Trzeba to teraz mądrze zrealizować – Magna Masuria

Urząd Marszałkowski przyznał, po złożonym odwołaniu pana Damiana Nietrzeby i ówczesnego Skarbnika Miasta Kętrzyn pana Litwinowicza, dofinansowanie na kwotę 3,3 miliony złotych, aby dokończyć rewitalizację Stadionu Miejskiego przy u. Bydgoskiej.

Projekt o dofinansowanie na rewitalizację Stadionu Miejskiego został złożony do Urzędu Marszałkowskiego w kwietniu 2018 r., zaś 13 listopada otrzymał pozytywną ocenę formalną. Dzięki temu mógł zostać przeniesiony do oceny merytorycznej. Niestety pierwsza próba została odrzucona z tego względu, że Urząd Marszałkowski miał wątpliwości co do projektu na zasadzie zakłócania konkurencyjności w Unii Europejskiej.

Budowa stadionu od samego początku miała charakter lokalny – podkreśla Damian Nietrzeba, zapytany przez nas o komentarz do całej sytuacji i dodaje: – w grudniu złożyliśmy poprawkę dotyczące tej wątpliwości i nie jest prawdą, że wniosek został błędnie złożony. Trzeba było doprecyzować i dać szczegółowe wyjaśnienie.

Otrzymane pieniądze na rewitalizację w kwocie 3,3 miliony złotych to nie jest koniec inwestycji, to nie jest jeszcze sukces. Trzeba to teraz mądrze zrealizować i rozliczyć się z tego – dodaje w rozmowie były dyrektor KCK.

Mamy nadzieję, że obecny Burmistrz nie spocznie na laurach po otrzymaniu pieniędzy i dokończy rewitalizację Stadionu Miejskiego według założeń całego projektu.

1 thought on “Trzeba to teraz mądrze zrealizować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *