NA SYGNALE: Niebezpieczne znalezisko pochodzące z okresu II wojny światowej – Magna Masuria

NA SYGNALE: Niebezpieczne znalezisko pochodzące z okresu II wojny światowej

0

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej został znaleziony podczas prac polowych. W akcji brał udział policyjny pirotechnik i policjanci, którzy zabezpieczali teren. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane i zneutralizowane przez saperów z Jednostki Wojskowej z Giżycka.

We wtorek (10.11.2020) kwadrans przed godz. 12:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na polu uprawnym nieopodal lotniska w Wilamowie podczas prac polowych zostało wykopane niebezpieczne znalezisko. Na miejscu policjant z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym potwierdził, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski o długości 27 cm i średnicy 8 mm, produkcji niemieckiej,  pochodzący z okresu II wojny światowej. O zgłoszeniu natychmiast został powiadomiony patrol saperski z Giżycka. Pocisk został zabezpieczony i zneutralizowany na poligonie.

Przypominamy !

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie Policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *