RESZEL: Nie zachowała bezpiecznej odległości – wjechała w tył ciężarówki – Magna Masuria

RESZEL: Nie zachowała bezpiecznej odległości – wjechała w tył ciężarówki

0

Kierująca osobowym fordem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i wjechała w tył ciężarówki. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Jedną z najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Niezachowanie bezpiecznej odległości może doprowadzić do kolizji lub wypadku, dlatego też trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu drogowego. Niestety w środę (09.03.2022r.) o tej zasadzie zapomniała kierująca fordem kobieta.

O godz. 13:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez zaprzyjaźnione służby Straż Miejską z Reszla oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Reszla, że najechali na zdarzenie drogowe na trasie Reszel-Święta Lipka na wysokości miejscowości Ramty w gm. Reszel. Z przekazanych informacji wynikało, że doszło do zderzenia pojazdu osobowego ciężarówką. Na miejscu policjanci ustalili, że 39-letnia kierująca pojazdem marki Ford Focus, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najechała na tył pojazdu marki Mercedes, którym kierował 64-letni mężczyzna. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kobietę ukarano mandatem karnym w wysokości 1020 złotych.

Podczas działań służb ruch odbywał się wahadłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *