NA SYGNALE: Pijany spowodował kolizję drogową – Magna Masuria

NA SYGNALE: Pijany spowodował kolizję drogową

1

Każdego dnia policjanci podczas służby na drogach dbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Niestety w tej trudnej pracy jednym z ich głównych przeciwników wciąż są ci najbardziej niebezpieczni, nieobliczalni i bezmyślni kierowcy, którzy za kierownice auta wsiadają pod wpływem alkoholu. Wobec tak nieodpowiedzialnych osób policjanci nie mają pobłażania.

W poniedziałek (02.11.2020) kilka minut po godz. 12:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na trasie Garbno- Bartoszyce. Na wskazaną trasę zostały wysłane służby ratunkowe. Z przekazanych informacji wynikało, że auto wjechało do przydrożnego rowu, z którego mężczyzna o własnych siłach się wydostał. Na miejscu policjanci zastali kierującego, który tłumaczył policjantom, że chciał wyprzedzić inny pojazd w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie do przydrożnego rowu gdzie pojazd dachował. W toku prowadzonych czynności z kierującym okazało się, że 29-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a także niezwłocznie powiadomić Policje.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

1 thought on “NA SYGNALE: Pijany spowodował kolizję drogową

  1. A to nie jechał czasami pijany ” łysy Majcher” pożyczonym autem do Pastarzewa?
    Bo własnego auta nie ma , dłużnicy łysego scigają .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *