Obwodnica ominęła Kętrzyn? – Magna Masuria

Burmistrz Miasta Kętrzyn prawdopodobnie przegapił kolejne rozdanie pieniędzy na ważne inwestycje dla naszego regionu. Tym razem ominęły nas pieniądze na obwodnicę. Tak na tę obwodnicę, którą szumnie zapowiadał w kampanii wyborczej. Warto spojrzeć do ulotki i zwrócić uwagę na punkt 3. „Budowa Obwodnicy”

źródło: oficjalna strona Facebook Ryszard Henryk Niedziółka

Warto dodać, że Ryszard Niedziółka obiecywał, że do końca 2019 roku przedstawi wstępny projekt budowy obwodnicy. Pytałem go o to kilka razy na sesji. Milczał lub mówił, o czym innym. Udawał, że nie słyszy a ostatnio wyszedł w czasie trwania sesji jak tylko zacząłem mówić.

Czy dla naszych mieszkańców jest potrzebna obwodnica?

Wielu kętrzynian argumentuje za jak i wielu przeciw. Jednak spora większość, pytanych przez nas, rozmówców uważa, że przydałaby się droga odciążająca ruch pojazdów przez centrum na Osiedle Piastowskie.

Czy urząd miejski jest w stanie stworzyć koncepcję i projekt tej drogi?

Nie wiemy, burmistrz nie potrafił do tej pory wyjaśnić gdzie się podział jego projekt obwodnicy i czy w ogóle był? Kolejne wnioski na dofinansowanie budowy obwodnicy można składać dopiero po 2030 roku.

25 thoughts on “Obwodnica ominęła Kętrzyn?

 1. Jestem załamany z obietnicą wyborczą NIedziółki. Chłopie złóż rezygnacje wcześniej nie ośmieszaj sie przed wyborcami. Nic dotychczas nie zrobiłeś dla mieszkańców tylko przegrywasz sprawy sądowe z pracownikami.
  Obwodnica jest niezbędna dla Ketrzyna. A gdzie Rypina ekspert od drogownictwa?

 2. W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych. To nie wina burmistrza że przez Kętrzyn nie przechodzi żadna droga krajowa.

 3. Z Rypiny taki sam ekspert, jak z Niedziółki. Dlatego są w koalicji ze sobą. Oni nawet nie mają pojęcia jak się do tematu zabrać.

 4. Rypina ma wyrypane. Ta jego kudłata szczekaczka też dostała koryto w radzie i już wszystko jest ok. Drodzy Wyborcy! Pamiętajcie proszę o obietnicach przedwyborczych i rozliczcie ta pseudo władzę w następnych wyborach!! Kto głosuje na gościa, który ma jakieś zaparcia psychiczne? Kto głosuje na nadęta pudernice, która prowadzi fałszywy lans na fejsie..? Opamiętajcie! Gonić i rozpędzić to towarzystwo!!!

 5. Burmistrz prawdopodobnie przegapił kolejne rozdanie pieniędzy, oznacza prawdopodobieństwo że burmistrz czy ktoś inny czy że przegapili kolejne bo poprzednie tez czy poprsednie nie? czy że rozdanie było czy to nie było?
  Obwodnica jest zbędna wystarczy kolejna ulica Pileckiego BIS lub Skłodowska BIS aby z sypialni dostać się do śródmieścia.

 6. Jawność i przejrzystość. Hahaha. Uśmiałam się do rozpuku. Byznes mu też wyszedł że ludzie z Warmii pracy nie mają. Tragedia

  1. Przypomnijmy za kogo tą Warmie sprzedano.Kto niczego nie zrobił w tamtym czasie gdy sprzedawano. Bo teraz to już można tylko próbować pomoc pocieszyć ludzi.

 7. Jeśli ZDW rozstrzygnie przetarg na projekt, co oczywiście nie jest pewne, to 20 miesięcy zanim powstanie projekt wykonawczy i pozwolenia, nie oznacza, że przetarg na budowę obwodnicy zostanie od razu ogłoszony. Koszt budowy wyniesie ponad 100 mln zł (na dzisiejsze koszty), wzrost pracy minimalnej w 2022 roku, materiałów, wykup ziemi, spowoduje duży wzrost kosztów. Więc pewnie zostanie rozpoczęta po 2025 roku.
  A co do wypowiedzi burmistrza jest całkowicie wyrwana z kontekstu. Projekt pewnie będzie zakładał ominięcie Kętrzyna, więc jakiekolwiek uzgodnienia będą należeć do wójta gminy Kętrzyn.

  1. Znowu że? Hmmm wyśle że obwodnica powinna zakładać połączenie tych dróg w samym mieście aby spełnić twoje i tobie podobnych malkontentow. Może powinna przebiegać wiaduktem nad miastem aby była nasza A nie gmin i abyśmy ja mieli tak dla siebie blisko na wyciągnięcie ręki. Wtedy budowa byłaby na miejscu i transport A także ruch turystyczny przebiegały przez miasto ale omijalby ruch lokalsow. Zaprojektować tylko windy aby turysta w każdej chwili mogę się zatrzymać i do Wawrzyniaka sobie zejść przy okazji jedząc obiad w miejscowej restauracji czy też skorzystać z wielu innych atrakcji turystycznych miasta. Pasuje?

  2. Obwodnica miasta z definicji omija miasto, więc jest to logiczne ale czy usprawni ruch wewnętrzny i czy jest potrzebna?

 8. Ja bym raczej zwrócił uwagę na pkt 5 – współpraca z SM Pionier, a raczej jego szefem. Jak powiedział, tak zrobił i zawarł ugodę z panem K.

 9. A jak tam Kętrzyńska Rada BYZENSU powołana przez Niedziółkę funkcjonuje?
  To za zgodą Rady BYZNESU i Walerego Warmia upadła?
  A co w tej kwestii zrobił Niedziółka?

 10. A nie za kilku rad rynku pracy w poprzednich kadencjach w których miejscowi przedsiębiorcy mieli dzielić się doświadczeniem? Wówczas sprzedano Warmie w ręce prywatne dobrze wiedząc jaki będzie jej los. Kto był w tych radach od lat?

 11. Do (pseudo)redaktora:
  „…Pytałem go o to kilka razy na sesji. …. jak tylko zacząłem mówić.”
  Kto pytał, kto zaczął mówić? Johny? Kto to jest? Ciągle tu piszecie o rzetelności, więc podpisujcie się imieniem i nazwiskiem pod swoimi tekstami. Tu wszędzie jest styl p. Kulasa-lidera.

 12. Informacja Niedziółki o tym, że Kętrzyn będzie miał obwodnicę to zwykła bujda na resorach. Ponieważ jest inicjatywa referendalna więc musi jakoś zareagować, musi coś konkretnego obiecać, zatem obiecuje obwodnicę. Pamiętajmy, że obiecał 30 miejsc pracy dla kętrzyniaków i co z tego wyszło to wiemy. Podobnie będzie z obwodnicą. On nawet nie ma pojęcia ile to kosztuje i czy Kętrzyn jest obciążony takim ruchem, który warunkuje konieczność budowy obwodnicy. Popatrzcie naiwni ludzie ile na obwodnicę czekał Augustów. Więc na te Niedziółkowe rewelacje patrzmy z przymrużeniem oka.

  1. Bujda na resorach to ten artykuł. Obwodnica ketrzynska nie spełnia warunków aby znaleźć się w programie PiSowskim dotyczacym 100 obwodnic. Ona jest regionalną inwestycją nie państwowa.
   Bujają tu wszyscy którym zależy na kolejnym zamieszaniu. Na mieście sporo się nowi kto jest inicjatorem kolejnej nadmuchanej rewolucji. Wpływy przedsiebiorstwa zmalaly?

 13. Już pseudoredaktor pisze że opłaty za śmieci będą tańsze w mieście. Niech ktoś się zainteresuje ile będzie kosztować żeby wogole wejść do związku Giżyckiego. Myślę że nie mniej niż milion..moze ktoś by to sprawdził…

 14. Teraz obiecuje ze poważnego inwestora ściągnie żeby Warmię ratować. Już tyłu tych poważnych inwestorów było… Aby coś z tego wynikło dla ludzi. Naprawde

 15. A c o Rysiek potrafi zrobić ? Może obiecywać wyborcom wszystko , żeby przeczekać do końca kadencji?
  A co on potrafi to jest zasadniczej pytanie do Ryska z Leśniewa?
  Proszę zapytać – radni Rady Miasta na sesji czy Rysiek z Leśniewa nie dał wypowiedzenia 3 miesięcznego dla firmy dawnej OWT, następnie Pref-Bud a obecnie Ełcka w której sa zatrudnieni mieszkańcy miasta Ketrzyn.
  A może jest dla kogoś przygotowywany teren pod inwestycje ?

 16. Zobaczmy co przez ostatnie lata potrafił zrobić Hecman. Wybudował przedszkole park rozrywki pomost na jeziorze amfiteatr przystań. Wybudował klub wzajemnego wsparcia wystarczyło mu poklaskac pochwalić i wszytko było super. Może za dużo chciał władzy poza miastem jeszcze chciał decydować o powiecie i to go zgubiło. Włączając dziadka myślał że będzie nim strowal A tu się rozjwchal. Podziękujmy mu za to że możemy mieć kulturalne bez krzykow. Tylko jego ukrywane długi zapłacimy i będzie OKey

 17. …obwodnicy z rządowego programu 100 obwodnic dla Kętrzyna nie będzie – pis olał nas kolejny raz. Ale w ramach wojewódzkiego programu dotyczącego dróg jest szansa, że ta obwodnica jednak powstanie. Zasługa w tym asiorów i marszałków sejmiku wojewódzkiego – ale tylko tych z platformy. Wygląda na to, że dla dobra regionu kętrzyńskiego ludzie potrafią się dogadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *