NA SYGNALE: WIADOMOŚCI POLICYJNE (12 – 19 sierpień) – Magna Masuria

Kętrzyn: Jechał na zakazie zatrzymali go dzielnicowi

Mieszkaniec miasta kierował fordem przemieszczając się ulicami gminy Kętrzyn. 68-latek został zatrzymany przez dzielnicowych do kontroli drogowej. Okazało się, że obowiązuje go prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego mężczyźnie grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Wczoraj (13.08.2020) o godz. 7:00 dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn w miejscowości Langanki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Podczas wykonywania czynności z kierującym okazało się, że 68-letni mieszkaniec Kętrzyna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Sąd Rejonowy w Kętrzynie w grudniu 2019 roku wydał wobec mężczyzny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązywać miał do grudnia br. Po przeprowadzonej kontroli pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym, natomiast po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony. Wkrótce stanie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu mieszkańcowi miasta grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Poszukiwany „wpadł” podczas legitymowania

Policjanci zatrzymali 34-latka. Mieszkaniec miasta wpadł podczas legitymowania. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 miesięcy pozbawienia wolności. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Wczoraj (13.08.2020) o godz. 16:30 policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego kętrzyńskiej komendy na ul. Sikorskiego zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zachowywał się nerwowo i to wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę jak się okazało 34-latek poszukiwany był przez miejscowy sąd. Mieszkaniec miasta sam nie stawił się do zakładu karnego dlatego sędzia wydał nakaz zatrzymania i doprowadzenia  mężczyzny do więzienia. 34-latek ma do odbycia 2 miesiące pozbawienia wolności za przestępstwo jakiego się dopuścił w przeszłości. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przewieziony do Zakładu Karnego w Barczewie.

Kętrzyn: Motorowerzysta potrącił pieszego. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na Alei Rotmistrza Pileckiego w Kętrzynie. Motorowerzysta potrącił pieszego znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 85-letni mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala. Wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia badają kętrzyńscy funkcjonariusze.

W piątek (14.08.2020) kilka minut po godz. 7:00 oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na Alei Rotmistrza Pileckiego w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że motorowerzysta potrącił pieszego. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 58-letni mieszkaniec gminy Barciany na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił znajdującego się na pasach 85-letniego mężczyznę. W wyniku zderzenia 85-latek przewrócił się i uderzył głową o krawężnik. Mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kierujący motorowerem był trzeźwy. Jeden pas ruchu został wyłączony. Policjanci kierują na objazdy. Na miejscu pracują policjanci z ruchu drogowego, technik kryminalistyki oraz policjanci wydziału kryminalnego. Wszystkie okoliczności zaistniałego zdarzenia badają kętrzyńscy funkcjonariusze.

Kętrzyn: Policjanci ewakuowali mieszkańców z płonącego budynku. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Wiedząc, że w płonącym budynku mogą przebywać osoby, nie wahali się ani chwili i rozpoczęli ewakuację. Z budynku wielorodzinnego ewakuowali 6 rodzin łącznie 20 osób. Chwilę później do akcji ratowniczej włączyli się strażacy. Działania policjantów zostały docenione przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie st. bryg. Krzysztofa Grabias.

Minionej niedzieli (09.08.2020) kilka minut przed godz. 1:00 policjanci zostali wezwani na interwencję dot. uszkodzenia dwóch pojazdów zaparkowanych na jednym z parkingów przy ul. Chopina w Kętrzynie. Funkcjonariusze wykonując czynności związane ze zgłoszeniem usłyszeli krzyk i zauważyli, że z jednego z budynków przy ul. Chopina wydobywają się płomienie. Policjanci bez chwili zawahania ruszyli z pomocą. Mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury nie tracili czasu i wbiegli do środka, żeby ewakuować mieszkańców. Z wielorodzinnego zadymionego budynku jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowali 20 osób. Jeden z wyprowadzonych w miejsce bezpieczne mężczyzn poczuł się gorzej dlatego też z podejrzeniem zatrucia dymem został przewieziony przez ratowników medycznych do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.  Policjanci ustalili, że pierwsze płomienie pojawiły się w piwnicy budynku. Po dotarciu na miejsce zastępu straży pożarnej policjanci pomogli również w rozkładani sprzętu i bezpiecznym wyprowadzeniu dwóch osób ze strefy bezpośredniego zagrożenia życia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów i ich pomocy, która nadeszła w porę, nikt z lokatorów nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po akcji gaśniczej za zgodą straży pożarnej, mieszkańcy wrócili do swoich lokali. Dalsze czynności przeprowadzone w tej sprawie pozwolą wyjaśnić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Powołany został biegły z zakresu pożarnictwa, który wypowie się co było bezpośrednią przyczyną zaistniałego pożaru.

Asp. Marcin Wawrykiewycz i sierż. szt. Michał Anczewski to o nich mowa. Dwaj funkcjonariusze, których działania zostały docenione przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie st. bryg Krzysztofa Grabias, który to na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie insp. Dariusza Ślęzak złożył podziękowania i wyrazy uznania za tak profesjonalną postawę.

Funkcjonariusze zachowali zimną krew i wykazali się pełnym profesjonalizmem. Ich szybka reakcja i zdecydowane działanie prawdopodobnie przyczyniły się do zapobieżenia kolejnej ludzkiej tragedii. Jak sami mówią nie czują się bohaterami, wstąpili do Policji by służyć i pomagać drugiemu człowiekowi. Największą satysfakcją dla nich jest to, że podjęte działania przyczyniły się do uratowania komuś życia.  A życie ludzkie jest najwyższą wartością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *