MRĄGOWO: Ukradł puszkę WOŚP – 19-latek w rękach policji!

0

fot. KPP Mrągowo

Mrągowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który skuszony wizją łatwego zarobku postanowił dorobić się na kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.

Każde przestępstwo zasługuje na potępienie, ale kradzież pieniędzy przeznaczonych na tak szczytny cel jest wyjątkowo bulwersujący. Dopuścił się jej 19-latek, który w poniedziałek (16.01.2023 r.) z jednego ze sklepów spożywczych na terenie Mrągowa ukradł przyklejoną na ladzie puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pracownik sklepu składając we wtorek (17.01.2023r) zawiadomienie o kradzieży powiedział, że po przejrzeniu monitoringu, może to być znany im ze wcześniejszych kradzieży mężczyzna.

W międzyczasie we wtorek (17.01.2023r.) wieczorem mrągowscy policjanci zostali skierowani na interwencję domową, gdzie mężczyzna pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu do wytrzeźwienia i trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Okazało się, że tym awanturnikiem był sprawca kradzieży puszki WOŚP.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.  19-latek przyznał się do kradzieży puszki z datkami, nie był jednak w stanie powiedzieć, ile gotówki było w środku Okazało się, że 19-latek przeznaczył pieniądze, które były darem serca i miały być przeznaczone na pomoc chorym osobom na alkohol, po którym zaczął się w domu awanturować.

O dalszych jego losach będzie decydował sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *