Nowe fakty w sprawie Prezesa KTBS! Prokuratura bada sprawę? – Magna Masuria

Nowe fakty w sprawie Prezesa KTBS! Prokuratura bada sprawę?

42

Tak jak wspominaliśmy w poprzednim artykule: Terror w KTBS? zwróciliśmy się do Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Krzysztofa Stodolnego o potwierdzenie informacji o trwającym postepowaniu z udziałem pracowników KTBS-u.

Krzysztof Stodolny w nadesłanym piśmie wyjaśnia: iż pod koniec listopada 2020r. do Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie złożone przez Państwową Inspekcję Pracy w zakresie utrudniania wykonywania działalności związkowej zgodnie z przepisami Ustawy w Kętrzyńskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. W tym zakresie po czynnościach sprawdzających Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. Aktualnie trwa gromadzenie dokumentacji niezbędnej do wyjaśnienia wszystkich okoliczności, jak też będą przesłuchiwani świadkowie.

Sprawa konfliktu pomiędzy pracownikami KTBS-u, a Prezesem Andrzejem M. trwa od kilku miesięcy. Od listopada ubiegłego roku sprawa przybrała zupełnie inny tok i przeszła na drogę postępowania karnego. Jakie tego będą efekty? Uważnie będziemy przyglądać się całej sprawie.

42 thoughts on “Nowe fakty w sprawie Prezesa KTBS! Prokuratura bada sprawę?

 1. Niech Pan redaktor się zainteresuje sie „zięciem -Arkadiuszem ” Andrzeja w Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Czyż nie ta sam metoda działania, ludzie chyba już też ledwo wytrzymują?
  Wiadomo rodzina na swoim!

 2. Jeżeli to PIP zawiadomił prokuraturę to sprawa dotyczy postępowania karnego, To wielki problem, ale i wstyd nie tylko dla prezesa i burmistrza lecz przede wszystkim dla radnych miasta Kętrzyna. Nie umieliście Państwo wykazać ze swej strony zainteresowania od ponad roku. Zostawiliście Tych pracowników z problemem który przerastał ich aby mogły same je rozwiązać. Daliście narzędzie władzy i przyzwolenie osobie która była związkowcem i w taki nie godny sposób napiętnowała bezbronne panie. Nie wiem czy nie Jesteście współodpowiedzialni na równi z tym panem do tak mocnej eskalacji pracowniczego konfliktu.Wstydźcie się że jako radni, a szczególnie radni PiS, za co się sprzedaliście władzy rządzącej w Kętrzynie która daje przyzwolenie i akceptuje takie zarządzanie spółką komunalną. Czy potrzeba jakiegoś dramatu?, czekacie na to?, potem zajmiecie skruszone stanowisko? WSTYD! MOŻE TO RUSZY WASZE SUMIENIA? O ILE JE MACIE!

  1. Radni PiS to najchętniej wstrzymja się od głosu, jak to maja w zwyczaju ostatnio. Nie wiem o co chodzi w tym KTBS, ale jeśli faktycznie jest tak jak opisuje ten portal to sprawe od razu powinno się załatwić i wyjasnić. Z drugiej strony czy ten Michalski nie był czasem od bhp w Urzędzie miasta? Jakim cudem został prezesem firmy zajmującej się nieruchomościami? zna się na tym czy jakies szybkie szkolenia przeszedł?

  2. Szanowny Sympatyku. Proszę zapoznaj się z moim wpisem pod artykułem „Terror w KTBS” i dopiero wówczas pisz komentarz. Pozdrawiam

   1. Wielbicielka Pana postawy, takich radnych mamy trzeba, BRAWO, nie ważne czy uda się coś załatwić i to w pojedynkę, ważne żeby walczyć.Itego wyborcy oczekują.
    Zwykły pracownik w starciu z machiną władzy!!! Kto ma stanąć w obronie.

 3. Radni, zacznijcie nas reprezentować, bronić i walczyć o nasze dobro i dobro tego miasta. Taka wasza rola. Poza Panią Szymkiewicz, Nowakiem, Zareckim, od czasu do czasu Czech, Ćwikiem, Komorowskim, Baranowskim, reszta siedzi cicho. Nie chce wam się działać, to złóżcie mandat i dajcie innym podziałać. A w następnych wyborach was rozliczymy.

 4. Panie starosto, mam do Pana wielki szacunek i do Pana Żareckiego, ale przy tak znaczącej liczbie osób w radzie miasta stanowicie znikomy procent pozytywnego nastawienia do zaistniałego problemu. Opieszałość i brak zdecydowanego zajęcia stanowiska radnych jest powalająca. Odniosłem się do ogólnego stwierdzenia w stosunku do wszystkich radnych. Pozdrawiam

  1. Od starosty pomocy się nie doczekacie. Z tego co wiem to PAN STAROSTA milczy, ponieważ to są te same powiązania z Księżkiem i Michalskim. On już wcześniej przyklejał do każdej władzy w starostwie: do Mordasiewicza, do Niedziółki… Już myśli o przyszłości. Gdy PiS przegra wybory, to w zapasie ma powiązanią z KOD-em, bo po to powołał – dyrektora szpitala – członka KOD w Mrągowie. Tylko dlaczego radni PiS to akceptują?

   1. To jest prawda ,a zarazem bardzo smutne jak postępuje Pan Kochanowski.
    Wiadomo ,że współpracował nawet w takiej konfiguracji,gdzie przewodniczył a Radzie Powiatu Pani Prokop a Strosta był Mordasiewicz PO, V-ce Starosta Zbigniew Nowak SLD,Członek Zarządu Michał Kochanowski PiS.
    Dlatego nie dziwi mnie zatrudnienie tego lewaka Glinki z Mragowa.
    Pozostaje pytanie czy Kętrzyński PiS zamierza taki stan rzeczy tolerować.

 5. Czas pokaże co zrobi prokuratura, jeśli świętują sprawę do sądu to wyborcy WAS radni określą, ale że swojego życia. Taka wiocha A na jednego mocnych głów nie ma , wstyd, wstyd ,wstyd. Pytanie retoryczne
  Wy nas reprezentujące??????

 6. Michał umie się ustawić – ściagnął na dyrektora szpitala czołowego działacza KOD Mragowa jak by w Kętrzynie nie było odpowiednich osób.

 7. interesujace jest, gdzie jest oświadczenie majątkowe protegowanej burmistrza byłej skarbnik miasta, ile jej zapłaciliśmy za projekt budżetu, którym się skompromitowała i zeszla z funkcji . Nie ma w Bip. Czy ta pani dalej pracuje na Wojska Polskiego? Czy panu redaktorowi wiadomo, jak z nepotyzmem burmistrza? Był konkurs na organizacje pozarządowe, moze tam sie zahaczy? Ile było podań o prace? ile dobry wujek bedzie wypłacać protegowanej z kasy Miasta , bo budżet trudny i chyba nie ma dużo kasy?

  1. Oswiadczenia na bip nie widać. Art. 24k ustawy o samorządzie gminnym, burmistrz nie moze wyplacic minionej skarbniczce wynagrodzenie do czasu złożenia i ujawnienia w BIP oświadczenia. Czy to zrobi i zaoszczedzi na kulture pare tysiecy???

 8. Rysiek z „farela” nie rezygnuje z funkcji dobrowolnie , trzeba wywiezc na taczce. Jak w Ostrołęcez zrobili nie wspomnę jak było na wschodzie , że pod osłoną nocy uciekał.

 9. Czy ktoś w tym magistracie jeszcze pilnuje przestrzegania prawa, czy robota, co chceta, szanowny panie burmistrzu ?? Sesje, że się oglądać nie da, niektóre trzygodzinne głuche, tolerowanie nagannych zachowań prezesów i dyrektorów, nepotyzm, zatrudnianie bez konkursow rodziny i znajomych, przegrywanie spraw sądowych, nieinformowanie radnych o działaniach burmistrza, nieinformowanie mieszkańców w BIP o podejmowanych zakupach, naborach, zatrudnienia, oświadczeniach majątkowych. Czy pan burmistrz dobrze kojarzy, gdzie pracuje. Administracje to chyba prawo jakieś obowiązuje, panie burmistrzu.

 10. Rysiek „pomidor” z Lesniewa przedstaw dla spoleczności ketrzynskiej swoje CV jaki z ciebie specjalista od zwalniania ludzi i płacenia odszkodowań?

  1. A zarzutu niegospodarnosci nie dałoby się tu postawić? Panowie radni.???Płacenie podwójnie, dla prezesa zwolnionego i nowo zatrudnionego, dla skarbnika powołanego i odwolanego, dla kierownika odwolanego i powolanego. Co robia w magistracie służby prawnicze i kadrowe???

 11. Cyt” Co robia w magistracie służby prawnicze i kadrowe???” z powyższego wpisu.
  A no przegrywają sprawy sądowe dot. zwolnień pracowników i płacenia odszkodowań.

 12. Tak to prawda w końcu trzeba sie zainteresować sytuacją w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych pod Ryszarda.

 13. Tak to prawda w końcu trzeba sie zainteresować sytuacją w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych pod Ryszarda.

 14. Panie redaktorze niech Pan sie zaintersuje jaka panuje sytuacja w SM Pionier?
  Może Pan porównać KTBS a SM Pionier?

 15. A może Pnie redaktorze zainteresować się sytuacją w służbie zdrowia na terenie Kętrzyna….. dla mnie to dziś najważniejszy temat, z grillowaniem prezesa KTBS można trochę poczekać.

 16. Faktycznie – trzeba wyjaśnić kto w pierwszej kolejnosci został zaszczepiony w Szpitalu Powiatowym?
  Czy kadra medyczna czy administacyjna i jakiego stopnia?

 17. Jeden z radnych pytał burmistrza na sesji o listę osób obowiazanych do składania oświadczeń majątkowych. Kilka osób oświadczeń nie złożyło, poprzednia sekretarz , poprzednia skarbniczka i jeszcze kilka osob. Czy osoby te dostawały lub dostaja wyplaty, bo przepisy nie pozwalają takim osobom wypłacać poborów? Czy ta sprawa jest już wyjaśniona?

 18. A co mają do ukrycia z oswiadczeniami majątkowymi?
  Coś śmierdzi jak poprzednio z oswiadczeniem majątkowym Macieja W?

 19. Ta ignorancja przepisów i bezkarność byłego prezesa Filipsa i jego plików, zlewanie wszystkiego i prawa i glosow radnych i mieszkancow jest porażające!!!! Robią co chcą i do d….. nie biorą….

 20. IPN w Białymstoku pisze:
  1 lipca 2020 o 23:15
  Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim “Marek”
  dot. Komar Romuald, imię ojca: Tadeusz, ur. 04-07-1958 r.
  Sygnatura IPN: IPN Bi 00130/808
  Materiały operacyjne Wydz. WSW JW. MSW Kętrzyn 2148/1983
  Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Olsztynie [1945] 1983-1990
  Data początkowa: 1983, Data końcowa: 1990
  Dokumentacja aktowa, Liczba tomów: 1, Liczba stron: 29
  Miejsce przechowywania: Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku

 21. Ich sprawa co mają, ale brak w bip oświadczeń majatkowych to bezprawie, burmistrz musi wstrzymać wypłaty. Czy to zrobił, czy kolejny raz ma to w d……?

 22. A co się dzieje z była skarbnik? Zatrudnił dobry wujek? Ile musimy jej miesięcznie płacić? Dobry wujek miał gest wyciągając z kieszeni mieszkańców?

 23. A co robi prezes komunalnika, dlaczego nie są odśniezane chodniki, za co miasto płaci takie kokosy??? Dlaczego straż miejska nie egzekwuje od właścicieli oczyszczenia z śniegu terenu przez nieruchomością. Co się dzieje w tym mieście??? Takiego syfu jeszcze tu nie było.

  1. Bo tera jezdzom i pytajom czy auto pchnąć albo podladowac. Nie przesadzaj wszystkim zająć się nie mogom. Ale mogliby zapytać co tak dużo choinek przy posesjach, to może dowiedzą się że Komunalnik nie odebrał n as czas. Roboty jest w koło sporo tylko czeba umic znaleźć jo?

 24. Nie ma w mieście gospodarza. Burmistrz z z-ca bawią się w rządzenie mniej więcej na poziomie przedszkola. Te sukcesy, którymi się chwala to są na sukcesy na miarę przedszkolaków.

 25. A co tam na FB jest fotka, że Michalski wchodzi do gmachu Policji.
  Czyżby ma to związek z jego funkcją w firmie czy z oswiadczeniem majątkowym Wróbla?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *