Niedziółka znowu przegrał w sądzie! – Magna Masuria

Niedziółka znowu przegrał w sądzie!

61

Wstydliwe, ukrywane przez Urząd Miasta, informacje o przegranych sprawach sądowych po kolei wychodzą na światło dzienne. Tym razem dotarliśmy do wyroku Sądu Rejonowego w Kętrzynie, z którego dowiadujemy się, że burmistrz Ryszard Niedziółka zwolnił niezgodnie z prawem byłą kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie, Dagmarę Iwaniuk.

Sąd ustalił, że burmistrz Niedziółka rozwiązał umowę bez wypowiedzenia, z winy pracownika na podstawie wyników protokołu kontroli Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Projekt tego wystąpienia wpłynął do burmistrza w dniu 13 lutego 2019 r. Kierownikowi jednostki kontrolowanej przysługuje prawo do zgłoszenia w terminie 7 dni roboczych od dnia otrzymania projektu pisemnych zastrzeżeń do projektu wystąpienia pokontrolnego.

Tymczasem burmistrz Niedziółka projekt protokołu kontroli przetrzymał i doręczył go kierownikowi ŚDS dopiero w dniu 4 marca, a więc 2 tygodnie po terminie na zgłoszenie zastrzeżeń. Sam burmistrz żadnych zastrzeżeń nie wniósł. W wyniku tego niechlujnego niedopatrzenia (lub jak twierdzą niektórzy celowego przetrzymania protokółu) miasto musiało zwrócić kwotę 25 403,5 zł do budżetu państwa.

Sąd uznał, że Pani Dagmara kierownik ŚDS, miała podstawy do przyjęcia prawidłowości swoich działań związanych z wydatkami na obsługę prawną i działalność promocyjną. (…)

Nie ulega wątpliwości, że burmistrz Niedziółka mógł to sprawdzić, a przynajmniej próbować. Tymczasem nie zrobił w tym celu nic przed kontrolą, a następnie w pełni akceptował projekt wystąpienia pokontrolnego i zwrócił 25 tysięcy zł. do budżetu państwa.

W wyniku tego wyroku Sąd zasądził odszkodowanie w wysokości 18 660 zł i zwrot kosztów w wysokości 3 576 zł. Dochodzą do tego koszty procesu po stronie urzędu miasta.

W wyniku tych decyzji burmistrza Niedziółki budżet miasta stracił prawie 50 tysięcy zł.

Kto za to zapłaci? Oczywiście mieszkańcy ze swoich podatków. Gdyby jednak przywołać słowa burmistrza Niedziółki wygłoszone na sesji rady miejskiej: jeżeli urzędnik narazi Urząd na straty, to te straty pokrywa z własnej kieszeni, to wtedy zapłacić powinien burmistrz Niedziółka. Czekamy na dotrzymanie wypowiedzianych słów i pokrycie strat miasta z własnej kieszeni.

Szykują się kolejne pozwy…

Również dotarliśmy do kolejnych jeszcze nieoficjalnych informacji w sprawie zwolnionych, przez burmistrza Niedziółkę pracowników. Oni też mówią, że zostali zwolnieni niezgodnie z przepisami. Wiele przesłanek wskazuje, że te odszkodowania otrzymają. Sporo obaw budzi nadciągająca sprawa odszkodowania dla jednej z firm budowlanych. Według nieoficjalnych informacji firma ta będzie żądać od miasta ponad 1,5 miliona złotych odszkodowania.

Zbyt drogo kosztują nas kolejne przypadki sądowych porażek burmistrza Niedziółki. Już czas by zażądać od burmistrza podania się w tej sprawie ocenie mieszkańców miasta.

źródło zdjęcia: YouTube Urząd Miasta Kętrzyn

61 thoughts on “Niedziółka znowu przegrał w sądzie!

 1. No to ładnie Niedziółka szasta publicznymi pieniędzmi.
  Pewnie przypominają się rządy Niedziółki z Ostrołęki.

 2. Właściwe zarządzanie zasobami ludzkimi to podstawa dobrze prowadzonego przedsiębiorstwa czy instytucji. Dobry pracownik to prawdziwy skarb dla firmy. To co się obecnie obserwuje w samorządach temu zaprzecza. Widzimy zatrudnianie „swojaków” i pozbywanie się bardzo dobrych pracowników, którzy albo nie pasują do układu albo czymś się narazili. Swojego czasu postronni przecierali oczy ze zdumienia gdy z starostwie zwolniony został pan Roman Chodara bez wątpienia jeden z najlepszych pracowników starostwa. Przy czym jako przyczynę zwolnienia podano rzeczy absurdalne żeby nie powiedzieć idiotyczne. Co do pani Iwaniuk. Moim zdaniem, jednostka przez nią kierowana mogła być przykładem dla innych a podopieczni po prostu ją kochali. Miała jednak ten mankament, że często mówiła co myśli gdy Niedziółka był starostą a ona radną. W gminie Barciany rozsądni rodzice i mieszkańcy gminy nie kryli wzburzenia gdy z funkcji dyrektora szkoły w Drogoszach zwolniona została pani Bilska. Szkoła to było jej życie. Wszyscy przyznają to do dzisiaj, że placówka prowadzona była wzorowo. Jednak komuś nie pasowała. Co do odpowiedzialności za niesłuszne zwolnienia to oczywiście nie ma żadnej a koszty pokryte zostaną z budżetu. czyli z kieszeni podatników. No i sprawa obsługi prawnej. Ta obsługa jest bardzo kosztowna. Pytanie co powinien zrobić kierownik zakładu gdy taki prawnik przegrywa niemal wszystkie sprawy? Znaczy to, że źle doradzał. To do czego on jest tam potrzebny?

  1. Szanowny Panie Malecki pozwoli Pan że w niektórych aspektach pozwolę sobie na inne spojrzenie i swoje spostrzeżenia. Pamięta Pan zapewne pewien fakt z pracy Romana Chodary w Barcianach i kiedy to Kozyra z nim się rozstał. Pan wie i ja, że to była sprawa nieszczególna, ale odpokutował za swoje i ja go szanuję jako człowieka.
   Jeżeli chodzi o Panią dyrektor szkoły w Drogoszach to zgadzam się z Panem, że placówka prowadzona była wzorowo, więcej ja powiem że była znakomitym fachowcem w edukacji. Jest niestety druga strona medalu która to niweczy, ten znakomity dorobek Pani dyrektor. Jak Pan wspomniał, że szkoła była jej życiem i tutaj chyba zbyt dosłownie to Pani dyrektor potraktowała często nocując w pracy, urządzając „gabinet masażu” i niestety chyba potraktowała szkołę jako swój własny folwark, a nauczycieli chyba dzieliła nie traktując wszystkich równo i sprawiedliwie.
   Jeżeli chodzi o traktowanie rodziców i uczniów to tu też można mieć zastrzeżenia i trochę dziwię się, że tego aspektu nie potrafił wyeksponować radca prawny, a Pani wójt też za to bierze odpowiedzialność. Dziwię się że kuratorium nie wspomogła gminy, a może było inaczej ale tego nie wiem.
   Co do obsługi prawnej to już tyle tu i w TK napisano, że ten Pan sam powinien zwinąć żagle i wynieść się z Barcian.
   Poruszę jeszcze jedną sprawę- PODATKI i to jest skandal. A miało być tak fajnie, ale okazuje się kosztem mieszkańców.
   Najwyższe chyba w powiecie, padały tu szacunki od 25% do 30% i niech każdy sprawdzi na swojej decyzji. Nie wiem jak Pani wójt się z tego wytłumaczy.
   W wielu miejscach używałem słowa „chyba” tylko dlatego że nie jestem wyrocznią i moje opinie wynikają nie tylko z moich przemyśleń ale i innych rozmówców z którymi niekoniecznie muszę się zgadzać, a ze mną też nie wszyscy muszą się zgadzać.
   Jak dalej będzie ……. zobaczymy, ale widzę to źle.

   1. Najważniejsze że ona ma takie pobory. Kto to widział. Szok. A lud będzie jej sponsorowal życie

   2. Panie obserwatorze, szkoda,że wypowiada się Pan na tematy, o których tak naprawdę Pan nic nie wie, czerpiąc jedynie z materiałów umieszczanych w Tygodniku Kętrzyńskim. Chce Pan być obiektywnym obserwatorem, to proszę nie poddawać w wątpliwość a sprawdzić samemu, poznać samemu.

    1. Niech więc Pan Panie Malecki powie co w tym co napisałem jest nieprawdą. Ja natomiast zaczynam wątpić w Pana obiektywność. Bo to co pisałem to wiem na pewno, a poddawałem w wątpliwość pewne fakty do których nie miałem 100% pewności. A Tygodnika Kętrzyńskiego nie czytuję. Nie sądzę że Pan sprawdził wszystko samemu, bo na pewno nie rozmawiał Pan z rodzicami skarżącymi. Więc niech Pan nie udaje wszystkowiedzącego.

     1. „To wiem na pewno”-czyli był Pan uczestnikiem tych wydarzeń? To obiektywny Pan na pewno nie jest. Ja wiem jedno, o tej sprawie mogą roztrzygać jedynie kuratorium i sąd, a ich wyroki są już znane. I na pewno wzięto pod uwagę wypowiedzi OBU stron, również wspominanych przez Pana rodziców.

     2. Jak zwykle Pan jest „obiektywny” Panie Malecki. Jak myślę od wyroku pierwszej instancji służy jeszcze odwołanie.
      Więc poczekajmy, a zobaczymy jak będzie ostatecznie.

 3. Kiedy wreszcie skończy się kolesiostwo, pozbywanie się ludzi ze stanowisk i wciskanie na nie swoich klakierów? Coraz więcej ludzi uważa, że referendum ma sens.

  1. Większość na tym portalu. Jeśli wolicie powiat chamstwa pogardy i kolesiostwa poprzednika to widocznie mieliście w tym interes.

   1. Piszesz oczywiście o powiecie zarządzanym przez poprzednika Kochanowskiego, czyli przez Niedziółkę?

    Teraz mamy to samo w mieście: chamstwo Szewca w KTBS-ie, pogarda konkubinatu w spółdzielni mieszkaniowej i kolesiostwo obcych w urzędzie miejskim i spółkach komunalnych.

    Popatrz realnie na to, co się dzieje. W Ketrzynie rządzi propaganda.
    Na to jest tylko jedna rada: sprzeciw mieszkańców, czyli referendum.

 4. NIedziólka powinien zatrudnić sie w charakterze prokuratora – oskarżyciela . To adwokaci będą mieli 100% wygranych spraw.
  A tak na poważne pani Iwaniuk Dagmara powinna za pomówienia – nękania , skierować pozew sądowy przeciwko Majchrzakowi.

 5. Panie Hansi Jurgen jestem emerytowana nauczycielka i przypominam sobie Pana jak Pan pobierał nauki w Wieczorowym Technikum Rolniczym w BARCIANACH to dobrze że.Pan podnosił kwalifikacje ale.bardzo Pana proszę, aby nie począł wszystkich w powiecie.

  1. Te studia prawnicze i aplikacje urzednicze chyba że na W U M L – u .
   Aby studiować trzeba miec maturę a ukonczenie S P R w Barcianach tego nie dawalo Hansowi.
   Chłopie nie narażaj się na śmieszność, lepiej zamilknij będzie lepiej dla Ciebie ,Znajomy z dawnych lat Drogosze.

 6. Panie Hansi Juregen Maletzki jestem emerytowana nauczycielka pamiętam Pana jak Pan podnosił swoje kwalifikacje w Wieczorowym Technikum Rolniczym w Barcianach .
  W tym nic zdroznego że podnosi kwalifikacje,natomiast proszę niech Pan przestanie pouczać cały powiat.
  Bo niby na podstawie czego jakiej wiedzy???

  1. Szanowna Pani Emerytowana Nauczycielko. Tak było. Tyle tylko, że na tym nie poprzestałem i uczyłem się całe życie a tym czego się nauczyłem chętnie się dzielę. Jeżeli w jakiejś materii się wypowiadam to wcale nie uważam tego za pouczanie i wcale nie twierdzę, że zawsze mam rację. Bardzo się cieszę, że Pani sobie o mnie przypomniała. Mimo wszystko to były piękne czasy. Byliśmy tacy młodzi. Pozdrawiam Panią bardzo, bardzo serdecznie.

   1. Ot takie pisanie, żeby dokuczyć. Mnie pan Hansi akurat wiele pomógł i jestem Mu za to wdzięczny.

  2. Chyba się pani mieszkanka podszywa pod nauczycielkę, bo coś kiepsko z posługiwaniem się słowem pisanym.

  1. Panie Jurgen dla P.zaden Niedziolka tylko Pan Burmistrz Ryszard Niedziolka .
   Proszę ZAPAMIETAC !!!

   1. Panie Kętrzyniaku, od kiedy Pan może narzucać swoją wolę i rozkazywać innym.Przecież nic obraźliwego w nazwisku. Więcej luzu i szacunku również do tych, których wypowiedzi Panu nie odpowiadają.Dobrego dnia i mniej buty.

 7. Zasłużył Niedziółka w powiecie na odwołanie to został odwołany. I teraz tez skończy karierę w Urzędzie Miasta. Zbieranie podpisów trwa na referendum.

 8. No prawdziwy brukowiec. Sam sobie pisze. Sam sobie odpowiada. Mądrzy ludzie to aż pękają ze smiechu

 9. Idiotka lub idiota zarzuca dla pana HJM, że ukończył technikum .
  I bardzo dobrze że ukończył technikum.
  A co jak ty głąbie niedorozwojem umysłowym miał być po podstawówce?

 10. Najważniejsze że zdemaskowanie tego Małeckiego bo ja myślałem,że to jakiś prawnik.
  A on jest absolwentem zaledwie Szkoły Wieczorowej przy S P R w Barcianach.

  1. Z tego co się orientuję to jednak ma ukończone studia prawnicze i aplikacje urzędnicze, (takie kiedyś były).

 11. To nie zarzut tylko stwierdzenie faktów,ponieważ czasami trzeba je tym co zbytnio galopuja i przeklamuja. Przypomnieć!!!.

 12. do postu „wyborca” z ciebie to zdechły knur . Twoje miejsce w oborze !
  Jak możesz ludzi obrażać

 13. Nerwy puściły nie przestawiajcie kolejności wpisów
  Brak argumentów rodzi agresję no i po co?
  Tacy dobrzy a dają się wyprowadzić z równowagi.
  Z impertynentami dłużej nie zamierzam dyskutować.
  Pozdrawiam

 14. Jak zwykle Pan jest „obiektywny” Panie Malecki. Jak myślę od wyroku pierwszej instancji służy jeszcze odwołanie.
  Więc poczekajmy, a zobaczymy jak będzie ostatecznie.

 15. Studia on nawet MATURY nie ma ,proszę nie manipulować wpisami i nie przestawiac kolejności.

  1. A Pan to chyba HARVARD skończył, że się Pan tak wymądrza. Od kiedy dyplomy świadczą o mądrości czlowieka.

 16. Ale was barany krew zalewa że człowiek jest obiektywny . NIe macie szacunku do osoby starszej i wykształconej.

 17. To prawda dyplom to nie madrosc a szczególnie w ostatnich latach ilość a nie jakość.
  W moich czasach Ci co się mienia tytułem lic. Cz mgr dziś, MATURY by nie zdali.

  1. A jakież to były twoje czasy ? Ja zostałem wybrany z14. Tylu było na jedno miejsce. Działo się to w latach 70-tych. A maturę z kilku przedmiotów zdaję od ręki. Twierdzę to na podstawie corocznych egzaminœw maturalnych. O !

  2. O czym ty piszesz? Siła rzeczy że z przedmiotów ścisłych trzeba się przygotować. Kto nie miał 30lat kontaktu z matematyka w sensie zadań, wzorów itp.wiadomo że miałby trudność w jej zdaniu. A zresztą co to ma do rzeczy? Ważne żeby być dobrym człowiekiem a w tych czasach, kiedy ludzie są tak żądni władzy idą po trupach do celu jest to niezwykle trudne. Kogoś najpierw w łyżce wody by utopili a później głosują na tą osobę, ponieważ mają w tym interes. I to jest przerażające. To jest przerażające ze jak mieli interes to kontaktowali się z tymi ludźmi. Udawali dobrych znajomych a później dla władzy,niczego innego pokazali prawdziwe i fałszywe oblicze. Ale dobra tam. Trzeba wierzyć w to, że są jeszcze ludzie, którzy mają swoją godność. Tylko nie pomyślenia że za tysiąc z kawałekiem potrafią tak się zmienić.

 18. Może,że barany co do jednego że ten ma swój wiek to się zgadzam iż należy mieć szacunek również.
  Natomiast że obiektywny nie .
  Wykształcony też nie .
  Najlepiej żeby był Sobą i nie udawał tego Kim nie jest .

  1. Dzieje się coś dziwnego. Ilekroć ktokolwiek odważy się (ja nie mam tyle odwagi) skomentować cokolwiek pod własnym nazwiskiem tylekroć wylewa się na niego fala wstrętnego hejtu. Jakie to wszystko ma znaczenie? Ważne czy komentarz był trafny czy nie. Wiem kto to taki ten „Mieszkaniec Drogosz”. Masz odwagę to podaj chociaż swoje inicjały. Podaj swoje „osiągnięcia” życiowe. Bo tak to te twoje „rewelacje” są bez żadnego znaczenia. Są po prostu niewiarygodne.

 19. NIe zjeżdżaj z tematu jeden z drugim , wiadomo że Niedziółka jest nieudolny w rządzeniu i przegrywa sprawy w sądach i będzie dalej przegrywać. Tylko dlaczego my podatnicy mamy płaci odszkodowania. Niedziółka niech płaci z własnej kieszeni!!

 20. Tu pełna zgoda ,ale tego typu portale umożliwiają anonimowość.
  Nikt nikomu nie nakazuje w jakiej formule ma w tym miejscu pisać,polemizować etc.
  Każdy sam wybiera i powinien liczyć się z tym ,że mogą być bardzo rozne reakcje.

 21. Proszę publikujcie wszystkie komentarze oraz nie przestawiajcie kolejności wpisów.
  Majchrzakowi czynicie zarzuty z tego tytułu a sami robicie to samo.

  1. Komentarze publikowane są według daty ich napisania, kolejność nie jest przestawiana. Co do publikacji komentarzy – usuwane są jedynie te najbardziej obraźliwe, które nie wnoszą nic a nic do dyskusji (Typowy hejt/wyzwiska).

 22. Panie Redaktorze jeszcze wzrok mam dobry proszę sprawdzić czy z tą kolejnością jest tak jak Pan napisał .

  1. Wszystkie komentarze akceptowane są w kolejności od góry do dołu (Na górze jest najwcześniej dodany komentarz). Nie mam fizycznej możliwości zmieniania kolejności komentarzy. Pozdrawiam

 23. Pytają w necie o to, czy dojdzie do kętrzyńskiej debaty prezydenckiej. Tak, bo Sikora musi się dalej promować:) To taka jego strategia:)

 24. Ten mgr to zdolny człowiek.
  Powinien być już prof.zwyczajnym ,marnuje się z taką wiedzą.
  Ale jak się nie mylę to jest ocena wlasna?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *