NA SYGNALE: WIADOMOŚCI POLICYJNE (19 – 26 sierpień) – Magna Masuria

Kętrzyn: Najpierw pobili, później trafili do policyjnej celi, a teraz dwa razy w tygodni będą meldować się w macierzystych jednostkach

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali podejrzanych o pobicie dwóch 18-latków i ich o dwa lata młodszego kolegę. Wobec mężczyzn prokurator zastosował policyjne dozory. 16-latni mieszkaniec miasta  wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kętrzyńscy policjanci prowadzili postępowanie w sprawie pobicia, do którego doszło w miniony piątek (14.08.2020) w Kętrzynie na ul. Westerplatte. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że grupa młodych ludzi początkowo zaczepiła go chcąc od niego papierosa gdy ten odpowiedział, że nie pali przewrócili mężczyznę na ziemię gdzie bili go pięściami i kopali po całym ciele w wyniku czego mężczyzna doznał obrażeń ciała. Tego też dnia chwilę później policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Dwóch 18-latków oraz 16-latek byli pijani. 18-letni mieszkaniec Kętrzyna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, drugi z 18-latków mieszkaniec Krotoszyna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie natomiast 16-latek miał 0,8 promila. Dodatkowo u jednego z 18-latków w slipkach policjanci ujawnili zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badanie wykazało, że jest to marihuana. Po wykonaniu czynności z 16-latkiem , nieletni został przekazany matce. Nieletni za swoje zachowanie wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Natomiast dwaj pełnoletni mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Na wniosek kętrzyńskich policjantów, po zebranym materiale dowodowym, Prokurator Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i w sobotę (15.08.2020 r.) zastosował wobec mężczyzn policyjne dozory z obowiązkiem stawiennictwa po dwa razy w tygodniu w macierzystych komendach Policji, a także zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Kodeks karny za udział w bójce lub pobiciu przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Weekendowe podsumowanie zdarzeń na drogach powiatu

Policjanci z powiatu kętrzyńskiego zatrzymali nietrzeźwych kierujących. W jednym przypadku pomogło ujecie obywatelskie w dwóch innych zgłoszenia z podejrzeniem pijanych kierujących. Nie zabrakło również obsługi zdarzeń drogowych.

W piątek (14.08.2020) o godz. 17.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez mężczyznę, że na trasie Wikrowo-Jegławki ujął pijanego kierowcę pasata. O zatrzymaniu mężczyzny i zabraniu kluczyków od razu powiadomił kętrzyńskich policjantów. Okazało się, że 74-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy natomiast pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozić kara 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniującego mieszkańca powiatu kętrzyńskiego zasługuje na pochwałę. Osoba ta, widząc jadącego, który ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy nie tylko poinformowała o swoich podejrzeniach stróżów prawa, ale także ujęła mężczyznę i nie pozwoliła kontynuować dalszej jazdy. Dzięki przeczuciu i czujności obywatela nie doszło do zdarzenia, które mogłoby się zakończyć czyjąś tragedią.

Tego samego dnia o godz. 18:20 kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego doszło na terenie miasta na skrzyżowaniu ulic Klonowej z Poznańską. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca toyotą 24-letnia mieszkanka gminy Reszel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu oplowi. W wyniku zderzenia pojazdów dwójka pasażerów vectry w tym 7 letni chłopiec i 52-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitali w Biskupcu i Kętrzynie. Po przeprowadzonych badaniach i nie stwierdzeniu obrażeń zostali wypisani do domu. Obie kierujące były trzeźwe.

Do kolejnego zdarzenia doszło również w piątek o godz. 19:45 na trasie Sławosze-Mołtajny w gm. Barciany. Z relacji zgłaszającej wynikało, że doszło do zderzenia dwóch jednośladów. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący rowerem 35-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 13-latkowi, który również poruszał się rowerem. Szybko wyjaśnił się powód zaistniałej sytuacji. Bo zbadaniu stanu trzeźwości 35-latka okazało się, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście 13-latek nie doznał obrażeń. Teraz mieszkaniec gminy Barciany odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizji drogowej.  

O kolejnym pijanym uczestniku ruchu drogowego dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany o godz. 22:15. Tu z kolei zgłaszający przekazał, że na trasie Podlechy-Korsze jedzie swoim pojazdem za pijanym rowerzystą. Na wskazaną trasę natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego jednośladem. Jak się okazało 28-letni mieszkaniec gminy Korsze kierował rowerem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

W sobotę (15.08.2020) około godz. 13:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że na trasie Korsze-Kętrzyn na wysokości miejscowości Gałwuny jedzie pojazd, Fiat Panda, którym kieruje kobieta i wszystko wskazuje na to, że jest nietrzeźwa. O całej sytuacji zostali powiadomieni funkcjonariusze, którzy na ul. Dąbrowskiego w Kętrzynie zauważyli opisany pojazd. W tym też miejscu zatrzymali kobietę. Jak się okazało przypuszczenia innego uczestnika ruchu drogowego potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości 48-letniej kobiety wykazało, że ma ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkance miasta prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.  

W niedzielę (16.08.2020) o godz. 14:40 na ul. Gdańskiej w Kętrzynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów Hondy i motocykla. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową hondą, 32-letni mieszkaniec Kętrzyna podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym jednośladem. Kierowca motocykla, 45-letni mieszkaniec gm. Łyse z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Ruch od skrzyżowania ul. Poznańskiej z Gdańską do ronda im. ks. Wojciecha Rogaczewskiego był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zaistniałego wypadku drogowego.

Miniony weekend na drogach powiatu kętrzyńskiego

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach powiatu. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych uczestników. Nie zabrakło również obsługi zdarzeń drogowych.

W miniony piątek (21.08.2020) około godz. 11:00 w Kętrzynie na ul. Ogrodowej w ramach wojewódzkiej koordynacji funkcjonariusze Ruchu Drogowego z mrągowskiej komendy Policji zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Jak się okazało za sterami omegi siedział 26-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Podczas przeprowadzonego badania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało 26-latek kierował pojazdem nie mając do tego w ogóle uprawnień. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Natomiast nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem.

Do kolejnego zatrzymani doszło również w piątek w miejscowości Muławki w gminie Kętrzyn. Tu z kolei o godz. 13:00 dzielnicowy zatrzymał do kontroli drogowej motorowerzystę. Kierujący jednośladem miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy i poruszał się całą szerokością jezdni. Policjant podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu natychmiast zatrzymał go do kontroli drogowej. Jak się okazało przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 41-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd obowiązujący do stycznia 2022 roku. Teraz mężczyźnie grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Również w piątek (21.08.2020) o godz. 18:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Kętrzynie na ul. Gdańskiej. Z przekazanych informacji wynikało, że w zderzeniu brały udział dwa pojazdy w których jeden z pasażerów jest poszkodowany. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący skodą 64-letni mieszkaniec Kętrzyna nie zachował należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Volvo i uderzył w jego tył. W wyniku zderzenia pojazdów 46-letni pasażer volvo z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w Kętrzynie. Na szczęście okazało się, że obrażenia są poniżej dni 7. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Dodatkowo policjanci z powiatu kętrzyńskiego podczas minionego weekendu pracowali przy obsłudze 4 kolizji drogowych.  Nałożyli łącznie 28 mandatów karnych w tym 21 za przekroczenie prędkości oraz 7 za inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Kętrzyn: Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na ul. Gdańskiej w Kętrzynie. Z informacji wynikało, że zderzyły się dwa osobowe auta i ucierpiało 7 letnie dziecko. Całe szczęście zakończyło się na kolizji drogowej. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym.

Dzisiaj (24.08.2020) o godz. 10:25 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Gdańskiej w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy osobowe i jest poszkodowane dziecko. Na wskazaną trasę natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z ruchu drogowego. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze W594 na ul. Gdańskiej kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra 27-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu marki Volvo i wjechał w jego tył. W pojeździe oprócz 27-letniego kierowcy mieszkańca Gdyni podróżowały dwie kobiety oraz 7 letnia dziewczynka. W wyniku zderzenia pojazdów nikt z podróżujących osób nie odniósł obrażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku drogi został zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy. Na chwilę obecną wszystko wróciło do normy i ruch odbywa się płynnie. 27-letni kierowca opla za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję drogową został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Kętrzyn: Zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty

Bez uprawnień, pojazdem niedopuszczonym do ruchu, pijany wsiadł na motor i spowodował wypadek. 37-latek jadąc motocyklem na łuku jezdni wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu po czym uciekł w pobliskie pola. Został odnaleziony i trafił do szpitala.

W nocy z 24 na 25 sierpnia 2020 r. kilka minut przed północą oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Z przekazanych informacji wynikało, że motocyklista jest przytomny i oddycha. Do zdarzenia miało dojść na trasie Parcz – Jankowo w gminie Kętrzyn gdzie kierujący na łuku jezdni wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu.  We wskazany rejon natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci zastali tam osoby, które poinformowały, że przebywając w rejonie miejscowości Parcz widzieli jak kierujący jednośladem jedzie z nadmierną prędkością. Po chwili usłyszeli huk. Jak przekazali udali się na miejsce i zastali w przydrożnym rowie siedzącego obok motocykla mężczyznę. Mężczyzna ten nie chciał z nimi rozmawiać  tylko „jęczał z bólu”, a następnie wstał i uciekł w pobliskie pola. Wówczas poinformowali o całej sytuacji służby ratunkowe. Mężczyzna został odnaleziony w trawie przez strażaków. Policjanci ustalili, że kierującym pojazdem był 37-letni mieszkaniec gminy Korsze od którego było czuć woń alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami karku i barku oraz bólem głowy został przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Z uwagi na stan kierującego została pobrana krew do badań. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania motocyklem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał aktualnego badania OC. Motocykl marki Suzuki został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Wkrótce 37-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę reagowali! Nie tolerujmy tego typu zachowań! Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzie życie. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.

– pojazd zabezpieczony na parkingu strzeżonym

Kętrzyn: Policjanci poszukują właściciela roweru

Kętrzyńscy policjanci poszukują właściciela roweru miejskiego SENATOR. Jednoślad został znaleziony na terenie miasta. Właściciel potrafiący udokumentować własność mienia, proszony jest o zgłoszenie się do miejscowej komendy Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie poszukują właściciela roweru. Jednoślad został znaleziony 25 sierpnia 2020 roku na ul. Kołobrzeskiej w Kętrzynie.  Jest to rower miejski SENATOR, koloru szarego. Świadkowie lub osoby mogące pomóc w ustaleniu właściciela odnalezionego roweru proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kętrzynie pod numer telefonu 47 735 12 73 bądź kontakt z dzielnicowym st. asp. Grzegorzem Gąsior tel. 887 876 161 Właściciel potrafiący udokumentować własność mienia, proszony jest o zgłoszenie się do miejscowej komendy Policji.

Kętrzyn: Pojazdem wjechał w budynek. Powód? Nadmierna prędkość!!!

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na ul. Wojska Polskiego w Kętrzynie. 48-letni kierowca „renówki” wjechał w budynek. Na szczęście na chodniku nie było pieszych i nikt nie został ranny. Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Dzisiaj o godz. 11.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Kętrzynie przy ul. Wojska Polskiego samochód uderzył w budynek. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że kierujący 48-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn jadąc ul. Wojska Polskiego pojazdem marki  Renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego najpierw wjechał w barierkę uszkadzając ją, później na chodnik i uderzył w budynek, a następnie jeszcze odbijając uszkodził znak drogowy. Całe szczęście w tym momencie nie było na chodniku pieszych. Zarówno kierowca jak i 14-letni pasażer nie doznali obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierowcy nie budziło zastrzeżeń. Podczas rozmowy z policjantami 48-latek poinformował, że pomylił mu się pedał gazu z hamulcem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych oraz na skutek powstałych uszkodzeń. Pojazd został odholowany na parking strzeżony. Mężczyzna musi również liczyć się z poniesieniem konsekwencji za uszkodzone mienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *