PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka + III runda WPP – Magna Masuria

PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka + III runda WPP

0

Pierwszy listopadowy weekend pełen piłkarskich emocji. Można powiedzieć, że piłkarskie zmagania mamy codziennie od Ligi Mistrzów po najlepsze ligi świata czyli IV ligę i klasę okręgową województwa warmińsko-mazurskiego. W tych dwóch ligach grają nasi reprezentanci z Powiatu Kętrzyńskiego, którzy walczą oczywiście o zwycięstwo w swojej lidze. Jak w ten weekend poradzili sobie nasi przedstawiciele? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wynikami i tabelami. Oprócz tego, dzisiaj (tj. 11 listopada) o godzinie 13:00 piłkarze Granicy Kętrzyn zmierzyli się z rezerwami Stomilu Olsztyn w trzeciej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

III runda Wojewódzkiego Pucharu Polski z awansem dla Granicy Kętrzyn

KKS Granica Kętrzyn 1 – 0 Stomil II Olsztyn

Spotkanie ze Stomilem, czy w tym wypadku rezerwami olsztyńskiego zespołu zawsze budziło wiele emocji u kibiców z obu zespołów. Tym razem przy zamkniętych trybunach, z powodu pandemii koronawirusa, odbył się mecz w formule Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie wygrany w pojedynczym meczu przechodzi dalej.

Gospodarzami tego spotkania był nasz rodzimy zespół z Kętrzyna. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Bydgoskiej. Większość olsztyńskiego zespołu składała się z juniorków, którzy ogrywają się w niższych ligach przed debiutem w Fortunie 1 Liga.

Kętrzynainie od samego początku pokazali charakter i zaczęli dominować w większości aspektów na boisku. Niestety zabrakło skuteczności ze strony piłkarzy Granicy Kętrzyn, ale również bardzo dobry występ zaliczył bramkarz rezerw Stomilu Olsztyn, który w 30 i 73 minucie zaczarował bramkę broniąc rzuty karne.

Zwycięstwo, a równocześnie awans do IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski dał Granicy Kętrzyn Marcin Dwulat strzelając jedynego gola w 59 minucie meczu.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Derby powiatu dla Korsz

Granica Kętrzyn 0 – 1 MKS Korsze

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej elektryzowało kibiców z Kętrzyna i Korsz. Większość wyczekiwała tego spotkania okrzykniętego jako „Derby Powiatu Kętrzyńskiego”. W rundzie jesiennej mieliśmy już kilka derbowych spotkań w klasie okręgowej czy Wojewódzkim Pucharze Polski, lecz starcie pomiędzy Granicą Kętrzyn, a MKS-em Korsze zawsze budziły największe emocje.

Obie drużyny grały zachowawczo i szukały swojej szansy na strzelenie gola. Piłkarze Granicy chcieli podkręcić tempo, zaś piłkarze MKS-u grali standardową swoją piłkę przez rozegranie obrońcami i wrzutką na napastnika.

Zwycięstwo odnotowali piłkarze MKS-u po podyktowaniu przez sędziego rzutu karnego. W 66 minucie do strzału z jedenastego metru podszedł Krzysztof Piwiszkis, który ustalił wynik meczu. Piłkarze Granicy próbowali odrobić straty, lecz zabrakło na to czasu.

Klasa Okręgowa – Grupa I

Orlęta Reszel 2 – 0 MLKS Czarni Olecko

„W bólach rodziło się to zwycięstwo, ale punkty zostają w Reszlu” – można przeczytać na portalu społecznościowym gospodarzy. Niewątpliwie był to ciężki mecz. Gospodarzom jednak pomogła czerwona kartka, którą zanotował zawodnik z Olecka w 69 minucie. Zaledwie kilka minut później, zaowocowało to strzeloną bramką w 81 minucie przez gospodarzy. Na drugą bramkę kibice nie musieli długo czekać, ponieważ w 90 minucie reszelanie podwyższyli prowadzenie na 2:0.

GKS Cresovia Górowo Iławeckie 0 – 2 GLKS Jurand Barciany

Cenne zwycięstwo gości na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli z Górowa Iławieckiego. Wygrana z pewnością pomoże piłkarzom z Barcian w walce o utrzymanie w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Na ten moment piłkarze GLKSu znajdują się na 15 miejscu z dorobkiem 11 punktów, do kolejnej drużyny tracą 3 punkty.

KS Żagiel Piecki 2 – 3 LUKS Wilczek Wilkowo

Piłkarze Wilczka Wilkowo zaliczają czwarte zwycięstwo z rzędu, tym razem na wyjeździe. W pierwszej połowie jedne trafienie zaliczyli gospodarze z Piecek w 30 minucie. Po zamianie stron piłkarze Wilczka zaczęli napierać i już w 50 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kalisz. W 70 minucie ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze Żagla Piecki. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź, w 75 i 81 minucie podwójnie na listę strzelców wpisał się Mariusz Grabowski tym samym ustalając końcowy wynik meczu. Na facebookowym profilu Wilczka Wilkowa ponownie płynęły gratulacje dla całej drużyny, a w szczególności dla bramkarza Piotra Bijata oraz strzelców zwycięskich bramek. Dzięki tej wygranej Wilczek umacnia się w górnej części tabeli i na przedostatnią kolejkę rundy jesiennej zajmuje piąte miejsce – 13 punktów straty do lidera i jeden mecz zaległy z Łyną Sępopol.