Nasz Kętrzyn podsunął rozwiązanie na „Mieszkanie za remont” – Magna Masuria

Nasz Kętrzyn podsunął rozwiązanie na „Mieszkanie za remont”

28

Prawie trzy tygodnie temu w Ketrzynie polowano na „donosiciela”. Ryszard Niedziółka zaatakował w swoim wpisie mieszkańca Kętrzyna, który zgłosił uwagę do wojewody, ze uchwała narusza prawo. Jak widać władze miasta przyszły po rozum do głowy?

W Kętrzynie trwa polowanie na "donosiciela", który "uniemożliwił" burmistrzowi zrealizować w sumie dobry pomysł "…

Publiée par Nasz Kętrzyn.pl sur Jeudi 21 mai 2020

Komunikat z Urzędu Miasta mówi nie do końca wprost, że popełniono błędy przy konstrukcji uchwały. Wyczytać to też można z treści wypowiedzi burmistrza Ryszarda Niedziółki: robimy to na bazie istniejącej już od lat uchwały, wykorzystując jeden z jej zapisów, bez konieczności zmiany przepisów.

Nowa wersja „Mieszkania za remont” zakłada przekazanie mieszkań do remontu dla osób ubiegających się z tak zwanej „listy”. Pomysł, można stwierdzić, podsunął autor strony Nasz Kętrzyn. W poście na Facebook zamieścił link z Urzędu Miejskiego w Łodzi. Podał to jako przykład wzorcowej postawy uchwałodawczej samorządu, który bez żadnych bubli prawnych stworzył uchwałę i otworzył drogę dla nowych mieszkańców Łodzi.

Czy w Kętrzynie potrzebna była nagonka? Czy burmistrz nie mógł się po prostu przyznać do błędu i tego naprawić? Co państwo o tym sądzą?

28 thoughts on “Nasz Kętrzyn podsunął rozwiązanie na „Mieszkanie za remont”

 1. Ale na kogo nagonka? Na jakiegoś anonimowego mieszkańca? w tym wszystkim chyba zapomniano o tym, że na te mieszkania czekają ludzie. Tak kochani – żywi ludzie, którzy całymi latami czekają aż ich byt się poprawi. W tym kontekście działanie tego człowieka oceniam jako naganne, bo komu zaszkodził burmistrzowi, jednemu czy drugiemu, zaszkodził zwykłym ludziom. a wy tu sie roztkliwiacie nad gościem pleciugą.

   1. czytałam i rozumiem, że komentarz niewygodny. Niech pan się troche ogarnie, bo koło dziennikarstwa nawet pan nie stał. Ani te artykuły rzetelne, ani nic. Trzeba było może spytac rodziny, które są na listach mieszkaniowych, co one sądzą o takich celowych działaniach, by opóźnic im otrzymanie mieszkania. Pytał pan jako dziennikarz? Pewnie nie. To chyba ci ludzie są w tym wszystkim najwazniejsi, a nie gość, który chyba kierował się tym, by dowalić burmistrzom, tak jak pan, bo istnienie tej stronki to chyba jedyny cel.

    1. Widać, że pani nie rozumie pisma wojewody, więc wytłumaczę, choć nie muszę. Rodziny z tzw. „listy” to osoby ubiegające się o mieszkanie z zasobów KTBS. Przeważnie są to rodziny z reguły biedne. BURMISTRZ TWORZĄC NOWE PRZEPISY W UCHWALE faworyzował osoby NIE Z TZW. „LISTY” tylko osoby, które były BARDZIEJ MAJĘTNE. Przepisy te w SPOSÓB RAŻĄCY naruszały prawo właśnie tych osób z tzw. „listy”. Cieszmy się, że ktoś zareagował w porę, bo gdyby wyszło po fakcie to moglibyśmy mieć pozwy zbiorowe o dyskryminacje mieszkańców z listy i roszczenia pieniężne z Urzędu Miasta. Jeżeli pani dalej nie rozumie, to nie wiem jak mam tłumaczyć.

     1. a pan chyba nie ogarnął założenia tego programu, bo gdyby pan to zrobił to nie atakowałby pan kogoś kto ma inne zdanie. Rozumem, że zasadą tego portaliku jest to, że wszyscy mają tu dostosować się i krakać jak pan. Sorki, ale nie. Czytam to co pan produkuje i jedyne co rzuca się w oczy to fakt, że chyba nienawidzi pan ludzi, bo rzetelności tu zero. Trzeba było zapytać burmistrza jak był ten program skonfigurowany to raz, dwa gdyby pan zapytał to pewnie by pan również dowiedział, że właśnie osoby z listy mieszkaniowej były chętne na taka formę otrzymania mieszkania w zamian za remont. Daje to szanse stworzenia własnego lokum według własnej wizji, a nie narzuconej przez kogoś. Osoby, które ubiegają się o mieszkania, właśnie dlatego, ze są mniej zasobne maja prawo wybrać czy chcą za remont, czy chcą wyremontowane przez urząd czy skorzystać z jakiejś innej proponowanej formy. Program w pierwszej kolejności dotyczył osób właśnie z listy mieszkaniowej. Trzeba pytać, a odpowiedź się otrzyma. Trzeba jednak umieć pytać panie drogi redkatorze, a potem płakać publicznie, że ktoś nie chce panu odpowiedzieć. Jeśli od początku ma pan nastawienie, by zaatakować to nikt panem nie będzie chciał rozmawiać, bo po prostu tworzy pan zły klimat. Może warto się nad tym zastanowić, a nie pisac mi takie teksty, które w domyśle sugerują, ze jestem głupia, a pan redaktor najmądrzejszy i łaskawie mi odpowie.

     2. „…na te mieszkania czekają ludzie. Tak kochani – żywi ludzie…”,
      – Tymczasem burmistrz: partoli uchwałę a potem szuka winnych.

      „…którzy całymi latami czekają aż ich byt się poprawi”
      – Tyczasem burmistrz biednym ludziom zrobił krzywdę, bo wprowadził najwyzszą podwyżkę cen za śmieci.

      „Trzeba było zapytać burmistrza…”
      Były pytania, ale burmistrz nie odpowiada.

      „…sugerują, że jestem głupia…”
      Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, Każdy ma prawo do własnej opinii, również Pani.
      Trzeba jednak w tych opiniach opierać się na faktach. Jeżeli burmistrz postępuje bezprawnie, to nie jest to donosicielstwo tylko postawa praworządna, w interesie mieszkańców.
      Jeżeli Panią, na ulicy złodziej obrabuje i pobije, to wołanie o policję nie jest donosicielstwem tylko Pani obroną, przed krzywdą i przestępstwem.

    2. Widocznie pan nie rozumie. Zresztą żadne to niewiadomo co, jeśli ludzie będą musieli sami sobie te lokale remontować. Zas… obowiązkiem burmistrza jest dawać lokale spełniające standardy. A tak pozbył sie problemu starych ruder, rozwiązał kwestię mieszkań i jeszcze mu za to dziękują. Tak to upiekł 3 nie 2 pieczenie na jednym ogniu

     1. Jeśli mieliby sami sobie remontować to muszą mieć właściwe dochody. Donosiciel tego nie rozumial i nie zrozumie chyba nigdy.

     2. Że co? obowiązkiem jest dawać lokale? a z jakiej racji ktoś, kto sobie w życiu nie radzi ma coś dostać za friko? Niech sobie kupią na wolnym rynku, a jak ich nie stać to nie mój (i moich podatków) problem.

    3. To prosze niech pa i napisze co zrobił dla mieszkańców. Co dokładnie zrobił. Lans. Lans. Lans. Pomyśli pa i dwa razy zanim coś napisze. Albo najlepiej poprosić kogoś żeby zrozumiał tekst…

  1. Uchwała którą przygotowal Burmistrz Ryszard N. była podjęta z rażącym naruszeniem prawa i w całości została uchylona przez Wojewodę. Burmistrz przygotowując tę uchwałę popełnił mnóstwo błędów, była też na niekorzyść mieszkańców którzy czekają na własne mieszkanie. Proszę jeszcze raz przeczytać co napisał pan Wojewoda. A tak na marginesie to ten burmistrz powinien publicznie przyznać się do błędu a nie zwalac winę na kogoś kogoś innego. Ryszard N. Jest burmistrzem „jeszcze” i on odpowiada w Urzędzie za wszystko.

  2. Do wa- wskazał złamanie przepisów przez projektodawcę uchwały czyli Ryszarda Niedziółkę który chciał wprowadzić niekorzystne dla ludzi czekających na mieszkania przepisy. Czytaj ze zrozumieniem rozstrzygnięcie wojewody. Naganna to jest postawa Ryszaeda Niedziołki – burmistrz stworzył uchwałę z naruszeniem prawa i obwinił inną osobę a ty to popierasz? Zastanów się co ty piszesz? Chyba ze musisz tak pisać jestes od niego uzależniona, bo po twoim komentarzu można tak wnioskować.

 2. Zgoda za projekt Uchwały odpowiada ten który go przygotowuje(może być Burmistrz chociaż są inne możliwości w tym zakresie) to jest oczywiste.
  Natomiast uchwale przyjmuje Rada Miasta i tu nie powinno być sporu, że to Rada bierze odpowiedzialność za jej treść.
  Oczywiście musimy pamiętać iż Urząd Miasta (pod kierunkiem Burmistrza )obowiązany jest przy procedowaniu każdej uchwaly udzielić wszelkiej pomocy.

  1. Coś mi się zdaje, ze ta uchwała była procedowana na komisji rady w trakcie sesji, ale nie jestem pewien. Stąd też może być ten bubel prawny

 3. Za jakość projektu uchwały i jej zgodność z obowiązującym prawem odpowiada tylko i wyłącznie burmistrz miasta. Nikt więcej. To burmistrz ma do dyspozycji radców prawnych, którzy obowiązani są do rzetelnej oceny projektu uchwały i jej zgodności z obowiązującymi ustawami. Radni podejmują uchwałę w głębokim przekonaniu, że jej zgodność z prawem nie podlega jakimkolwiek wątpliwościom. To, że uchwała jest bublem , to przede wszystkim wina radcy, który na projekcie uchwały postawił swoją pieczątkę. Ot i wszystko. Obwinianie kogoś innego jest nieuprawnione.

 4. Szanowny Panie nikt nikogo nie obwinia i nie próbuje też nikogo bronić.
  Natomiast nie mogę się zgodzić że stwierdzeniem iż za wszystkie projekty uchwał odpowiada Organ wykonawczy.
  Sądzę, a nawet jestem przekonany,że posiada Pan wiedzę na temat inicjatywy uchwalodawczej.
  Oprócz Burmistrza mają ja Radni,Kluby Radnych,Komisję Rady i sama Rada.
  Dlatego kogo jest projekt ten jest za niego odpowiedzialny.
  Oczywiście, że za zapewnienie wszelkiej pomocy przy przygotowaniu projektu przez którykolwiek z w/w odpowiedzialny jest Burmistrz,który ma do dyspozycji Urząd Miasta.

 5. To prosze niech pani napisze co zrobił dla mieszkańców. Co dokładnie zrobił. Lans. Lans. Lans. Pomyśli pani dwa razy zanim coś napisze. Albo najlepiej poprosić kogoś żeby pomógł zrozumieć tekst …

 6. Jeśli można chciałbym ostudzić emocje, kto pracował w Samorządzie niezależnie którego szczebla ,doskonale wie ( pomimo starań i rzetelnosci)iż zdarzy się pomyłka w przygotowywanym projekcie Uchwały.
  Jeszcze jedno uchylenie uchwaly to niczego nie zamyka zawsze można do niej wrócić.
  Na koniec dodam to też świadczy o rzetelności organu nadzoru jakim jest Pan Wojewoda.

 7. „Cwirek” – „Narcyz” – nic nie zrobił dla Kętrzyna i nie zrobi za wyjątkiem ustawienia żony w pracy i dojenia kasy.
  Kętrzyńscy działacze lokalni PISu obudzicie się, niech „ćwirek” wyfrunie z miasta Ketrzyn.

 8. Do wpisu powyżej nic dodać nic ująć .
  Może trzeba by dodać to,aby zrobić to jak najprędzej.
  To jest jedna decyzja Burmistrza tu nie trzeba żadnych ceregieli
  Panie Niedziolka to jest dla dobra Miasta Kętrzyn,chyba nie trzeba tu być bardzo przenikliwym.

  1. Przewekslowanie PiSowców na intratne posadki w miejsce desantu zastępcy burmistrza jest dobre ale jedynie dla tych PiSowców. Daj pan spokój z tymi politycznymi frazesami „dla Polski”, „dla miasta”. Dla stanowisk i apanaży – chciałoby się powiedzieć…

 9. Pewnie pan NIedziółka stanie na wysokości zadania i dokona zmiany. Miasto Kętrzyn dysponuje osobami z predyspozycją na zastępcę pana NIedziółki. Podatki jak również wydatki zostaną w Ketrzynie.

  1. Nie zwolni zastępcy,
   bo kto mu będzie facebooka prowadził?
   Kto słowa do kamery pisał?
   Kto mu będzie na sesji podpowiadał
   i po pracy pocieszał?
   No kto?

 10. Proponuję zapoznać się z rozstrzygnięciem nadzorczym wojewody. Uchwała dotyczaca programu mieszkanie za remont była nie korzystna dla oczekujących na mieszkanie i została uchwalona z rażącym naruszeniem prawa. Burmistrz zgodnie z obowiązującymi przepisami (ustawa o ochronie praw lokatorów) powinien proponować mieszkania wyremontowane. Mieszkancy Kętrzyna nie dajcie się nabrać na jakieś dziwne propozycje Ryszarda N.

  1. Lepsze takie propozycje niż rządy POprzednikow które przez spory i własne interesy doprowadzili do ruiny budynki po szkole specjalnej zamiast tam po remoncie oddać budynki społeczeństwu. Tak ujęto były rządy PO/PSL Dziś są w katastroficznym stanie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *