PODSUMOWANIE TYGODNIA: 5-11.10.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

5 PAŹDZIERNIKA otrzymaliśmy informację od władz miasta Kętrzyn za pośrednictwem mediów społecznościowych o awarii sieci ciepłowniczej na ul. Władysława Jagiełły. Wstrzymanie dostaw ciepła do mieszkań na Osiedlu Piastowskim miało trwać do 6 października.

6 PAŹDZIERNIKA odbyły się jubileuszowe XX obchody Dnia Pamięci kard. Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Zgodnie z tradycją złożono kwiaty pod Obeliskiem Wielkich Polaków na Lotnisku Wilamowo, niedaleko Kętrzyna. Kwiaty złożone zostały przez władze państwowe, samorządowców, wojsko, reprezentantów placówek oświaty, duchowieństwo oraz organizacje społeczne i pozarządowe. Wieczorem w Mniejszej Bazylice pod wezwaniem św. Jerzego w Kętrzynie odbyła się uroczysta Msza Święta.

10 PAŹDZIERNIKA cały kraj został objęty żółtą strefą w związku z koronawirusem. W przestrzeni publicznej ponownie musimy zasłaniać usta i nos.

10-11 PAŹDZIERNIKA odbyły się rozgrywki ligowe, o wynikach jak zawsze informujemy w naszym PIŁKARSKIM WEEKENDZIE, serdecznie zapraszamy.

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

2 thoughts on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 5-11.10.2020

  1. za Hećmana to chociaż pale były a teraz Majcher nie ma o czym pisać, wstawia artykuły z tygodniowym opóźnieniem. Chyla cham lezy pijanyw tym Pasterzewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *