OPINIA: LANS TRWA, A MIESZKAŃCY TRACĄ MILION? [FELIETON] – Magna Masuria

Lans trwa, tym razem wyjazd do Katowic i Opola, prawdopodobnie za nasze pieniądze – kętrzyńskich podatników. Efekt, kilka kolejnych pięknych fotek do kolekcji lansu. Nie chcemy już zbytnio komentować tych bez efektywnych wyjazdów Wróbla, który tłumaczy, że są w imię „wyższego dobra”. Co przyniósł wyjazd do Katowic i Opola? To samo, co przyjście Wróbla na otwarcie Biura Poselskiego Lewicy – zupełnie nic. Tylko ważna uwaga – wyjazd bez zdjęcia to wyjazd stracony.

Mieszkańcy już mają dość tego przesadnego lansu, jednak decyzja o odwołaniu tego człowieka leży jedynie w gestii burmistrza Niedziółki. W moim przekonaniu Niedziółka już dawno jest zastępcą Wróbla, a nie na odwrót. Wrobel również z chęcią dobiera się do kasy miejskiej, aby jeździć i rzekomo propagować Kętrzyn. Ciekawe ile kosztowały te wszystkie wyjazdy? I jaki dały one efekt dla Kętrzyna? W tej sprawie na pewno zadamy odpowiednie pytania – mamy nadzieję, że burmistrzowie nie obrażą się jak Grzegorz Prokop, że zadamy im 11 trudnych pytań.

Kętrzynianie wyrazili swoją opinię, że Wróbel jest bardzo słabym samorządowcem, a do dobrego gospodarza jest przed nim wielce daleka droga. Brakuje mu pokory i umiaru. Nie potrafi rzetelnie pracować na rzecz samorządu. Ponownie można tutaj przedstawić przykład utarczki słownej Wróbla z burmistrzem Giżycka Wojciechem Iwaszkiewiczem. Dwa różne poziomy, których Wróbel w mojej opinii nie zrozumie.

Czy delegacje Wróbla mają jakiś efekt uboczny? Prawdopodobnie w nikłym stopniu wpłynęły one na Budżet Obywatelski w roku 2021, którego prawdopodobnie nie będzie. W innych miejscowościach powiatowych odbyły się już nawet głosowania nad Budżetem Obywatelskim. W Kętrzynie cisza, a milion gdzieś przepadł? Tylko gdzie? Budżet miasta jest tak obciążony, że nie ma jak przekazać miliona na inwestycje obywatelskie. Już w tamtym roku widać było, że Niedziółka do spółki z Wróblem wydali więcej niż Hećman przy przepłaconych inwestycjach. Tylko, na co ta nowa spółka wydała więcej pieniędzy? Nie wiadomo.

Co państwo o tym sądzą? Czy za trzy lata będzie, co zbierać z Kętrzyna? Czy będziemy drugą gminą Korsze, która będzie miała ogromne zadłużenie? Czy zmiana zastępcy burmistrza w Kętrzynie wpłynie pozytywnie na działanie władz samorządowych? Przedstaw swoją opinię w komentarzu.

26 thoughts on “OPINIA: LANS TRWA, A MIESZKAŃCY TRACĄ MILION? [FELIETON]

 1. WIELE ZŁEGO NAPISANO I POWIEDZIANO O HEĆMANIE, ALE ZA JEGO KADENCJI NIE BYŁO W MIEŚCIE TYLE SZCZURÓW, ILE JEST TERAZ. CHODZĄ W BIAŁY DZIEŃ ULICAMI MIASTA: DASZYŃSKIEGO, MIELCZARSKIEGO, SIKORSKIEGO. STRACH PODEJŚĆ DO ŚMIETNIKA. TO, CO SIĘ DZIEJE NA TYŁACH DOMU HANDLOWEGO MIELCZARSKIEGO 1A, WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA. TO JEST WIZERUNEK WRÓBLA I NIEDZIÓŁKI. TAK DBAJĄ O MIASTO I MIESZKAŃCÓW. W DUPIE MAM JAKIEŚ OGRODY ZAPACHÓW, JEŚLI POD OKNAMI SPACERUJĄ MI SZCZURY.

 2. Akurat to że nie będzie budżetu obywatelskiego to dobrze. Jeśli chodzi zaś o położenie Kętrzyna za trzy lata, to zmiany demograficzne i geopolityczne będą tak duże, że już nieodwracalne. Tłumaczyłem to Rypinie dlaczego ważne jest zrobienie wszystkiego aby program TAK dla Kętrzyna ruszył. Niestety Rypina wybrał OSZUSTWO!

   1. Ksenofobia bucha z Pańskiej wypowiedzi – Pan rozumiem rdzenny Kętrzyniak? To gdzie sięgają Pańskie korzenie: kongresówki, kresów czy może wprost Ukrainy? Oczywiście nie przeszkadza mi to. Chciałem tylko pokazać absurdalność i prowincjonalność intelektualną Pańskiej retoryki. Ale musi Pan wiedzieć że jedni żyją tu czy tam z przypadku, a inni z wyboru. To święte prawo każdego wolnego człowieka. Program TAK dla Kętrzyna to pierwsza po 1989 roku koncepcja gospodarcza stawiająca na rozwój miasta. Nie rozumiem więc tych obaw kibiców lub uczestników sporu Hećman- Niedziółka trawiącego Kętrzyn od blisko 10 lat. Mam wrażenie że wam wszystkim skupionym wokół tego jałowego sporu i wpatrzonym w swoich politycznych bożków, bardziej zależy żeby przypieprzyć tym drugim niż poprawić sytuację w mieście i odbudować pozycję Kętrzyna. Te 20 lat z okładem lokalnej polityki realizowanej w oparciu o taką jak Pańska, ksenofobiczną logikę , doprowadziło do rozrostu kumoterstwa, nepotyzmu i protekcji. Strony konfliktu mają zakodowaną walkę z każdym i ze wszystkim co obce w rozumieniu tego już plemiennego sporu. Wy wszyscy od Hećmana i Niedziółki zasiadający na stołkach w powiecie, mieście i spółkach komunalnych pomimo braku merytorycznego przygotowania, doprowadziliście swoją niekompetencją i bezkrytyczną wiarą w swoich wodzów do stanu, w którym dziś walczycie o przysłowiową michę z zaciekłością w moim odbiorze nieustępującą chyba nawet dzikim zwierzętom. I nikomu w tym chorym zacietrzewieniu nie przychodzi do głowy żeby zluzować ten śmiertelny uścisk bo wykończycie siebie, innych i to miasto. Cbociaż to nie założenie programowe, ale z tekstów publikowanych chociażby w materiałach wyborczych wynikało jednoznacznie, że program TAK dla Kętrzyna odbetonuje to miasto i pozwoli normalnie i spokojnie żyć wszystkim tym, którzy nie ekscytują się bezproduktywnym wiecznym tasowaniem się tych samych 30 nazwisk w różnych konfiguracjach w radach, spółkach, w urzędach i instytucjach samorządowych. Ale spokojnie, TAK dla Kętrzyna mówił o mieście dla wszystkich. Zatem ten jad wynikający z obawy utraty swojej pozycji jest nieuzasadniony. To znowu pokłosie plemiennej walki. Oczywiście ci niezatapialni „fachowcy” co to stołki dostawali za lojalność nie mieliby już wpływu na działalność spółek czy wydziałów. Za cenę spokoju dokiwaliby się spokojnie do emerytury. Proszę mi wierzyć, dla dobrze prosperującego miasta to żadne obciążenie a nawet mniejszy koszt w ogólnym rozrachunku niż ten wynikający z fatalnych decyzji lub indolencji dotychczasowych kadr.

   1. Ale to Wy przeszkadzacie. Co tam przeszkadzacie Niszczycie to miasto głupimi decyzjami i ignoranctwem kadr dobieranych w taki jak od 20 lat sposób. Zobaczcie co żeście zrobili z tego miasta w 30 lat. Z blisko 40 tysięcy mieszkańców zostało niewiele ponad 21 tys. Kolejne firmy zwijają swój biznes bo atmosfera jest niezdrowa. Nawet turystyka siada, bo nie umiecie utrzymać genius loci Kętrzyna. Czy wy w ogóle widzicie potencjał w obszarach obktórych była mowa? Obawiam się że nie.

 3. Mieszkańcy innych miast zazdrościli nam tak dobrego gospodarza jak Burmistrz Hecman teraz mamy jednno z najgorszych władz w naszym województwie brud smród i ubóstwo

 4. Pan Maciej dobrze reprezentuje nasze miasto. Wszędzie jest i wszędzie walczy o nasze interesy. Każdy wyjazd to wymierne korzyści dla Kętrzyna. Sam udział w tych konferencjach to reklama naszego miasta. A jak wiadomo, reklama kosztuje. Więc nie ma co dramatyzować, bo pan Wróbel poświęca się dla nas, żeby żyło nam się lepiej. Tyle musi jeździć, tuła się po świecie, żeby tylko promować naszą wspólnotę. Traci na tym jego rodzina, jego żona i dzieci. Jeździł do Sanoka i pewnie wkrótce będą miejsca pracy dla nas, jeździł do Gdańska i to dla nas podpisywał jakieś dokumenty powołujące projekt polityczny, jeździ wszędzie, żeby żyło nam się lepiej. Teraz był w Katowicach i Opolu i pewnie wkrótce to przełoży się na nasze życie. Musiał też jeździć do Czech do miasta partnerskiego i poświęcać się dla nas. Poświęca swój czas i tworzy znaną już w Polsce piosenkę pt. „Wszystko będzie dobrze” po to, żeby promować jedynie Kętrzyn. To wszystko przyniesie wkrótce efekty. Trochę cierpliwości.
  Wszystko będzie dobrze

 5. Laluś „ćwirek” powinie pracowac na rzecz mieszkanców a co on robi to widać – lans i lans.
  Obecna władza to wielka porażka.
  A gdzie miejsca pracy?
  Czas na referendum.

 6. Oczywiście drażni mnie trochę pan M. z tym swoim Rypinkiem ale ma wiele racji jeżeli chodzi o ocenę naszych władz w powiecie. A są one takie bo jak to mówi JKM jakie jest społeczeństwo. Społeczeństwo mamy mało wyrobione obywatelsko. JKM powiedziałby wprost, że głupie. Głupcy za każdym razem dają się nabierać rozmaitym cwaniakom, którzy chcą łatwo żyć, dużo zarabiać a mało albo w ogóle nie pracować. Więc do Europarlamentu, Sejmu czy senatu i wreszcie do samorządu. Drukują piękne ulotki wyborcze a głupcy jak to głupcy wierzą we wszystko co jest napisane drukowanymi literami. A jak jeszcze sprzyja im lokalna prasa (ta papierowa) wybór mają zapewniony. No i mamy to co mamy. A więc ludzi, którzy gdzie indziej sobie nie poradzili. A w samorządzie? Kto ich tam rozliczy. Głupcy myślą, że tak powinno być, że inaczej (lepiej) nie można. Pytanie dlaczego do wyborów nie zgłaszają się odpowiedni kandydaci. Po co? Oni sobie radzą i nie chcą „paprac” się w tym wszystkim. Być posłusznym rozmaitym cwaniakom.

 7. A czy w Kętrzynie są struktury PISu , czy tylko o nich głośno przed wyborami?
  Jak to możliwe , że w Kętrzynie rządzi PIS a z-ca burmistrza Wróbel Maciej nie jest członkiem PISu ?
  Ubolewam , że nie ma prawdziwych osób walczących o demokrację w latach 80 -tych w radzie miasta za wyjątkiem radnego Zareckiego.

 8. Bardzo sprytny sam się usadowil na funkcji Z-cy Burmistrza,żonę wsadził na funkcję Dyrektora GOK-u w Barcianach.
  Pozorowanie trwa,kasę się przytula i pasuje.

 9. Tak czytam i oczom nie wierzę w to co piszecie ???, a wiedzieliście o tym wszystkim dużo wcześniej zanim nastała obecna władza. Zagłosowaliście na człowieka który przez cały czas bycia starostą nic dobrego dla powiatu nie zrobił, tylko prowadził konflikt z wszystkimi. I co ?, nie widziały gały co brały???, śmieszne, ale prawdziwe. Nic nie zrobi obecny burmistrz dla miasta, przez te trzy lata które mu jeszcze zostały. Teraz chce bronić swojej d..y i ludzi których zatrudnił, praktycznie wszędzie gdzie sięga jego władza. Nie ma czasu i chęci żeby zająć się problemami miasta, doszło nawet do tego że boi się podpisywać różnych dokumentów które mogą rzutować na jego nie wiedzę i merytoryczne przygotowanie do pełnienia funkcji burmistrza – tragedia !!! i wstyd. Nie będę pisał co trzeba zrobić, bo to WY musicie dojrzeć do tej sytuacji, oby wcześniej niż póżniej .

    1. Zaciela to się tym wiecznym narzekaczom co to zrobiłby wszystko lepiej. Hecman był chamski i kłotliwy temu nikt nie zaprzeczy. Każdy ma wady i zalety. Jednak społeczeństwo potrzebowała zmian a bucowi kubeł zimnej wody się przydał. Obecny burmistrz to spokojny człowiek tylko odbiera sobie partnerów którzy uzupełniają jego braki a to wychodzi mu na minus.

 10. Wielka szkoda, że zastępcą burmistrza nie jest mieszkaniec z Kętrzyna.
  Trudno mi uwierzyć, że w Kętrzynie panie NIedziółka nie ma ludzi wykształconych, że musiał pan siegać po Wróbla z Olsztyna.

 11. Nikt nie mówi że miał to być chamski burmistrz, nie o to mi chodziło, ale nie TEN którego koledzy i grupa ludzi wylansowała i pomogła zostać burmistrzem, a bufon się odwrócił od nich, słucha pastora i PO, a udaje że jest z PiS-em, tak się nie da panie Niedziółka, to nieporozumienie. Układanie się z PO już się dawno rozpoczęło, przykre że PiS kętrzyński tego nie widzi, udaje że nie ma problemu.

 12. Te pozory niebawem muszą zostać zweryfikowane,czy koalicja choć podobno nie zapisana trwa?
  Najbardziej zweryfikuje to Budżet i Uchwały związane z Budżetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *