NA SYGNALE: Wiadomości policyjne – Magna Masuria

KĘTRZYN, RESZEL: WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA W KTÓRYM UCIERPIAŁ ROWERZYSTA Z 4 PROMILAMI

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie kierującego jednośladem, uraz nogi i pojazd, który odjechał w nieznanym kierunku. Wszystkie okoliczności zdarzenia badają i wyjaśniają policjanci.

W czwartek (17.06.2021) kwadrans po godz. 16.00 policjantki z Komisariatu Policji w Reszlu kontrolując teren tej gminy na trasie Święta Lipka – Reszel na wysokości  miejscowości Ramty zauważyły siedzącego na poboczu mężczyznę obok którego stał oparty o drzewo rower. Policjantki zatrzymał radiowóz by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas rozmowy mężczyzna twierdził, że gdy jechał rowerem to został potrącony przez pojazd, który odjechał w nieznanym kierunku. 32-latek uskarżał się na ból nogi. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariuszki wyczuły od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który z uwagi na ból kończyny, zabrał mężczyznę do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Na miejscu policjanci wykonali czynności w kierunku wypadku drogowego.

Teraz szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

32-latek wkrótce usłyszy zarzut kierowania rowerem będąc w stanie nietrzeźwości za który grozi kara aresztu albo kara grzywny.

WEEKENDOWE PODSUMOWANIE ZDARZEŃ NA DROGACH I WODACH

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 15 wypadków drogowych, jakie miały miejsce na drogach naszego województwa. W wypadkach tych 16 osób zostało rannych. Niestety w dwóch z nich śmierć poniosły dwie osoby. Są to niewyobrażalne tragedie dla członków rodzin, którzy stracili swoich bliskich. Policjanci apelują, aby pomimo sprzyjającej aury dostosowywać jazdę do warunków panujących na drodze, gdyż takie zdarzenia są nieodwracalne, a z ich skutkami rodziny poszkodowanych będą borykać się do końca swojego życia.

Zachowaj zdrowy rozsądek nad wodą!

Policyjni wodniacy apelują o rozsądne korzystanie ze sprzętu pływającego. Pamiętajmy, że na wodzie jak na drodze obowiązują zasady i przepisy. A woda to potężny żywioł, który nie wybacza błędów, a ich popelnienie daje każdego roku tragiczne żniwo. Tylko w miniony weekend życie w wyniku utonięcia na Warmii i Mazurach straciły 4 osoby.

W piątek (18.06.2021r.) kilka minut przed godz. 11:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, z  treści którego wynikało, że w Kętrzynie doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. We wskazane miejsce natychmiast wysłane zostały służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 63-letni mężczyzna kierując passatem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej hondą kobiecie. Na szczęście oprócz dużych uszkodzeń pojazdów nikt nie odniósł obrażeń. Podczas sprawdzania uczestników zdarzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że poszkodowana w kolizji drogowej jest osobą poszukiwaną. 31-latka poszukiwana była przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach za nieuiszczoną grzywnę blisko 16 tys. złotych celem odbycia kary 2,5 miesiąca pozbawienia wolności. Po uiszczeniu grzywny i okazaniu potwierdzenia jej opłaty kobieta została zwolniona. Sprawca kolizji drogowej natomiast został ukarany mandatem karnym.

KĘTRZYN: NIEWYBUCH W REJONIE LINII KOLEJOWEJ. POLICJANCI ZABEZPIECZALI MIEJSCE ZNALEZIENIA POCISKU

Przy jednej z linii kolejowych znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów.

W poniedziałek (21.06.2021) przed godz. 13:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że podczas prac w rejonie linii kolejowej w miejscowości Drogosze odnaleziono  przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Z przekazanych informacji wynikało, że znalezisko znajduje się przy krawędzi torowiska przy linii kolejowej Drogosze-Olsztyn około 400 m od stacji. Wszelkie wykonywane prace zostały przerwane. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. O znalezisku została powiadomiona również jednostka wojskowa. Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce, by żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu do czasu zabrania niewybuchu przez saperów. Znalezisko zostało przetransportowane na wojskowy poligon, gdzie zostanie zneutralizowane.

Przypominamy!

  • w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji;
  • stań w bezpiecznej odległości i nie pozwól nikomu podchodzić w zagrożone miejsce;
  • nigdy nie dotykaj niewybuchu, nie potrząsaj nim, ani nie przenoś;
  • czekaj do przyjazdu mundurowych – policjanci skontaktują się z jednostką wojskową, która zneutralizuje niewybuch;
  • jeśli znajdziesz nabój lub inny pocisk, nie próbuj go oczyszczać, nawiercać ponieważ jakakolwiek czynność z tego typu przedmiotami skończyć się może tragicznie.
  • ostrzegaj dzieci przed niebezpieczeństwem!

KĘTRZYN: POLICJANCI WYELIMINOWALI Z RUCHU KOLEJNYCH PIJANYCH KIERUJĄCYCH

Policjanci z Korsz i Reszla zatrzymali kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów mimo wcześniej wypitego alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli odpowiedzieć przed sądem.

W poniedziałek (21.06.2021r.) o godz. 20:15 funkcjonariusze w miejscowości Podlechy zauważyli jadącego rowerzystę, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna może znajdować się w stanie nietrzeźwości, policjanci zatrzymali go do kontroli. Podczas rozmowy od 30-latka czuć było silną woń alkoholu i trudno było z nim nawiązać logiczną rozmowę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował jednośladem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce  mężczyzna odpowie przed sądem.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce o godz. 21.40 w Reszlu. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. Policjanci po podejściu do pojazdu wyczuli od 49-latka silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz mężczyzna ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *