Nowy podatek dla taksówkarzy w Kętrzynie – Magna Masuria

Nowy podatek dla taksówkarzy w Kętrzynie

2

Miniona sesja Rady Miejskiej to nie tylko odetchnięcie z ulgą dla mieszkańców Kętrzyna, gdzie wycofano uchwałę o podwyżce śmieci. Niestety po długich negocjacjach zwieńczyła się obawa taksówkarzy i narzucono im nowy podatek.

Przechlapane mają kętrzyńscy taksówkarze, którym Rada na wniosek burmistrza Ryszarda Niedziółki wprowadziła opłatę za zajęcie pasa drogowego. Niby niedużo, ale znając burmistrza zaraz będzie wnioskował o następną podwyżkę. Tak samo jak przedtem wnioskował o podwyżkę za śmieci już drugi raz w tym roku.

Wprawdzie Zastępca Burmistrza Maciej Wróbel argumentował na posiedzeniu Rady, że taksówkarze dogadali się z burmistrzem jednakże ciekawszym faktem może być to, że ich przedstawiciel w Radzie Miejskiej nie głosował za tą podwyżką.

Głos w sprawie nowego podatku dla taksówkarzy zabrali również mieszkańcy miasta. Jeden z nich słusznie argumentował tą pochopną decyzję władz miasta, że jest to ewenement na skalę regionu, a nawet Polski.

Wszystkie miasta w regionie nie maja takiej opłaty. Tam mają umowy użyczenia, umowy zgodnie z art. 22 Ustawy o drogach publicznych a nie art. 40, gdzie nalicza się opłaty.

wyjaśniał jeden z mieszkańców Ketrzyna

Drugi z nich dodał: – twierdzicie, że dogadały się dwie strony burmistrz i taksówkarze. Dlaczego nie słuchacie trzeciej strony – mieszkańców? Przecież to oni za to zapłacą, bo taksówkarze słusznie wliczą ten koszt do ceny przewozu!

Dlaczego burmistrz, wydający pieniądze na konferencje z przedsiębiorcami a szczególnie na promowanie tam swojej osoby, wprowadza nowe opłaty dla przedsiębiorców – taksówkarzy? Czy już zabrakło mu pieniędzy? Dlaczego w Kętrzynie z tego powodu zdrożeją taksówki? Tego logicznie na tej sesji burmistrz Niedziółka nie wytłumaczył.

2 thoughts on “Nowy podatek dla taksówkarzy w Kętrzynie

  1. Jacy mieszkańcy?? Jaki niby mieszkaniec się wypowiadał? „Redaktorzyna” J(RODO) się wypowiadał co z przeprowadził „prywatne śledztwo”. Nie występuj nawet w moim imieniu! Weź człowieku skończ się kompromitować. Włosy utleń.

  2. Panie Pacynka,
    poddany Palobagna, położonego przy pewnym pasie przygranicznym.

    Potrafi Pan pisać paszkwile? Potrafi Pan posłusznie podlizywać Palantom Palobagnistych?
    Proponuję Panu persyflaż. Posłuszeństwo popłaca. Potem przyjdą parzące pieniądze i pańszczyźniana praca.

    Partyzant

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *