Zniszczone trawniki na osiedlu spółdzielczym – Magna Masuria

Zniszczone trawniki na osiedlu spółdzielczym

14

Drastyczne przycięcie krzewów na osiedlu Sikorskiego to chyba początek nieodpowiedzialnego niszczenia środowiska przez władze miasta i spółdzielni mieszkaniowej. Sposób w jaki „ogolono” krzewy wzburzył wielu mieszkańców Kętrzyna.

W następnym dniu trawniki spółdzielcze zostały rozjechane przez koła ciężkiego ciągnika, który przyjechał po gałęzie. To nic, że do miejsca składowania gałęzi był dobry dojazd od strony ulicy. Ciągnik jechał przez trawniki i chodniki nad podziemnymi instalacjami ciepłowniczymi, gazowymi, kanalizacyjnymi i wodociągowymi. Jechał koło budynku, w którym są zalewane piwnice z powodu wad instalacji kanalizacyjnej.

Kto ponosi za to odpowiedzialność? Kto pozwolił na zniszczenie nawierzchni trawy, warstwy próchnicznej gleby, naraził na zniszczenie chodniki i podziemne instalacje technologiczne? Czy to Niedziółka i Wróbel, którzy zamiast nadzorować miejskie służby zajmują się podwyższaniem opłat, propagandą i wstawianiem selfików na Facebooka? Czy może prezes spółdzielni Książek, który w ciągu trzech lat podwyższył czynsz o 30%?

14 thoughts on “Zniszczone trawniki na osiedlu spółdzielczym

 1. To normalna praktyka stosowna przez obecnego prezesa. Zamiast dbać o majątek spółdzielców zachowuje sie jak wielki guru. Spółdzielcy i tak zapłacą.

 2. Zapewne będzie musiał sie z tego braku poczucia estetyki i dbałości o tereny zielone wytłumaczyć na zebraniach bo spółdzielcy nie tolerują takich zachowań.

 3. Proszę redakcję pofatygować się na ul. Moniuszki obok budynków 6 i 8 zostały okaleczone lipy. Całe stosy gałęzi leżą drugi tydzień!

 4. To nie ma tłumaczenia tego klienta odwołać i już w tej Spółdzielni najpierw klan Szydlowskich a teraz przyszywany zięć Prezesa- Szewca z KTBS, trzeba zakonczyc

 5. To wydają się być drobiazgi ale z drugiej strony jak na dłoni widać brak umiejętności podejmowania właściwych decyzji. Jeżeli ktoś dopuszcza do takich sytuacji to jaka jest gwarancja, że w poważnych sprawach podejmie właściwe decyzje? Moim zdaniem żadnej gwarancji nie daje. Dziwne jest tylko to, że sami nie widzą, że do tej roboty się nie nadają. No to Kętrzyniacy trzeba im pomóc zanim nie zdemolują całkiem naszego miasta.

 6. Co z tym Szewcem Michalski to zawodowy Szewc bardzo dobry i przydatny społecznie zawód.
  Ale co on w takim razie robi w roli Prezesa KTBS, może to nie Andrzej Michalski bo nie nie wierzę.

 7. Przecież to merytorycznie bardzo słaba osoba ,jednym słowem mówiąc ignorant.
  Oprócz tego z lojalnościa na bakier.

 8. A gdzie była administracja Osiedla. Zresztą oni nadal żyją w latach, gdy to oni decydowali o wszystkim a nie członkowie-właściciele sp-ni. Chociaż ten pogląd zmienia się bardzo powoli i trudno jest go złamać i doprowadzić do tego, że to pracownicy sp-ni są dla członków a nie odwrotnie. Wpływ na panowanie tej praktyki mają przede wszystkim członkowie sp-ni, którzy na zebraniach są niemowami a tych, którzy mają coś do powiedzenia, nie tylko nie wspierają, a wręcz biorą stroną zarządu sp-ni działając tym samym na szkodę członków-właścicieli sp-ni, w tym także na swoją.

 9. Tak to zazwyczaj bywa Szanowny Panie klakierow nie brakuje.
  Jak nie będzie świadomości to takie cwaniaki jak Książek będą wygrywać.

  1. Nie, prezes tylko zezwolił by ten ciągnik tam jeździł…
   Jeżeli nie zezwolił to powinien zażądać naprawienia szkody od winnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *