Nagroda dla Anety Pietrzyk-Hornickiej nieważna? – Magna Masuria

Nagroda dla Anety Pietrzyk-Hornickiej nieważna?

8

Radni miejscy złożyli pismo na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie Rafała Rypina związane ze zwołaniem Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej dotyczącej stanowiska rady miasta w sprawie przekazania niepublicznych przedszkoli pod skrzydła Anety Pietrzyk-Hornickiej bez żadnego przetargu. Uzyskane przez nią kolejne dwa przedszkola sprawią, że będzie ona zarządzać większością niepublicznych przedszkoli w Ketrzynie.

Treść stanowiska radnych brzmi: ” z dniem 31 sierpnia 2020 r. wygaśnięciu ulegają dzierżawy z dotychczasowymi dzierżawcami na nieruchomości zabudowane budynkami przy ulicy Obrońców Westerplatte 18 i ulicy Chrobrego 12, stanowiące własność Gminy Miejskiej Kętrzyn, które wykorzystane są na prowadzenie tam przedszkola niepubliczne. Z informacji medialnych wynika, że na przedłożenie umowy dzierżawy w trybie bezprzetargowym z dotychczasowymi dzierżawcami nie zgodził się Burmistrz Miasta, który także nie ogłosił przetargu na dzierżawę wymienionych nieruchomości. Z treści pisma Burmistrza Miasta Kętrzyn z dnia 4 czerwca 2020 roku kierowane do dyrektorek przedszkoli „Krasnal” i „Słoneczko” wynika, że Burmistrz Miasta Kętrzyn podjął decyzję o wydzierżawieniu przedmiotowych nieruchomości dla Anety Pietrzyk-Hornickiej, dyrektorki przedszkola niepublicznego „Miś Uszatek”przy ul. Moniuszki, na warunkach ustalonych w drodze rokowań. Z pisma wynika, że przejęcie nieruchomości przez Gminę Miejską Kętrzyn ma nastąpić w okresie 17-31 sierpień 2020 roki.

Rada Miejska w Kętrzynie, mając na uwadze transparentność gospodarowania mieniem komunalnym, wzywa burmistrza miasta do ogłoszenia przetargu na dzierżawę wyżej wymienionych nieruchomości, bo tylko taka forma zbycia nieruchomości, stanowiących mienie komunalne, świadczy o przejrzystości działania władz samorządowych miasta Kętrzyn.”

8 thoughts on “Nagroda dla Anety Pietrzyk-Hornickiej nieważna?

  1. A może tak radni miasta Ketrzyn się zainteresują sprawą przedszkoli Hornickiej? Temat bardzo ciekawy , jest to majątek gminy miejskiej Ketrzyn.

  2. Że ty Aneta możesz spokojnie spojrzeć w lustro, ale patrząc na twoje zdjęcie to ty spokojna nie jesteś. Byłaś przeciw Niedziółce pełną gębą, ty obniżłaś mu wynagrodzenie a nawet wywalilaś ze stanowiska starosty a teraz jesteś w jego drużynie? Kobieto jaki ty przykład dajesz dzieciom?

  3. Bez przetargu i konkursu za Hecmana od 3 lat wynajmowane są pomieszczenia tymczasowej siedziby muzeum od zaufanego przedsiębiorcy . Wynajęte w czasie gdy ów przedsiębiorca był wicestarosta. Przedsiębiorczy ten samorządowiec. Nad tym rada się nie pochyli?

  4. Agato nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Co takiego ta dziewczyna złego zrobiła? Jak by tak popatrzeć to P. Roman pracuje dla rywala politycznego, nawet Hećman zdradził swoich wyborców i kolegów dla stanowiska i oddał mandat, nagle wszyscy słuchają wywodów kolegów oficerów politycznych PZPR, bo jednemu zabrano zabawki. Radny Nowak zwołał sesję bo on tylko przesłuchiwać potrafi, tyle że jako były oficer postsowieckiego reżimu daje sobą manipulować a to przecież jego uczyli tej sztuki no chyba, że robi to nie za darmo. Jak tak czytam wasze wywody to odnoszę wrażenie, że zebrały się trzy niedojdy na stronie i biadolą bo ktoś inny myśli o przyszłości a wam tylko wasze porażki w głowie.

  5. I bardzo dobrze, że jest jeszcze pan Nowak Zbigniew, jego praca zawodowa mnie nie interesuje ale wiem i widzę że jako jedyny radny wyciąga na światło dzienne nieprawidłowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *