Niebieska ściana przeciwko wojnie – koncert w Gierłoży – Magna Masuria

Niebieska ściana przeciwko wojnie – koncert w Gierłoży

0

WYSTĘPY JOANNY KONDRAT Z ZESPOŁEM ZAPLANOWANO NA 20 MARCA 2022 ROKU W WILCZYM SZAŃCU. PATRONAT HONOROWY NAD KONCERTEM OBJĄŁ MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA GUSTAW MAREK BRZEZIN.

To właśnie w bunkrach w Gierłoży (największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera) zapadały decyzje związane z losami drugiej wojny światowej. Koncert Joanny Kondrat z zespołem będzie połączony z akcjami Niebieska Ściana, Niebieska Torba i Niebieska Płyta. Niedzielny koncert rozpocznie się o godz. 16 – wstęp bezpłatny. Dochód z wydarzenia wesprze najmłodsze ofiary wojny w Ukrainie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, natomiast partnerami Lasy Państwowe, Wilczy Szaniec oraz Niebieska Linia IPZ.

#NIEBIESKASCIANA
To odpowiedź na dramatyczne wydarzenia ostatnich dni. Symboliczny wyraz wsparcia dla osób, które cierpią z powodu działań wojennych, każdego rodzaju przemocy. Uczestnicy happeningu będą mogli pomalować „swój” kawałek ściany na niebiesko, dając wyraz sprzeciwu wobec wojny i zła. Może to być niebieski rysunek, albo hasło nawołujące do zatrzymania wojny lub przywrócenia pokoju. Każdy będzie miał szansę dać upust niewypowiedzianym emocjom i intencjom.

#NIEBIESKATORBA
Sprzedaż niebieskich toreb-cegiełek. Zaprojektowała je Wioletta Jaskólska – nazywana „Mistrzynią Szarości” malarka, profesorka sztuk pięknych, uhonorowana medalem „Zasłużony dla kultury Polskiej”, dyrektorka CEiIKu. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz wsparcia ukraińskich dzieci. Torby będą sprzedawane do 20 marca.

#NIEBIESKAPLYTA
Specjalnie na ten dzień Joanna Kondrat przygotuje Niebieskie Płyty, które również staną się cegiełkami. Dochód z ich sprzedaży także wesprze najmłodsze ofiary wojny w Ukrainie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *