Niedziółka się tłumaczy – Magna Masuria

Burmistrz Niedziółka zaczął się tłumaczyć ze swojego postępowania w stosunku do kętrzyńskich sportowców. Czy jest to odpowiedź na słowa, które skierował do niego trener Ludowego Klubu Sportowego “Niedźwiedź” Emin Huseynov? Pisaliśmy o tym w naszym artykule: Nie mieszajcie dzieci w polityczne gierki!

Trener na ostatniej sesji rady miejskiej, 28 października 2019 roku, długo mówił na temat niewłaściwego postępowania miejskich urzędników. Powiedział, między innymi:

”Zawodnicy naszego klubu i innych sekcji od zawsze mogli korzystać z takich obiektów, jak siłownia, basen i sauna, nieodpłatnie. Jest to nieodłączny element treningowy w procesie szkoleniowym. Aktualnie wszyscy sportowcy miasta Kętrzyn płacą za możliwość korzystania z tych obiektów. Obecny dyrektor MOSiR [Krzysztof Niemiec] od samego początku utrudnia nam wszystko, tłumacząc się długami miasta.“

Poniżej przytaczamy pełny tekst zamieszczony na profilu Ryszarda Henryka Niedziółki

„Szanowni Państwo.
Od początku sprawowania przeze mnie funkcji burmistrza miasta, staram się prowadzić dialog z mieszkańcami w sposób inny niż bywało to wcześniej, opierając się o kulturę osobistą i szacunek – także dla innego zdania. Ale zwykła różnica zdań to coś zupełnie innego niż kłamstwo.
Podczas ostatniej sesji Emin Huseynov, który od dość dawna nie kryje swojej „sympatii” do mnie, powiedział wiele, w tym wiele nieprawdy. Zarzucił miastu, że nie wspiera kierowanego przez niego klubu w wyjazdach młodzieży, że nie finansuje klubu, że oszczędza światło kosztem dzieci…
Informuję, że na pisma z prośbą o zapewnienie transportu odpowiedź była zawsze pozytywna. Przypomnę – w lutym wyjazd do Elbląga i w kwietniu do Gdyni. Wsparcie dla LKS Niedźwiedź jest niezmienne od lat. Stypendia sportowe wyniosły w tym roku 7.200 zł, 9.060zł w roku 2018, a 7.200 zł w 2017 roku. Trenerzy w tym roku otrzymali 1000 złotych nagrody, zawodnicy 2000 złotych i 4 nagrody rzeczowe, a w 2018 roku były to tylko 3 nagrody rzeczowe. Ponadto dotacja dla klubu z miasta w tym roku była największa od lat! Wynosiła ponad 20 000,0 złotych. Dla porównania w 2015 r – 11.900 zł, 2016 r. – 5.725 zł, 2017 r– 17.150 zł, a w 2018 r– 17.525 zł.
Co do słynnego już „światła”. Klub LKS Niedźwiedź ma umowę zawartą z MOSiR-em na bezpłatne korzystanie z sali i szatni pięć dni w tygodniu. Żaden pracownik nie może udostępnić innego obiektu bez zgody dyrektora, bo będzie ponosił za ewentualne szkody czy wypadki odpowiedzialność. W tym przypadku wystarczyło wcześniej zasygnalizować dyrektorowi prośbę o wejście na boisko, albo aneksować zawartą w sierpniu umowę.
Dziś bez blasku fleszy aneks do umowy na bezpłatne korzystanie z sauny, boiska i siłowni w określone dni i w określonym wymiarze został podpisany przez MOSiR i Klub. Nikt nie robił problemów i nigdy by nie robił. Wystarczy dialog. Ale tu przecież nie o dialog chodziło, a awanturę, trzeba przecież dopiec Niedziółce. Zadzwonił do mnie jeden z rodziców, przeprosił że dał się wmanewrować w jakąś rozgrywkę, powiedział, że dopiero na sesji zrozumiał po co tu zostali poproszeni rodzice. Nie mnie to oceniać, ale każdy widzi o co i na rzecz kogo toczy się gra.”

Widać, że burmistrz nie zrozumiał, o co chodziło trenerowi i wychowawcy sportowej młodzieży. Nie będziemy tego komentować. W następnym artykule umieścimy oświadczenie Emina Huseynov.

2 thoughts on “Niedziółka się tłumaczy

  1. Myślę, że panu trenerowi Eminowi należą się słowa szacunku za to, że ma odwagę stanąć po stronie dzieci uprawiających sport i to nie tylko boks, ale także innych dyscyplin. W tej kadencji obecna władza sekuje wszystkich, którzy byli w dobrych relacjach z poprzednim burmistrzem. To jest taka polityczna choroba
    .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *