Mundurowi dla Kingi – relacja – Magna Masuria

20 sierpnia funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie mieszkankę Kętrzyna.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, w imieniu własnym i szefów służb mundurowych przywitał Panią Mirosławę Katiuszyn pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz wszystkich zgromadzonych w kętrzyńskim amfiteatrze.  Komendant oddziału pokreślił, że „po raz drugi rozpoczynamy walkę o zdrowie Kingi – mieszkanki Kętrzyna, która pomimo młodego wieku walczy o swoje zdrowie, o swoje prawo do szczęścia i spokojnego życia”.  Podziękował za przybycie, zaprosił do wspólnej zabawy i licytacji.

Służby mundurowe przy wsparciu burmistrza miasta, przewodniczącego IPA Region Kętrzyn oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zorganizowały zawody sportowe „Mundurowi dla Kingi”. Kętrzyński amfiteatr zamienił się w tor przeszkód, który funkcjonariusze musieli pokonać. W sportowej rywalizacji brały udział również osoby z publiczności. Podczas przedsięwzięcia mundurowi zaprezentowali nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu poszczególnych jednostek.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była świetną okazją, by stać się właścicielem wyjątkowej książki o papieżu, naszym rodaku, którą  przekazał  Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki. Każdy uczestnik mógł wylicytować, m.in: przepiękne obrazy, unikatową tablicę Granica Państwa Przekraczanie Zabronione, przedmioty wykonane z kamienia, pamiątkowe medale, przejażdżkę bryczką konną, złoty bilet do kina, vouchery na różne zabiegi, okolicznościowe torty, kupon na rzeźbionego arbuza, a także zegar ścienny „Sztabowóz”. A wszystko po to, by pomóc Kindze w walce o lepsze życie.

W akcji charytatywnej wzięły też udział kętrzyńskie zespoły muzyczne. Wszyscy mogli posłuchać wspaniałych utworów grupy Magness w wykonaniu Pawła Brzozy i Dawida Wajsa. Na zakończenie wystąpił zespół akordeonowo-gitarowy Zbigniew Nowak i Roman Danisiewicz.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była kolejną okazją do wsparcia kętrzynianki, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *