NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (20 – 27 styczeń) – Magna Masuria

Kętrzyn, Korsze: Pijany poszukiwany bez uprawnień jechał seatem z „cofniętym” licznikiem

Policjanci z Korsz wykryli różnice we wskazaniu drogomierza podczas kontroli seata. Dodatkowo kierujący był pijany, nie miał do tego uprawnień i był poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu.

W czwartek (21.01.2021) przed południem policjanci z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Glitajny zatrzymali do kontroli pojazd marki Seata Ibiza. Podczas sprawdzenia odczytu drogomierza okazało się, że stan licznika podczas ostatniego badania technicznego wskazywał 20,5 tysiąca km więcej niż w czasie kontroli. Dodatkowo podczas sprawdzania kierującego okazało się, że 31-latek jest poszukiwany przez miejscowy sąd za pobicie innej osoby. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Jakby tego było mało kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało promil alkoholu w jego organizmie.  

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce zostanie przewieziony do zakładu karnego.

Weszli do mieszkania w Kętrzynie, pobili lokatora i ukradli 40 tys. zł. Zostali zatrzymani w Łomży

Dzięki współpracy policjantów z Kętrzyna i Łomży zatrzymani zostali dwaj mężczyźni podejrzani o dokonanie rozboju. Według ustaleń śledczych, pod osłoną nocy weszli do mieszkania i zaatakowali śpiącego i zaskoczonego lokatora. Zabrali mu 40 tys. złotych oraz biżuterię, a następnie uciekli samochodem. Napastnicy wkrótce zostali zatrzymani, a skradzione łupy odzyskane. Ich ofiara, czyli zgłaszający rozbój mężczyzna, również trafił za kraty.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19.01.2021r.) około godz. 3:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, że został pobity i okradziony. Według relacji zgłaszającego, że gdy spał to do jego mieszkania weszło dwóch napastników, którzy zażądali od niego pieniędzy, a gdy ich nie otrzymali, to zaczęli go bić. Pokrzywdzony poinformował, że udało mu się uciec z mieszkania, a gdy do niego wrócił po około 20 minutach, to zobaczył, że z szafek są powyrzucane ubrania i skradziona została koperta z 40 tysiącami złotych, należąca do konkubiny zgłaszającego oraz biżuteria.  We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy mieli poruszać się pojazdem marki Peugeot. W toku podjętych przez policjantów czynności ustalono, że pojazd jedzie poza teren województwa warmińsko-mazurskiego w kierunku Łomży. Szybko nawiązana została współpraca policjantów z Kętrzyna i Łomży, która przyniosła oczekiwany efekt. Uciekinierzy podejrzani o dokonanie rozboju w Kętrzynie zostali zatrzymani przez łomżyńskich policjantów na ul. Wojska Polskiego w Łomży.

Byli to 35- i 36-latek. Podczas kontroli okazało się, że kierowca peugeota był pijany i kierował autem wbrew sądowemu zakazowi. Policjanci odzyskali skradzione łupy, a mężczyzn zatrzymali. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźni w kętrzyńskiej prokuraturze usłyszeli zarzut rozboju. Dodatkowo sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec nich tymczasowe trzymiesięczne areszty. Za rozbój grozi każdemu z nich do 12 lat pozbawienia wolności.

Jednak to nie koniec tej historii.

Podczas wykonywania czynności związanych ze zgłoszeniem okazało się, że ofiara napastników też ma trochę na sumieniu. Zgłaszający rozbój 37-latek od 4 miesięcy poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za nie alimentację. Mężczyzna ma do odbycia karę 1,5 miesiąca pozbawienia wolności. W związku z powyższym 37-latek również został zatrzymany, a następnie przewieziony do zakładu karnego.

Kętrzyn: Kradzieże, włamania i groźby karalne. 34-latek trafił do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-letni mężczyzna, który w ciągu dwóch miesięcy popełnił kilka przestępstw. Usłyszał pięć zarzutów. Sąd na wniosek prokuratury i policjantów zastosował tymczasowy areszt.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło 20 stycznia br. Wówczas to policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że do wnętrza mieszkania sprawca dostał się po wybiciu szyby w oknie. Z wnętrza mieszkania ukradł blisko 1600 złotych, telewizor, a także portfel i zegarek. Podczas prowadzonych czynności z zatrzymanym 34-latkiem okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że pod koniec listopada 2020 roku włamał się do jednego z pojazdów z którego ukradł, koło zapasowe, radio oraz sprzęt będący na wyposażeniu auta min. trójkąt ostrzegawczy, lewarek. Na sumieniu 34-latka znalazło się także włamanie do jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta. 11 stycznia sprawca wybił szybę w drzwiach i dostał się do wnętrza lokalu, skąd dokonał kradzieży pieniędzy, telefonu oraz laptopa. Mężczyzna dodatkowo w dniu 18 stycznia wypowiadał groźby pozbawienia życia w stosunku do innej osoby. Kolejnym z zarzutów które usłyszał było używanie groźby bezprawnej w stosunku do świadka postępowania.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Zatrzymany jest znany kętrzyńskim policjantom ze względu na jego kryminalną przeszłość. Wszystko wskazuje na to, że 34-latek będzie za popełnione przestępstwa odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, sąd może więc zwiększyć karę pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pod wpływem alkoholu i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Przed sądem odpowie 34-letni mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pijany i ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz jazdę na zakazie.

W piątek 22 stycznia br. około godziny 9:00 w miejscowości Łankiejmy w gm. Korsze policjanci z ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdu marki VW Polo, nadjeżdżającego od strony miejscowości Bartoszyce ujawnili, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusz wydał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten zlekceważył polecenie policjanta i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów, 34-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, zaczął uciekać. Po krótkim pościgu w miejscowości Długi Lasek policjanci zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Korsze był pijany i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2 promile w organizmie. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Również w piątek o godz. 15:30 dzielnicowi z terenu miasta i gminy Reszel na ulicy Warmińskie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo. Jak się okazało za kierownicą auta siedział mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 53-latka okazało się, że kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Reszel prawo jazdy. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *