Zasłona dymna pod nazwą „SAD MIEJSKI”? – Magna Masuria

Zasłona dymna pod nazwą „SAD MIEJSKI”?

21

Dzisiaj znowu było „konfetti, zdjęcia i propaganda” w wykonaniu burmistrzów miasta Kętrzyn, którzy pod „pozorem” zakupu za własne pieniądze posadzili owocowe drzewka w Ogrodzie Zapachów. Jest to inicjatywa burmistrzów, lecz sądząc po postach to bardziej Macieja Wróbla. Pomimo głośnej krytyki mieszkańców Kętrzyna, oburzenia i mówienia zdecydowanemu nie – burmistrzowie postawili na swoim.

Tym zachowaniem i wobec krytyki mieszkańców jasno pokazali gdzie mają wszystkich Kętrzynian.

W poście na Facebooku opiewają, że będzie można jeść owoce prosto z drzewa, a po chwili dodają, że Sad Miejski jest w zbiegu ulic Gdańskiej i Sikorskiego. Dodamy do tego, że tuż obok znajduje się myjnia samochodowa wraz ze stacją.

Jednak czy to wszystko nie jest przykrywką do tego, co podejrzewają mieszkańcy Kętrzyna od dłuższego czasu i wyrażają to w głośnych komentarzach? Czy burmistrz Niedziółka tworząc „bubel” w formie Ogrodu Zapachów, chce odwrócić uwagę od potajemnej sprzedaży Ogrodu Ekologicznego? Temat tej transakcji rozbrzmiewa co jakiś czas w social mediach. Czy tym razem mamy konkretny ruch mówiący: „Patrzcie! Zrobiliśmy nowy ogród ekologiczny to możemy pozbyć się starego!” Co państwo sądzą o tej kwestii?

21 thoughts on “Zasłona dymna pod nazwą „SAD MIEJSKI”?

 1. Oj, na miejscu redakcji bym uważał z tym stwierdzeniem, że miasto sprzedało tereny ogrodu ekologicznego.

 2. Gdyby redaktor pofatygował się na to wydarzenie, to by porozmawiał z osobami, które sadziły te drzewka i raczej nie wyglądały jakby robiły to pod przymusem. ale po co? Lepiej jaK ZWYKLE skrytykować.

  1. Gdyby pani wielbiony Urząd i Burmistrzowie, choć pisałem w mailu kiedy i o której jest sadzenie drzewek, odpisali bądź zaprosili to bym wiedział, jak to wyglądało dokładnie. Widać, że pani chce mi na siłę wcisnąć to, że jestem nierzetelny i hejterski. Przykro to czytać, warto spojrzeć w drugą stronę i w mojej osobistej opinii burmistrz boi się mnie zaprosić, bo nie chce niewygodnych pytań. Chce blasku fleszy i pokazywania sukcesu za sukcesu, które są mierne i bierne dla całego społeczeństwa. Pozdrawiam.

   1. Biedaczek. Nie zaprosili. No przykro. Może nie chodzi o pana niewygodne pytania, tylko po prostu nie mieści się pan w kategorii dziennikarz. A urzędu i burmistrzów nie wielbie, bo niewiele mnie oni obchodzą. Stwierdzam jedynie fakt, że wszystkie pana artykuły nie wnoszą żadnej wartości. Po prostu. A że uwziąl się pan akurat na burmistrzów, no cóż z krytyką muszą się liczyć. Poprzednik też był krytykowany. Dziwi mnie tylko to, że co wydarzenie to pozytywów brak. Jako dziennikarz powinien pan pytać innych co na dany temat sądzą, a nie pisać co pan sądzi i atakować tych, którzy pewne rzeczy widzą inaczej. Mi nie podoba się pana postwa, bo jest nierzetelna, nieobiektywna i przesiaknieta jakaś chorą nienawiścią do ludzi.

     1. Rozczaruje pana, ale nie czytam. tu z kolei jest przegięcie w drugą stronę.

    1. „…nie wyglądały jakby robiły to pod przymusem…”
     – Nie pod przymusem tylko po to, by z pracy nie wyrzucili.

     „… burmistrzów nie wielbie, bo niewiele mnie oni obchodzą…”
     – Wielbić nie musisz a powinni obchodzić, bo płacisz za ich pobory, za pobory ich znajomków i krewniaków. Płacisz, dużo za dużo, za smieci, za ich służbowe samochody…

     Widać pani „wa”, że jesteś: „przesiaknieta jakaś chorą nienawiścią do ludzi” a szczególnie do jednego redaktora.

     1. No spoko haha. Myślę, że emerytów nie trzeba wyrzucać z pracy. Na zdjęciach są panie między innymi z UW Trzeciego Wieku. Dwa – a jaki układ panował za poprzedniego burmistrza? Ciekawe. nie było tam znajomków, układzików itd. Był. I każdy inny burmistrz pewnie będzie robił to samo, bo tak to działa. w kampanii popieraja cie inni, którzy oczekują, że po wygranej jakiś stołeczek się dla nich znajdzie. Chyba nie zaprzeczysz? I ostatnie nie żywię nienawiści do jakiegokolwiek człowieka. Oceniam pracę redaktora to wszystko. Nie wyzywam go, nie obrażam, komentuję jego artykuły, bo stworzył taka możliwość. Ot i tyle. Co więcej gdyby redaktor czuł się obrażony to mogę przeprosić, bo to ujmy nikomu nie przynosi.

     2. „Myślę, że emerytów nie trzeba wyrzucać z pracy.”
      – Emerytów nie, ale ich dzieci i wnuki już można wyrzucać lub przyjmować. Sprawdź proszę, który obecny tam radny załatwił pracę swojemu …?

      „…a jaki układ panował za poprzedniego burmistrza? Ciekawe, nie było tam znajomków…”
      – Byli, lecz Niedziółka obiecywał, że bedzie inaczej i on się nie będzi mścił. Teraz robi gorzej niż poprzednik.

      „…każdy inny burmistrz pewnie będzie robił to samo…”
      – I tu się pani myli, nie każdy. Są w Kętrzynie ludzie wartosciowi, z wiedzą i moralnością, którzy mają kwalifikacje do sprawiedliwego zarządzania.
      Obecny burmistrz, to tylko nieudana kopia poprzednika. Poprzednik przyjął go na swoją listę a on za chwilę zdradził?

      „…Oceniam pracę redaktora to wszystko. Nie wyzywam go, nie obrażam, komentuję jego artykuły, bo stworzył taka możliwość…”
      – Kazdy ma prawo do oceny. Proszę więc podać:
      1) Jakie fakty z tej strony były nieprawdziwe?
      2) Jakie fakty podał Info-Ketrzyn24, a nie podał portal finansowany przez burmistrza
      3) Czy prawdziwe fakty z tego portalu powinny być podawane, czy jak robi burmistrza ukrywane?

 3. Do wa
  To chyba pani jest przesiąknięta jakąś nie wytłumaczoną niechęcią do redaktora.Pani nie musi tego czytać. A te artykuły są pisane bardzo dobrze, bo pokazują absurdy naszych włodarzy
  Dobrze ,że ktoś to wszystko opisuje i mieszkańcy mogą owszystkim wiedzieć.
  Pozdrawiam

  1. Tu nie chodzi o niechęć do redaktora, bo ja go nie znam. Oceniam jego artykuły i widzę, że jest tam tylko krytyka, krytyka i jeszcze krytyka. Pytanie czy burmistrzowie zrobili coś na plus? Jakieś pozytywy? Poza tym ktoś tego burmistrza przecież wybrał (od razu zasygnalizuję, że ja nie głosowałam akurat na tego kandydata). Za trzy lata wybory, więc jest to dobry kawał czasu, żeby ci co tak krytykują stworzyli dobry program dla Kętrzyna. Do dzieła kochani.

    1. Do Wa to było skierowane. Czekam na odpowiedź Pani co zostało zrobione dobrego. Czeeekaaammm. PS. Maski były do dupy. Nie dostali wszyscy ci co za płacą za odbiór odpadów. Na całą rodzinę jedna maska. Pani kochana daj żyć już sobie i innym. Nikt nie pisze ty kłamstw. I też gwoli Pani świadomości wiem co się dzieje w mieście. PS. PROSZĘ BRAĆ PRZYKŁAD Z GMINY KETRZYN

     1. Droga Jadziu! Przede wszystkim nie wiem na jakiej podstawie zarzuca mi pani kłamstwo? Po drugie to ja pytam czy redaktor dostrzega coś dobrego? jakies wydarzenie? działanie? cokolwiek. Co artykuł to krytyka, marudzenie i jęczenie. Napisałąm już wcześniej skoro jest tak tragicznie to informuję, ze zostały trzy lata do kolejnych wyborów. Czasu jest dużo, więc można już teraz pracowac na rzetelnym programem, z którego każdy będzie zadowolony. Powtórze się znowu. W ostatnich wyborach jakoś tłumów chętnych na fotel burmistrza nie widziałam, więc o co kaman? o co teraz pretensje? Kto wybrał takiego burmistrza? podpowiem, ze nie ja, ale ja nie marusze przy byle okazji, ze to źle, tamto nietrafione, tu nie tak itd. Przeciez to jest chora postawa. Jak to się dzieje, że chętnych na burmistrza jest zaledwie trzech, a krytykantów niezliczona liczba. Niech te proporcje się odwrócą, niech do nastepnych wyborów wyłonia się kandydaci z konkretnym programem, niezależni, cieszący się dobrą opinią, chcący służyc i słuchać mieszkanców.

     2. Niech pani w końcu otworzy oczy na to, co się dzieje i przestanie udawać naiwną.

 4. Panie Wróbel jak byś pan był z Kętrzyna rodem . To byś wiedział , że sad z owocami obecnie nazwany ogród ekologiczny jest przy ulicy Skłodowskiej. W mojej ocenie pan na tej funkcji jest zbyteczny, szkoda moich pieniędzy i pozostałych podatników na pensje. .

 5. Czy Pani przypadkiem nie jest radną ? Bo tak broni Pani Ryszarda N. w taki charakterystyczny sposób dla pewnej radnej która nie do końca wie co mówi. Co on pani dobrego zrobił, co zrobił dla miasta chyba fotografii najwiecej ha ha. Nie nadaje się na burmistrza. I mam nadzieję że czym prędzej zostanie odwołany tak jak to było w Starostwie Powiatowym. Czekam na kolejne referendum. Już teraz widać wizualnie że w mieście jest coś nie tak. Trawa po kolana mieszkań brak, obietnice wyborcze nie realizowane, zatrudnianie ludzi z poza miasta Kętrzyn, w przypadku własnych porażek obwinianie innych ludzi. I to ma byc burmistrz miasta?

  1. to proszę wybrac innego za trzy lata. Jakoś tłumów chętnych ostatnio nie widziałam. Nie jestem radna i nigdy nie byłam i raczej nie będę. Nikogo nie bronię, ale nie zgadzam się na reprezentowanie atakującej postawy przez redaktora tegoz portalu. Ciągle tłucze te same osoby, zero ich wypowiedzi, ciągłe zarzuty i pytania wysyłane chyba w kosmos, wszystko źle i nie tak. Dlatego zapytałam czy redaktor widzi jakiś pozytyw? Czy coś dobrego wydarzyło się w Kętrzynie?

   1. Niech burmistrz zacznie w końcu odpowiadać na pytania.

    Dlaczego zrobił najwyzszą podwyżke odpadów w województwie i w Polsce?

    Dlaczego jego prezes KTBS szykanuje Związki Zawodowe?

    Ile zarabia szwagier zastępcy burmistrza w telewizji opłacanej z miejskich pieniędzy?

    Jakie straty mają spółki miejskie obsadzone przez jego prezesów?

    Dlaczego zatrudnia obcych a nie osoby z Kętrzyna?
    ….
    A pani niech w końcu otworzy oczy na to, co się dzieje i przestanie udawać naiwną.

 6. A to nie wiedziałem że Pan Wróbel ma powiązania rodzinne z Kętrzynska Telewizja Kablowa zaczyna być wszystko jasne.
  Apel do wszystkich którzy mają możliwość przekonania Pana Burmistrza, aby niezwłocznie odwołać Pana Wróbla z funkcji v-ce Burmistrza,dopóki nie będzie za późno.

 7. Jeżeli Pan Niedziolka będzie uważał inaczej to niech wotum zaufania i udzielenie bądź nie absolutorium „załatwi wiekszosc” związana z Panem Wroblem .?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *