NIE ZASTOSOWAŁ SIĘ DO POLECEŃ FUNKCJONARIUSZY. GROZI MU KARA ARESZTU, OGRANICZENIA WOLNOŚCI BĄDŹ GRZYWNY – Magna Masuria

NIE ZASTOSOWAŁ SIĘ DO POLECEŃ FUNKCJONARIUSZY. GROZI MU KARA ARESZTU, OGRANICZENIA WOLNOŚCI BĄDŹ GRZYWNY

0

Mężczyzna podczas kontroli drogowej umyślnie nie stosował się do wydawanych poleceń funkcjonariuszy. 28-latek wkrótce stanie przed sądem.

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 28-letni mężczyzna kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień, dodatkowo jako nowy właściciel pojazdu nie zawiadomił w terminie nieprzekraczającym 30 dni właściwego starosty o nabyciu auta. Jakby tego było mało mężczyzna umyślnie nie stosował się do wydawanych poleceń przez funkcjonariusza Policji i utrudniał wykonywanie czynności służbowych. 28-latek usłyszał już zarzuty w tym zarzut z art. 65a KW który mówi:

„Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, na podstawie prawa, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *