MRĄGOWO: Wernisaż mrągowskiej „Migawki”|17.03.2023 – Magna Masuria

MRĄGOWO: Wernisaż mrągowskiej „Migawki”|17.03.2023

0

17 marca br., o godz. 17.00 w Mrągowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy Mrągowskiej Grupa Pasjonatów Fotografii „Migawka”. Jak nazwa wskazuje „Migawka” skupia osoby, których wielką pasją jest fotografowanie.

Podczas wystawy będziemy mogli zobaczyć zdjęcia zrobione przez: Sylwia Dębowska, Marta Kopaniec, Grażyna Kaliszewska, Laura Barszcz, Anna Sowińska, Krzysztof Stasiaczek, Jarosław Zyśk, Norbert Białek, Mirosław Kleczkowski.

Grupa skupia się głównie na fotografowaniu przyrody – krajobrazów, fauny i flory naszego regionu, a także architektury i ludzi tu żyjących. Pragnie uchwycić w obiektywach aparatów niesamowite zjawiska, bajkowe klimaty, ulotne chwile oraz niezwykłe momenty życia otaczającej nas przyrody i żyjących tutaj ludzi.

Fotografia pozwala uchwycić otoczenie za pomocą wciśnięcia spustu migawki. Chodzi o znalezienie czegoś interesującego w „zwykłym” miejscu.

– Ma to nie wiele wspólnego z tym co widzimy, a raczej z tym jak to widzimy – mówi Anna Sowińska, członkini grupy

– Tak, jak migawka się otwiera i wpuszcza światło tak i my jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, pomysły i projekty oraz nowych ludzi, których z nami łączy wspólna pasja, którzy lubią pracować w grupie, przebywać na łonie natury i chcieliby podzielić się z nami swoimi fotograficznymi spostrzeżeniami – informuje jeden z założycieli Mirosław Kleczkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *