OPINIA: Jaka przyszłość czeka kętrzyński szpital? – Magna Masuria

Czy kętrzyński szpital będzie dalej istniał po pandemii koronawirusa? Wojewoda warmińsko-mazurski wydał decyzje w sprawie przekształcenia Szpitala Powiatowego w Kętrzynie w szpital jednoimienny, który będzie miał na celu przyjmowanie pacjentów z zakażeniem koronawirusa. Przekształcenie Szpitala Powiatowego w szpital jednoimienny sprawi, że na wiele miesięcy Kętrzyn zostanie pozbawiony specjalistów. Czy taka decyzja sprawi, że nadchodzi koniec dla szpitala? Co się stanie z lekarzami na okres przekształcenia szpitala? Czy będą pracować w okolicznych jednostkach i czy po tym wszystkim będą chcieli wrócić do Kętrzyna?

źrodło:Facebook/Adam B.
Poszkodowany pyta na filmiku gdzie są pacjenci?

Kochanowski wraz z dyrektorem Glinką tworzą płaszcz dobrego zarządzania szpitala i udzielanie usług medycznych na najwyższym poziomie. Pojawiają się dziwne artykuły prasowe wychwalające prace lekarzy w szpitalu, gdzie z drugiej strony w ostatnim czasie Internet obiegł filmik mieszkańca Kętrzyna, który nie mógł się doczekać przyjęcia do szpitala, ponieważ byli w tym czasie pacjenci. Mieszkaniec, co trzeba przyznać w wulgarny sposób – choć nie dziwię się jego zachowaniu, mając złamaną rękę – przeszedł się po szpitalnych korytarzach i szukał tych wszystkich przyjmowanych pacjentów. Więc nasuwa się pytanie, gdzie leży prawda i jak funkcjonuje szpital. Dodatkowo wśród mieszkańców powiatu kętrzyńskiego istnieje głębokie przekonanie, że szpital w Kętrzynie jest „umieralnią”.

Już wcześniej mieliśmy sygnały, że w kętrzyńskim szpitalu dzieje się źle. Zamykano oddziały, czy też szpital był zamknięty na zmianach nocnych i świątecznych ze względu na brak personelu medycznego. Zdjęcie z taką kartką obiegło swego czasu kętrzyński Internet, a w komentarzach jasno mówiono o kompromitacji osób zarządzających szpitalem. Negatywne nastroje podsycone zostały po uchwaleniu ogromnej podwyżki dla obecnego dyrektora Glinki. Jak zatem funkcjonuje kętrzyński szpital? Zdania są podzielone, ale większość z nich jest negatywna.

W rozmowie z ratownikiem medycznym, który ze względu na prace chce koniecznie zachować anonimowość, przekazał nam informacje, że szpital przekształcono na covidowy ze względu na pieniądze. Według naszego anonimowego rozmówcy jasno wynikało, że nie chodzi tutaj o dobro szpitala czy mieszkańców, ale o polityczne rozgrywki i pieniądze. W tym miejscu zadajemy publiczne pytanie dla Michała Kochanowskiego, co będzie później z kętrzyńskim szpitalem powiatowym? Czy ma jakiś plan na dalszy rozwój?

18 thoughts on “OPINIA: Jaka przyszłość czeka kętrzyński szpital?

 1. A moje pytanie brzmi następująco:
  Czy ten szpital spełnia standardy epidemiologiczne pod względem bezpieczeństwa pracowników? Czy wszystko tylko pod publiczkę i na wariackich papierach?

  1. Pan dyr. Szpitala wreszcie będzie robić pełną parą to w czym jest dobry, w turystyce – tylko tym razem będzie to podróż w jednym kierunku ,- w zaświaty.

 2. Przy okazji tej wariacji z covidem szpital podreperuje swój budżet. Ale taki szpital w Kętrzynie to ryzyko przywleczenia choróbsk zakaźnych.

 3. Ten stary i tak miał być do zamknięcia.Rypina miał nowy budować.Tylko przegrał wybory.Może dopiero w drugiej kadencji.Albo jak starostą zostanie.

 4. Panie starosto Kochanowski Michale a gdzie kontener ogrzewany zamiast namiotu. To tak dbamy o zdrowie pielęgniarek zatrudnionych w szpitalu i pacjentów?

 5. Kontener aluminiowy z ogrzewaniem i klimatyzacją (464141133)
  Kup teraz: 10 500,00 zł
  Uważam , że Pan Kochanowski i radni powiatowi którzy również sa pacjentami naszego szpitala mogę przeznaczyć 1/2 miesięcznej diety radnego na zakup kontenera.
  Radni do Was apel.
  Pomóżcie dla kętrzyńskiego szpitala

 6. Do powyższego wpisu. A może pan dyrektor szpitala, zarabiający kilkanaście tysięcy miesięcznie kupi sam taki kontener. To jest jego miejsce pracy i to On powinien się najbardziej o szpital troszczyć.

  1. Ty w swojej pracy np na budowie kupiłeś kontener żeby ciepło miał inżynier odcinka z sekretarką? A może chociaż kupiłeś cokolwiek do pracy żeby użytkowali to inni? Pochwal się. Szpital jednoimienny zmienia wszystko, cały jest zakazany i ten kontener jesli jest wogole teraz używany to przecież chwilowo nie „non stop”.

 7. Przeczytaj wpisy ze zrozumieniem baranie „XYZ”.
  Przede wszystkim chodzi o pielęgniarki i pacjentów.
  Lekarze siedzą w ogrzewanych gabinetach!

 8. Szpitale są przekształcane na jedno imienne. Ktoś może wie dokąd są wożeni pacjenci z innymi chorobami niż COVID? A swoją drogą po ostatnich wyborach samorządowych temat szpitala zniknął z przestrzeni publicznej… Partia dobrej zmiany po przejęciu władzy+asy miały uzdrowić szpital -i co? Wszystkie dane są skrupulatnie ukrywane przed opinią społeczną. Nawet to, że Marek ponownie wrócił. Ktoś rozumie jakie wreszcie są układy pomiędzy PiSem w mieście/powiecie a ASiorami? W mieście się gryzą a w powiecie miłują Dziwna i chora sytuacja. Zupełny brak konsekwencji…

  1. Temat szpitala zniknął wraz przegraną Hecmana i odsunięciem jego przydupników od decyzjnosci. A ci co zostali nie potrafią z siebie żadnego wniosku wyksztusic.

 9. To co będzie z tym szpitalem? Chojecki kazał, a pan wykonuje rozkaz? Do ruiny panie doprowadzisz ten szpital! Wstydź się pan.

  1. Ruina to już jest. Ciekawe kto dopuścił do przekształcenia w jednoimienny, bo na bank nie spełnia ten przybytek żadnych norm epidemiologiczno-sanitarnych. Ktoś z zewnątrz to w ogóle to kontroluje?

 10. Poziom tych komentarzy to dno. Nie ma szpitali wojewody, wojewódzkie są marszałka. Ustawa nie przewiduje możliwości odwołania od nakazu wojewody. Takie jest w Polsce prawo. Proponuję chociaż trochę się orientować. Albo nie pisać takich bzdur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *