19 czerwca 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Mundurowi dla Kingi – relacja

20 sierpnia funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie mieszkankę Kętrzyna.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, w imieniu własnym i szefów służb mundurowych przywitał Panią Mirosławę Katiuszyn pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Artura Chojeckiego, Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz wszystkich zgromadzonych w kętrzyńskim amfiteatrze.  Komendant oddziału pokreślił, że „po raz drugi rozpoczynamy walkę o zdrowie Kingi – mieszkanki Kętrzyna, która pomimo młodego wieku walczy o swoje zdrowie, o swoje prawo do szczęścia i spokojnego życia”.  Podziękował za przybycie, zaprosił do wspólnej zabawy i licytacji.

Służby mundurowe przy wsparciu burmistrza miasta, przewodniczącego IPA Region Kętrzyn oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zorganizowały zawody sportowe „Mundurowi dla Kingi”. Kętrzyński amfiteatr zamienił się w tor przeszkód, który funkcjonariusze musieli pokonać. W sportowej rywalizacji brały udział również osoby z publiczności. Podczas przedsięwzięcia mundurowi zaprezentowali nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu poszczególnych jednostek.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była świetną okazją, by stać się właścicielem wyjątkowej książki o papieżu, naszym rodaku, którą  przekazał  Wojewoda Warmińsko-Mazurski Pan Artur Chojecki. Każdy uczestnik mógł wylicytować, m.in: przepiękne obrazy, unikatową tablicę Granica Państwa Przekraczanie Zabronione, przedmioty wykonane z kamienia, pamiątkowe medale, przejażdżkę bryczką konną, złoty bilet do kina, vouchery na różne zabiegi, okolicznościowe torty, kupon na rzeźbionego arbuza, a także zegar ścienny „Sztabowóz”. A wszystko po to, by pomóc Kindze w walce o lepsze życie.

W akcji charytatywnej wzięły też udział kętrzyńskie zespoły muzyczne. Wszyscy mogli posłuchać wspaniałych utworów grupy Magness w wykonaniu Pawła Brzozy i Dawida Wajsa. Na zakończenie wystąpił zespół akordeonowo-gitarowy Zbigniew Nowak i Roman Danisiewicz.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była kolejną okazją do wsparcia kętrzynianki, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *