trzech budynkach szkoły zorganizowano wiele atrakcji dla uczniów, które związane były z wielkim, polskim astronomem.

— To dla nas bardzo doniosły dzień — powiedział nam Dariusz Żyłowski, Dyrektor SP Nr 1. — Dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji: są aktywności sportowe, związane z nowymi technologiami czy stylizowane na epokę Mikołaja Kopernika. Z udziałem zaproszonych gości odsłoniliśmy trzy pamiątkowe tablice, oficjalnie otworzyliśmy również pracownie informatyczno-komputerowe, a także naszą perełkę: szkolne muzeum z wystawą o Koperniku.

Święto szkoły uświetniły występu uczniów, a także pyszny tort, przygotowany przez nauczycieli.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Jarosław Babalski – pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego, Sylwia Jaskulska – wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego i władze miasta na czele z burmistrzem Mrągowa Stanisławem Bułajewskim.

— Całej społeczności szkolnej gratuluję tak wspaniale zorganizowanej uroczystości — dodał Stanisław Bułajewski. — Cieszę się, że uczniowie i nauczyciele doceniają patrona swojej szkoły i pamiętają o rocznicach, jakie obchodzimy w tym roku.

fot. i tekst: Paweł Krasowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *