NA SYGNALE: Wyważyli drzwi… i zajęli nielegalne automaty w Kętrzynie! – Magna Masuria

NA SYGNALE: Wyważyli drzwi… i zajęli nielegalne automaty w Kętrzynie!

3
  • Funkcjonariusze KAS z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego
    w Olsztynie ujawnili w Kętrzynie 5 nielegalnych automatów.
  • Wejście do lokalu wymagało wyważenia drzwi.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Działu Realizacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie ujawnili w Kętrzynie nielegalne automaty do gier hazardowych, w punkcie, w którym urządzenia zatrzymywane były już dwukrotnie.

mówi mł.asp. Marta Rosiak Oficer Prasowy IAS w Olsztynie

W czynnościach wzięli również udział technicy kryminalistyki. Aby wejść do lokalu funkcjonariusze kilkukrotnie wzywali osobę z obsługi do otwarcia drzwi, informując jednocześnie o możliwości wejścia siłowego. Ponieważ nie było żadnej reakcji na wezwania mundurowych, wyważyli drzwi przy pomocy tarana.

W środku znajdowało się 5 nielegalnych  automatów do gier hazardowych. W jednym z pomieszczeń przebywali kobieta i mężczyzna, którzy ukryli się przed kontrolującymi. Funkcjonariusze wezwali przebywających w lokalu do dobrowolnego wydania rzeczy, przesłuchali ich w charakterze świadków oraz dokonali  przeszukania pomieszczeń.

W wyniku oględzin ustalono, że urządzenia nie posiadają trwale umieszczonych informacji określających m.in. numer rejestracji urządzenia i oznaczenie koncesji lub zezwolenia. Przeprowadzono również eksperyment procesowy mający na celu ustalenie przebiegu gry. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, karteczki z zapiskami, router Wi-Fi , laptop oraz sześć  telefonów komórkowych. Automaty oraz wymienione przedmioty zajęto jako dowody rzeczowe. Sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza WMUCS w Olsztynie.

3 thoughts on “NA SYGNALE: Wyważyli drzwi… i zajęli nielegalne automaty w Kętrzynie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *