ZAPOWIEDŹ: XLI Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie – Magna Masuria

ZAPOWIEDŹ: XLI Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie

7

Już za dwa dni, a dokładniej 8 lipca w czwartek o godzinie 16:00 w sali nr 6 Ratusza Miejskiego rozpocznie się XLI Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie, która odbywać się będzie w trybie hybrydowym. Jest to bez wątpienia najważniejsza sesja w roku, ponieważ podczas tej radni głosować będą nad udzieleniem burmistrzowi Ryszardowi Niedziółce wotum zaufania i absolutorium za rok 2020.

Przypomnijmy więc jakie ciekawe inwestycje przeprowadził w roku 2020 obecny burmistrz. No właśnie, jakie? Inwestycji jak nie było tak nie ma, budżet jest strasznie dziurawy, a większość wykonywanych pomysłów jest jeszcze z kadencji poprzedniej władzy. Czy radni powinni udzielić burmistrzowi absolutorium i wotum zaufania?

Przypomnijmy, że aby uzyskać wotum zaufania i absolutorium trzeba uzyskać bezwzględną większość głosów radnych, czyli w przypadku rady miejskiej w Kętrzynie jest to 11 głosów, ponieważ rada liczy 21 członków.

Według mnie burmistrz nie zasługuje na wotum zaufania, jednak jak dobrze wiemy w Kętrzynie od jakiegoś czasu panuje „Nowy Kętrzyński Ład”, w którego skład wchodzą między innymi radni klubu Kętrzyn 2000. Czy radni i tym razem zagłosują jak chce Niedziółka? Czy może tym razem wybiorą drogę rozsądku i rzetelnie ocenią pracę (a raczej brak konkretnej pracy) burmistrza?

Co do absolutorium, warto poczekać na sprawozdanie RIO na ten temat, chociaż w moim mniemaniu tutaj także burmistrz nie zasługuje na otrzymanie absolutorium, ponieważ wszyscy wiemy jak pod względem budżetu wyglądał rok 2020.

Co Państwo myślą na ten temat? Czy burmistrz Niedziółka powinien otrzymać wotum zaufania i absolutorium za rok 2020? Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

7 thoughts on “ZAPOWIEDŹ: XLI Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie

  1. … a może by tak pan redaktor poczynił artykulik o sytuacji w naszym szpitaliku powiatowym i o tym, co się wydarzy od 15 lipca w nim… Kuriozum sytuacji polega na tym, że udzielono absolutorium i wotum zaufania, a w tle jest potężny problem zupełnie nie nagłaśniany i wręcz ukrywany, który powinien skutkować wywaleniem na bruk obecnych władz …

    1. Przyłączam się do tej opinii że obecna władza powiatowa lansuje się tak jak kiedyś Mordasiewicz. A wiadomo z kim wcześniej obecny starosta przystawał. Nauka nie idzie w las. Brakuje św.p. Leppera i taczki.

  2. A może by tak przyglądnął się Pan Nowak i spółka działalności kierowniczki administracji w KTBS. Co ona wyprawia z pracownikami i mieszkańcami. Myślę że niedługo mieszkańcy zrobią radnym i Kierowniczce niespodziankę. Zobaczymy co wtedy będzie mówił Pan Radny Nowak. Że nic nie wiedział bo to nie były szewc i sprawa nie warta spektaklu.

  3. …zaprzyjaźniona „wiewiórka” powiedział mi, że jak nie wydarzy się cud nad Gubrem, to 15 zamknięty zostanie oddział wewnętrzy. Zależność w medycynie jest taka, że bez wsparcia oddziału wewnętrznego nie może funkcjonować chirurgia i ortopedia… i tu już mamy 3 oddziały nie funkcjonujące. Zastanawia tylko fakt, że mimo tego zatrudniony ma zostać kolejny chirurg (po co?)… na oddziale dziecięcym też problem, bo z obsady lekarskiej pozostała (podobno) tylko jedna pani doktor (na szczęście zawodowiec w swoim fachu). Od „wk……ej” wiewiórki natomiast wiem, że pensje niektórych medyków są niebotyczne – problem w tym, że środowisko medyczne z Olsztyna ma powód do śmiechu, gdyż spotykają się nagminnie z pacjentami „przekierowanymi” przez naszych zawodowców do dalszej diagnozy właśnie do Olsztyna i okolicznych szpitali (specjalistów). I tutaj potrzebna jest wolna prasa, która zada trudne pytania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *