MRĄGOWO: Z promilami na kradzionym rowerze – Magna Masuria

MRĄGOWO: Z promilami na kradzionym rowerze

1

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie nie pozwalał mężczyźnie utrzymać równowagi na jednośladzie. Mało tego, jak się później okazało, rower był kradziony.

W środę (10.03.2022r.) około godziny 8.00 mrągowscy funkcjonariusze zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał szlaczkiem jedną z ulic w Mrągowie. W momencie, gdy policjanci go zatrzymali, wydało się, że jest nietrzeźwy. Potwierdziło to badanie alkomatem. Mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że jednoślad na którym jechał nie należał do niego, bo dopuścił się wcześniej kradzieży. Za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. A za przestępstwo kradzieży roweru o wartości 800 złotych usłyszał zarzuty kradzieży w recydywie, bowiem dopuścił się tego czynu po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Policjanci pracują nad sprawami kradzieży rowerów i zatrzymują sprawców tych przestępstw. Większość tych zdarzeń ma wspólny mianownik – nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu. Jak pokazuje doświadczenie, zjawisko to można w znacznym stopniu ograniczyć, pamiętając m.in. o tym, że okazja czyni złodzieja.

1 thought on “MRĄGOWO: Z promilami na kradzionym rowerze

  1. Okazja czyni zlodzieja to glupie powiedzonko majace usprawiedliwic zlodziejstwo. Normalny czlowiek jak ma okazje to i tak nie ukradnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *