NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (30 czerwca – 7 lipca) – Magna Masuria

KĘTRZYN: UNIKAŁ WIĘZIENIA, ZATRZYMALI GO POLICJANCI

Policjanci zatrzymali 59-latka, który poszukiwany był przez kętrzyński sąd. Mężczyzna nie krył zdziwienia na widok funkcjonariuszy. Z jednostki Policji trafił wprost do więziennej celi.

Codzienna policyjna służba ukierunkowana jest nie tylko na przeprowadzanie interwencji, ale również poszukiwanie i zatrzymywanie tych osób, które celem uniknięcia zasądzonej kary ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze sprawdzają dokładnie wszystkie miejsca, w których mogą przebywać poszukiwani. Tak było i tym razem. W czwartek (01.07.2021r.) policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. Mundurowi podejrzewali, że wewnątrz może znajdować się ukrywający przed organami ścigania mężczyzna. Już chwilę później okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne. Policjanci zastali w środku 59-latka, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi.  Poszukiwany został doprowadzony do komendy, skąd trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi teraz najbliższe 1 rok pozbawienia wolności.

KĘTRZYN: UKRYWALI SIĘ PRZED WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI. POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJANTÓW.

Policjanci zatrzymali poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich przez ponad 4 lata ukrywał się poza granicami kraju, drugi tylko na chwilę przyjechał również z zagranicy, natomiast trzeci był nietrzeźwy i agresywny w stosunku do domowników. Cała trójka już została przewieziona do wyznaczonych jednostek penitencjarnych.

W ostatnich dniach policjanci z zespołu poszukiwań kętrzyńskiej komendy prowadzili działania, które w sposób szczególny były ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych. Funkcjonariusze przeprowadzili operacyjne sprawdzenia i ustalenia, pozyskali informacje i na ich podstawie dotarli do miejsc, gdzie ukrywali się poszukiwani.

I tak, do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (02.07.2021) na terenie gminy Kętrzyn. Policjanci na jednej z przydomowych posesji zatrzymali 34-latka, który od ponad 4 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak ustalili policjanci mężczyzna 4 dni wcześniej powrócił do kraju z zagranicy. 34-latek poszukiwany był na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za przestępstwa kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w jednostce penitencjarnej spędzi najbliższe 6 miesięcy.

Do kolejnego zatrzymania osoby, która również była poszukiwana doszło tego samego dnia na terenie jednej z miejscowości w gminie Korsze. Policjanci zatrzymali tam mężczyznę, który również chcąc uniknąć odpowiedzialności ukrywał się przed organami ścigania. Jak ustalili policjanci 24-latek do kraju przyjechał tylko na chwilę i zaraz miał ponownie wyjeżdżać za granicę. Niestety jego plany pokrzyżowali mundurowi. Teraz mężczyzna zgodnie z wydanym przez miejscowy sąd  nakazem najbliższe 2 miesiące za oszustwa spędzi w zakładzie karnym.

Również w piątek (02.07.2021) kwadrans po godz. 18:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie gm. Reszel nietrzeźwy szwagier ma bić domowników i dusić ojca. Interwencję zakwalifikowano jako pilną i na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. Będący na miejscu funkcjonariusze odizolowali sprawcę interwencji, a podczas sprawdzania go w policyjnych bazach danych okazało się, że 39-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. Mężczyzna ma do odbycia 4,5 miesiąca zastępczej kary pozbawienia wolności. 39-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Warszawie.

KĘTRZYN: POSZUKIWANY DWOMA LISTAMI GOŃCZYMI ZATRZYMANY… W SUPERMARKECIE

Poszukiwany od 6 lat 2 listami gończymi został zatrzymany przez policjantów w jednym z supermarketów na terenie Kętrzyna. 54-latek ma do odbycia karę 2 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże i kradzież z włamaniem.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy policjant podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Kętrzyński Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w ciągu roku prowadzi poszukiwania około 100 osób zaginionych, około 75 osób poszukiwanych listami gończymi i ponad 250 osób poszukiwanych do spraw kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu wyjazdu poszukiwanej osoby za granicę.

Jedną z takich osób był jeszcze do minionego poniedziałku (05.07.2021) 54-letni kętrzynianin, który ma do odbycia karę aresztu. Za mężczyzną zostały wydane dwa listy gończe. Pierwszy wystawił za nim Sąd Rejonowy w Tczewie natomiast drugi Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna od 6 lat ukrywał się przed policjantami, zmieniał wygląd i wyjeżdżał za granicę. Wczoraj – chociaż się tego nie spodziewał – został rozpoznany przez policjantów kryminalnych z kętrzyńskiej komendy i zatrzymany w supermarkecie. Po zatrzymaniu próbował wmówić policjantom, że jest inną osobą – podawał fałszywe dane. Policjanci nie mieli jednak wątpliwości – to był poszukiwany 54-latek. Mężczyzna ma do odbycia karę 2 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Dzisiaj (06.07.2021) z policyjnego aresztu trafi do najbliższego Zakładu Karnego.

KĘTRZYN: KONAR DRZEWA SPADŁ NA SAMOCHÓD, KTÓRYM PODRÓŻOWAŁY TRZY KOBIETY

Potężny konar drzewa spadł na osobowe auto, którym podróżowały trzy kobiety. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, na czas usunięcia przeszkody.

Do groźnie wyglądającej sytuacji na drodze doszło w sobotę (03.07.2021) tuż przed godz. 16:00. A mianowicie oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany o pilnym zdarzeniu drogowym do którego doszło tuż przed miejscowością Saduny w gminie Korsze. Z przekazanych informacji wynikało, że konar drzewa spadł na osobowe auto i jedna osoba jest poszkodowana. Na miejsce natychmiast wysłane zostały służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze powiatowej Drogosze-Saduny na pojazd marki Renault Scenic, którym podróżowały trzy kobiety spadło drzewo. Kierująca pojazdem 61-latka doznała obrażeń głowy. Po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego okazało się, że obrażenia są powierzchowne i nie zagrażają życiu kobiety. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Podczas rozmowy kobieta poinformowała, że na jezdni znajdowało się powalone przez silny wiatr i ulewę  drzewo i nie było przejazdu. W związku z tym, że na jezdni znajdowała się przeszkoda zatrzymała auto i wówczas chcąc zadzwonić po pomoc na samochód którym podróżowała z dwiema innymi kobietami spadł konar. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, na czas usunięcia przeszkody.

Niektórych sytuacji losowych nie jesteśmy w stanie przewidzieć i się od nich uchronić. Możemy jednak wykonać kilka podstawowych czynności by zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo podczas silnego wiatru. Policjanci przypominają jak zachować się podczas wichury:

  • nie parkuj pojazdów w pobliżu drzew, dużych tablic reklamowych, rusztowań i innych przedmiotów, które może przewrócić podmuch wiatru,
  • zamknij w domu szczelnie okna i drzwi i jeśli nie musisz nie wychodź z domu,
  • usuń z parapetów, balkonów i tarasów oraz innych miejsc przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr,
  • zwierzęta, które trzymasz na dworze zamknij w odpowiednio zabezpieczonych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *