NARCOS sezon 2 [RECENZJA] – Magna Masuria

Wracamy ponownie do niezwykłego serialu Narcos, który w pierwszym sezonie zakończył się na buncie w La Catedral, prywatnym więzieniu Pablo Escobara. Drugi sezon opowiada o ostatnim roku rządów narkotykowego bossa z Medelin oraz o wielkich poszukiwaniach Escobara przez zjednoczone siły kolumbijsko-amerykańskie, które trwały do 2 grudnia 1993 roku, gdzie zginął w ostatecznej obławie.

https://www.youtube.com/watch?v=YZSXeGqXb_w

W drugim sezonie twórcy bardziej skupiają się na bliskich członkach rodziny i współpracowników Pablo Escobara, ale też wprowadzają nowych bohaterów, którzy będą głównymi antagonistami w trzecim sezonie Narcos, opowiadającym o kartelach działających w Kolumbii.

Na główny plan poza Pablo Escobarem (granym przez Wagnera Moura) widzimy jak przedostaje się jego żona, Tata Escobar (Paulina Gaitan), ostatni żołnierz Escobara – Limon (Leynar Gómez), który skończył tak samo tragicznie jak jego boss. Jak wspomniałem wcześniej w drugim sezonie zostały wprowadzone nowe postacie, które należą do konkurującego z kartelem z Medelin, kartel z Cali, który jest pod wodzą braci Gilberto Rodríguez Orejuela (Damián Alcázar) oraz Miguela Rodriguez Orejuela (Francisco Denis). Wraz z nimi do serialu wprowadzony został ich najważniejszy człowiek czyli Pacho Herrera – uważany za jednego z dowódców kartelu z Cali (w jego rolę w serialu wciela się Alberto Ammann).

Główna oś fabularna najbardziej skupiona jest jednak na wydarzeniach z życia Pablo Escobara oraz jego rodziny, która ukrywała się przez ten czas przed służbami specjalnymi Kolumbii. Ostatnie miesiące życia Escobara, w moim odczuciu, twórcy serialu odwzorowali bardzo dobrze. Pokazują jak dla tak wielkiego człowieka umyka z każdą chwilą władza.

Drugi sezon Narcos zadebiutował na platformie Netflix 2 września 2016 roku i w opinii krytyków był o wiele lepszym sezonem od poprzedniego. Wielu recenzentów wychwalało niesamowite oddanie Wagnera Moura, który wcielił się Pablo Escobara. Sukces tego sezonu sprawił, że platforma Netflix podpisała kontrakt z twórcami serialu na kolejne dwa sezony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *