Prezes narusza dobra osobiste NSZZ „Solidarność”? – Magna Masuria

Prezes narusza dobra osobiste NSZZ „Solidarność”?

17

Na nasza skrzynkę mailową od anonimowego użytkownika otrzymaliśmy wiadomość z kolejnym pismem NSZZ „Solidarność” skierowanym bezpośrednio do Prezesa KTBS Andrzeja Michalskiego. Z treści pisma wynika, że Andrzej Michalski otrzymuje zakaz używania znaków związanych z „Solidarnością”.

Przypomnijmy, że dzięki jego postawie wobec pracowników powstała Zakładowa „Solidarność” w Kętrzyńskim TBS, którą postanowił represjonować, co z resztą wynika z treści pisma:

„Jako Prezes KTBS Sp. z o.o. z siedzibą w Kętrzynie podejmował i podejmuje Pan szereg działań o charakterze represyjnym w stosunku do członków działającej w KTBS zakładowej organizacji związkowej NSZZ „Solidarność”. Skutkowało to licznymi interwencjami Zarządu Regionu w obronie członków Związku w kierowanym przez pana zakładzie pracy.

Pańska postawa pozostaje w sprzeczności z celami statutowymi naszego związku zawodowego. Dlatego posługiwanie się przez Pana znakiem graficznym „Solidarność” wywołuje skojarzenia Pana osoby i podejmowanych przez Pana działań przeciwko pracownikom i członkom związku sprzeczne z ideami powstania NSZZ „Solidarność” tj. obroną godności, praw i interesów pracowniczych członków Związku oraz realizacją ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych”

Natomiast we wcześniejszej treści pisma dowiadujemy się, że jeżeli Michalski nie zaprzestanie posługiwania się znakami graficznymi i nazwą związaną z NSZZ „Solidarność” bez zgody władz NSZZ „Solidarność” będzie powodować podjęcie wobec niego odpowiednich działań prawnych.

Co państwo sądzą o działaniach Michalskiego w KTBS? Czy powinien zostać on odwołany?

17 thoughts on “Prezes narusza dobra osobiste NSZZ „Solidarność”?

 1. Dzięki jego postawie czy raczej przez jego postępowania wobec pracowników powstała Zakładowa “Solidarność”? Zastosowane przez redakcję sformułowanie raczej podkreśla że gdyby nie prezez Solidarności nie byłoby z zakładzie, więc ojciec sukcesu były pozbawiony znaczka?

 2. Ten Pan tylko szkodzi Burmistrzowi i tym którzy jego wspierali robiąc to w dobrej wierze iż będzie działał dla dobra publicznego.
  Nie sprostał i tyle trzeba szybko podziękować.

 3. Przecież to prawie wszyscy wiedzą, że córka Michalskiego, była księgowa w KTBS, a obecna księgowa w spółdzielni Pionier, Nahorna nie kryje się z prezesem Książkiem i prowadzą wspólne życie towarzyskie. To wiecznie trwać nie będzie, kiedyś i Niedziółka i Michalski odpowiedzą za złamanie prawa kodeksu spółek handlowych/ zakazu konkurencji/, a Michalski po wyliczeniach jakie nastąpią, bo wcześniej czy póżniej nastąpi zmiana na stanowisku prezesa będzie musiał zwrócić spółce duże pieniądze za użytkowanie samochodu służbowego do celów prywatnych. Dziwę się, że jeszcze nie nastąpiła kontrola karno-skarbowa za nie właściwe użytkowanie tego pojazdu i być może nie słuszne naliczenie i odprowadzenie podatku Vat.

  1. Michalski nie łamie żadnego zakazu konkurencji. Ta informacja to kompletna bzdura. Rodzice nie muszą się tłumaczyć z tego, gdzie pracują ich dzieci.

 4. Do wpisu” obcego „posiada Pan bardzo intymną wiedzę w kwestii stosunków Interpersonalnych dotyczacych córkiPana Michalskiego i Prezesa S M „Pionier”.?

 5. Do wpisu ” Wybory 2018″, życie towarzyskie to nie wiedza intymna, coś tu nie tak. Stosunki interpersonalne to nie moja bajka, nie mam nic przeciwko takim relacjom, to jest sprawa każdego z osobna. Pewne sprawy nie powinny jednak wpływać na funkcjonowanie firm.

 6. Szanowny Panie 'Obcy” niech Pan będzie uprzejmy dobrze przeczytać co Pan napisał.?
  Z mojej strony to nie złośliwość tylko zdziwienie,proszę o trochę swady .

  1. „Dobra osobiste” to termin prawniczy. W tym przypadku chodzi o zarejestrowany i chroniony znak graficzny „Solidarność”. Właścicielem jest Związek Zawodowy. Chroni on przed komercyjnym lub niezgodnym z celem związku wykorzystywaniem tego znaku.

   Uzasadnienie dla wezwania dla Michalskiego w tekście. Pełna treść pisma znajduje się na stronie internetowej http://www.bezcenzury.ketrzyn.pl/ w tekście: „Michalski z KTBS, wezwany do zaprzestania…”

   To dobrze, że związek pilnuje, aby nikt nie przypisywał sobie czegoś do czego nie ma prawa.

 7. Ciekawy jestem jak jeszcze długo Niedziółka będzie trzymać Michalskiego na funkcji prezesa KTBSu?
  Przecież Michalski nie jest członkiem Solidarności a co na to Pan Zarecki wieloletni działacz kętrzyńskiego PISu?

  1. Zajrzyj na stronę Kętrzyńskiej Solidarności na Facebooku. Zobaczysz tam wystąpienie w sprawie obrony pracowników w KTBS

 8. to już serial, w poprzednim odcinku przebieg kariery prezesa, od szewca do prezesa, błyskotliwa, teraz zakaz noszenia znaczka, następny odcinek pewnie będzie już z udziałem pracowników słynnego KTBS-u niech oni też coś powiedzą, dajmy im szanse, wszystkim i tym należącym do Solidarności, to tak z sensem bez kopania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *