W Kętrzynie rośnie problem ze szczurami? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

W Kętrzynie rośnie problem ze szczurami? [ZAPOWIEDŹ]

12

Olsztyn ma problem z dzikami, a czy Kętrzyn będzie miał problem z rosnącą liczbą szczurów na ulicach miasta? Otrzymaliśmy od naszych czytelników szereg informacji, którzy twierdzą, że problem trzeba nagłośnić, ponieważ władze Kętrzyna, samorząd i osoby dbające o porządek są bierne temu, co się dzieje w centrum Kętrzyna. Mieszkańcy zauważyli, że ulice Kętrzyna stały się brudne, a śmietniki przez weekend są przepełnione. Czy one są powodem rosnącej liczby szczurów, które stadami biegają po ul. Mielczarskiego, Sikorskiego czy Daszyńskiego?

SZCZEGÓŁY W NAJBLIŻSZY CZWARTEK
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

12 thoughts on “W Kętrzynie rośnie problem ze szczurami? [ZAPOWIEDŹ]

 1. Problem szczurów to problem niekompetencji i butnego charaktery Ryśka, który nie potrafi zarządzac miastem. Niech zagoni Wróbelka do sprzątania ulic a nie latania po Katowicach i Opolu.

 2. A Komunalnik od mieszkańców domków jednorodzinnych odbiera śmieci tylko wtedy, gdy worek jest pełny w 60%. Pracownik stwierdza czy jest 60% śmieci czy 55%. I zabiera albo zostawia. Szkło jest odbierane co miesiąc i jak nie jest worek napełniony w 60% to trzeba ten worek trzymać kolejny miesiąc. W ten sposób Komunalnik szuka oszczędności, bo i worków mniej wyda i praca idzie szybciej, bo nie wszystkie worki są zabierane. Ja mam podpisaną umowę na wywóz nieczystości, są określone terminy odbioru i nie powinno interesować odbierających ile odpadów jest w worku. Płacę za to. To mam przerzucać śmieci z worka do worka? Zresztą te worki są 120l, a ludzie kosze mają zazwyczaj 60l. Może warto by było rozdawać ludziom worki 60 l zamiast 120? Wtedy będą zawsze pełne. A szkło jak jest odbierane pod domem, to od razu występują na przyczepę. Czy nie jest to naruszenie przepisów RODO? Może tym redakcja zajmie się?

  1. A ja mam odwrotny problem – Mam kosze 120l (sam kupiłem, bo komunalnik oczywiście sam nie wydaje) a co jakiś czas dostaję worki 60l – co do k… nędzy? Standardem jest kubel 120 i takie worki powinny być wydawane.
   A co najlepsze, raz mi nie odebrali worka zmieszanego, bo był w nim zatłuszczony papier – a w regulaminie stoi jak byk, iż tłustego papieru/plastiku NIE WRZUCAMY do worków z papierem/plastikiem. Kogo oni tam zatrudniają???

 3. Potwierdzam problem ze szczurami. W wielu miejscach na terenie miasta, w rejonie gniazd na odpady biegają szczury. Idzie zima więc te szczury będą wchodzić do piwnic. Co do czystości to oczywiście miasto jest brudne i zaniedbane. proszę zobaczyć centrum miasta w soboty czy niedziele, zwały liści na chodnikach. Proszę zobaczyć jak wygląda zarośnięty i brudny chodnik wzdłuż ul. Mazowieckiej. Burmistrz na konferencji opowiada o wielkich inwestycjach a tu nawet nie potrafi dopilnować, by miasto było czyste.

 4. Szczury z Mielczarskiego mają się dobrze…Panie Niedziółka, zapraszam na spacer i rekonesans… Może warto obejrzeć, do czego doprowadziło miasto, przykładając rękę do zrujnowania terenu na tyłach Mielczarskiego 1, 3, 5, 7 i do zrujnowania spokoju mieszkańców…To najgorsze decyzje władzy od 1989 roku. Dno.

  1. W końcu 5 dla zwierząt została zatwierdzona? TAK? Futerkowe się o tym dowiedziały i czyja się bezkarne! Szczyurki to inteligentne zwierzęta i bardzo czyste.

  2. Oj, przesadzasz Ja. Zobacz jak rozpoznawalny Kętrzyn jest teraz. Jaką ciężką robotę robi pan Wróbel i jego zastępca pan Niedziółka. Trzeba to docenić, bo poświęcenie jest wielkie, żeby Kętrzyn w końcu był rozreklamowany w świecie. I wiedzą o Kętrzynie w Sanoku i w Gdańsku, a nawet w Katowicach i Opolu. I to wszystko dzięki ciężkiej pracy, poświęceniu czasu i często własnych pieniędzy przez pana Wróbla. To ambasador Kętrzyna w Polsce i na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *