NA SYGNALE: UDERZYŁ W DRZEWO I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA. BYŁ PIJANY – Magna Masuria

NA SYGNALE: UDERZYŁ W DRZEWO I UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA. BYŁ PIJANY

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Barciany, który wsiadł za kierownicę skody na podwójnym gazie. Uderzył pojazdem w drzewo i uciekł. Szybko jednak wpadł w ręce funkcjonariuszy.

We wtorek (28.09.2021r.) kilka minut po godz. 19:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że na trasie Drogosze-Równina Górna w gm. Korsze samochód uderzył w przydrożne drzewo. Z relacji zgłaszającego świadka wynikało, że usłyszał huk i pobiegł z inną osoba na miejsce zobaczyć co się stało. Jak przekazał, przed samą miejscowością Równina Górna za zakrętem osobowa skoda uderzyła w przydrożne drzewo, a wokół pojazdu nie ma żadnych osób. Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący pojazdem marki Skoda Octavia jadąc od strony miejscowości Równina Górna w stronę miejscowości Drogosze początkowo otarł pojazdem o kilka przydrożnych drzew, a następnie uderzył w jedno z nich i zakończył jazdę w  przydrożnym rowie.  Mimo tego, że kierujący oddalił się z miejsca przed przybyciem służb, został szybko ustalony i zatrzymany.

Jak się okazało powodem zachowania 30-latka był wypity wcześniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. Mieszkaniec gminy Barciany stracił prawo jazdy. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *