Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu stało się FAKTEM! – Magna Masuria

Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu stało się FAKTEM!

19

Na marcowej Sesji Rady Miasta w Kętrzynie radni miejscy procedowali i przegłosowali projekt uchwały radnego Daniela Sapińskiego (Aktywny Samorząd – red.) dotyczącego nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu na wynos. Ograniczenie te dotyczy godzin od 22:00 do 6:00.

Radni debatowali, przekrzykiwali się na różne argumenty. Rozmowa przedłużała się, a z różnych stron padały czasami trudne i niezrozumiałe argumenty. W tym miejscu warto dodać, że w ubiegłym roku radni również debatowali w podobnej uchwale. Wtedy radni nie podjęli decyzji o ograniczeniu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych.

Tym razem radni spojrzeli inaczej na całą sprawę i przychylili się do wprowadzenia tego zakazu. Co to oznacza w praktyce? W Kętrzynie nie będzie można kupić alkoholi tzw. „na wynos” w godzinach od 22:00  do 6:00. Zakaz ten dotyczy oczywiście sklepów i supermarketów. Zakaz ten nie będzie dotyczył lokali gastronomicznych, ale warunkiem sprzedaży jest spożycie napoju alkoholowego w lokalu. W związku z panującą pandemią COVID-19 funkcjonujące na ternie miasta Kętrzyn lokale gastronomiczne są pozamykane dla klientów. Oznacza to, że w praktyce na terenie całego miasta nie będzie możliwe kupno alkoholu po godzinie 22. W wielu komentarzach pod różnymi postami widać już reklamujące się małe sklepiki z Kruszewca czy Karolewa, które zacierają ręce na decyzję kętrzyńskich rajców.

Rzekomym kompromisem tego pomysłu miało być zwiększenie zezwoleń koncesyjnych na sprzedaż alkoholu. Z dotychczasowego limitu 202 zezwoleń zwiększono liczbę do 247. Radny Sapiński twierdzi, że takie działanie umożliwi przedsiębiorcom otwarcie nowych punktów na terenie miasta i utrzymanie zatrudnienia.

Za przyjęciem uchwały o zakazie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych głosowało 12 radnych: Krystian Abramowicz, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Czesław Ćwik, Dariusz Duczek, Marzena Gajek, Tomasz Komorowski, Edward Mitros, Andrzej Niedźwiecki, Daniel Sapiński, Marian Toruński oraz Zofia Waszkiewicz. Przeciw tej uchwale głosowało 8 radnych, jeden głos był wstrzymujący.

19 thoughts on “Ograniczenie nocnej sprzedaży alkoholu stało się FAKTEM!

 1. I gdzie ja teraz kupię zimne piwko w piątek wracając styrany z roboty z PHILIPSA? Wielu ludzi robi zakupy po 22 – zupka chińska, chipsy i czasami piwko, bo się chce – teraz nie będzie to możliwe, a mój piątkowy rytuał, jak i wielu innych został zaburzony. Dziękuje kochana władzo <3 rozliczymy was za 2 lata

 2. A byznes będzie się kręcił – u taksówkarzy i monopolków wokół NKE, pieniądze będą wypływać, podatki będą płacone w Gminie, Kętrzyn straci… Logika, a zwolnienie z koncesji? I tak restauracje są pozamykane, szkoda gadać… Nie popieram tej decyzji

 3. Swoją drogą to rzeczywiście ciekawe, że przewodniczący komisji do rozwiązywania problemów alkoholowych wnioskuje o zwiększenie liczby punktów sprzedaży alkoholu. Czas na zmianę na stanowisku przewodniczącego. Dotychczasowy przeszedł na drugą stronę barykady.

 4. To terapeuta certyfikowany od uzależnień. Aż strach do niego na terapię się zapisać. Może zasugerować zwiększenie spożycia w ramach terapii.

  1. Jak będzie więcej uzależnionych, to pan Sapiński nie bedzie się obawiał o brak pracy.

 5. Sprzedał się przewodniczący dla grupy trzymającej władzy. I jak powiedziała radna Szymkiewicz dla jeszcze kogoś po ciemnej stronie mocy. Może czas na refleksje panie przewodniczący.

 6. Dziękujemy Krystian Abramowicz, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Czesław Ćwik, Dariusz Duczek, Marzena Gajek, Tomasz Komorowski, Edward Mitros, Andrzej Niedźwiecki, Daniel Sapiński, Marian Toruński oraz Zofia Waszkiewicz za uprzykrzenie nam nocnego życia w Karolewie! Bardzo dziękujemy! Mieszkańcom Mazurskiej też!

 7. Panie Redaktorze. Ci radni, których Pan Redaktor wymienił to byli przede wszystkim za zwiększeniem zezwoleń na sprzedaż alkoholu, co wyrażali w dyskusji, a nie za ograniczeniem sprzedaży. Gdyby projekt uchwały za ograniczeniem sprzedaży alkoholu był odrębnym projektem, wówczas większość z tych, których Pan wymienił w artykule, byliby przeciw. Proszę przeanalizować głosowanie radnych kilka miesięcy temu, kiedy to radni próbowali zakazać sprzedaży alkoholu w godz. 22-6. Ci, których Pan jednak nie wymienił byli przeciwni nie ograniczeniu sprzedaży, a zwiększeniu liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu, bo było to sprzeczne z Programem na 2021. Ponadto, jak padło na sesji, pan radny Sapiński nie skonsultował tego projektu uchwały z członkami Gmnnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, bo jak powiedział, byl pewny, że oni spzreciwią się takiemu projektowi. Zobaczymy co na to wojewoda.

 8. Pan Sapiński? śmiech na sali, ale abstynent…. Pan Mitros? sam dowozi na telefon….. komedia! Poza tym taryfiarze zarobią na tym interesie, czy o to chodziło ?, bo przecież będą i tak kupować….

 9. Ale w punktach sprzedaży po 22.00 bedzie spokój. Kto musi pic i tak będzie pil. Brawo Burmistrzu, brawo Rado. Krzysztof problemu nie widzial bo stracilby wyborców, wroc kupujących i sprzedających.

  1. Ale za co brawo dla burmistrza? Przecież to terapeuta uzależnień wyszedł z projektem uchwały o zwiększeniu liczby punktów. Skorzysta rzecz jasna burmistrz. Będzie więcej wpływów do kasy dla realizowania pomysłów z-cy. Koledzy z-cy będą zadowoleni.

 10. Jak będzie więcej uzależnionych, to pan Sapiński nie bedzie się obawiał o brak pracy.

 11. Członkowie GKRPA podali się do dymisji. Tak się dzieje, jak kopiuje się naszych burmistrzów. Stawianie przed faktami dokonanymi. Wstyd panie przewodniczący GKRPA!!!!!

 12. Maciek podpowiedział Danielowi, jak to się robi. Maciek dawno chciał się pozbyć członków GKRPA i udało się. Teraz ma całe kapslowe na swoje machloje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *