Ogród zapachów czy ogród syfu? – Magna Masuria

Lubię spacerować i stwierdziłem, że dziś przejdę się zobaczyć jak wygląda, największa jak do tej pory inwestycja obecnej władzy, Ogród Zapachów. Mamy środek zimy, która jest w tym roku wyjątkowo ciepła. Zachodzę do parku przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Sikorskiego, po czym ręce się załamują.

Już nie wspomnę o zapachu spalin, ciągłym wyciu myjni i innych odgłosów dobiegających z pobliskich ruchliwych ulic jak i stacji benzynowej brytyjskiego koncernu. Ręce opadły, w jakim jest stanie ten cały Ogród Zapachów. Wszędzie pełno petów po papierosach, potłuczonego szkła. W ciepłe dni strach będzie z dzieckiem pójść do tego parku od ilości potłuczonych butelek. Jedynymi bywalcami w tym miejscu są wrony i przechodnie, którzy skracają sobie drogę na ul. Kasztanową. Przed parkiem stały dwie kobiety, które komentowały całą inwestycję. Podszedłem do nich i zapytałem się jak podoba im się ta inwestycja:

Mieszkam tu niedaleko na Kasztanowej i ten park jest złą inwestycją! Nie tak zaczyna się inwestycje! Burmistrz nie zapytał nas czego nam tu brakuje! Nasza bolączką jest brak światła w tym parku, bo dla wielu mieszkańców jest on skrótem do miasta. Nie od parków powinien zacząć burmistrz. Brak słów.

skomentowała zbulwersowana mieszkanka ulicy Kasztanowej

Przeszedłem się po tym Ogrodzie Zapachów i zobaczyłem, ze jest on w tragicznym stanie. Połamane deski na leżakach, stojaki na rowery nie mają już kompletnych elementów. Metalowe flamingi czy żurawie zostały wykopane przez kogo nie wiemy? Może trzeba rozejrzeć się po pobliskich złomowiskach za tymi elementami. Śmietniki też są zdemolowane, a śmieci walają się po całej powierzchni zielonej.

Ogród Zapachów wywołuje wiele negatywnych spekulacji wśród mieszkańców Kętrzyna. Wiemy, że jest wiele innych miejsc gdzie takie miejsce mogło by powstać, jak na przykład Ogród Ekologiczny przy Szpitalu Powiatowym. Również jest na szlaku turystycznym, zwłaszcza po stworzeniu alei Pileckiego.

Czy tak powinien wyglądać Ogród Zapachów? Czy ta inwestycja jest trafiona? Czy mieszkanka ul. Kasztanowej ma rację w sprawie oświetlenia tego miejsca? Gdzie jest straż miejska, która została tak doinwestowana przez miasto Kętrzyn?

10 thoughts on “Ogród zapachów czy ogród syfu?

  1. przytoczę słowa marszałka Józefa Piłsudskiego które wypowiedział do ówczesnej opozycji pasujące do obecnej sytuacji w mieście .
    ” Wam kury szczać prowadzać a nie brać się za burmistrzowanie ” – pzdr

  2. Zawiadomić odpowiednie organa o zmarnowaniu publicznych pieniędzy. W głowie się nie mieści. Czy nikt nie zrobi w końcu z tym porządku.

  3. Już pomijam to, że te stojaki są wyrazem bezguścia i tandety. Sądzę, że sprawą powinien zainteresować się sanepid. Jako człowiek wiekowy pamiętam, że w tym miejscu było wysypisko śmieci, które zostało przysypane cienką warstwą ziemi. Teśsmieci przecież nie uległy degradacji tylko dalej tam są. A więc wypoczynek na wysypisku śmieci? A te leżaki. Najpierw niech tam położą się Niedziółka z Wróblem. Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

    1. No przecież to jest pomysł warty nagrody Nobla. Cały świat boryka się z problemem utylizacji odpadów a tutaj proszę bardzo. Wystarczy śmieciami zapełniać jakieś naturalne wgłębienia terenu przysypać to warstewką ziemi i już można urządzać tam ogrody zapachów, tereny rekreacyjne ba ośrodki wypoczynkowe. Że tak nie można? A w Kętrzynie można.

  4. Już raz pisałem, że na tych leżakach będą leżeć Niedziółka z Wróblem i rozmyślać, co by w mieście jeszcze spieprzyć.

  5. NO a stadion na Bydgoskiej to WIELKA gospodarność. Napiszcie coś pozytywnego a nie pieprz. negatywy, albo zróbcie COŚ i zobaczycie czy Was pochwalą. Proszę tylko o coś , nic więcej.

  6. Jak mozna napisac cos pozytywnego, za co by sie nie wzieli to i tak spieprza. Przeciez maja prawnikow i co? Tez ich nie sluchaja? Zenada i wstyd na cale wojewodztwo, za takie wladze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *