WIADOMOŚCI: Infolinia NFZ dla pacjentów onkologicznych z Ukrainy – Magna Masuria

Pacjenci onkologiczni z Ukrainy, którzy musieli przerwać terapię w swoim państwie, ze względu na agresję Rosji, mogą kontynuować leczenie w Polsce.

Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Polskim Towarzystwem Onkologicznym ułatwi kontakt pacjentom z Ukrainy z placówkami onkologicznymi w Polsce. Od 9 marca 2022 roku osoby będące obywatelami Ukrainy, leczące się onkologicznie, które w związku z działaniami zbrojnymi przekroczyły granice polsko-ukraińską po 24 lutego br. mogą zgłosić potrzebę kontynuacji leczenia onkologicznego w Polsce pod bezpłatnym numerem 800 190 590. 

Dane kontaktowe przekazane przez pacjenta na infolinii zostaną przesłane do ośrodka, który podejmie się organizacji dalszego leczenia. Ośrodek skontaktuje się z pacjentem w ciągu 2 dni roboczych, aby uzyskać szczegółowe informacje o pacjencie i przebiegu dotychczasowego leczenia.

W każdym województwie jest przynajmniej jedna placówka onkologiczna, która jest gotowa do przyjęcia pacjentów z Ukrainy.

Połączenie z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia – 800 190 590 – jest bezpłatne. Infolinia działa całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, także w dni świąteczne.

Infolinia zapewnia obsługę pacjentów w językach polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim.

Informacje można uzyskać także przez pocztę elektroniczną, czat lub wideorozmowę z tłumaczem języka migowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *