Organ wykonawczy, wyciąga pieniądze z kieszeni mieszkańców? – Magna Masuria

Organ wykonawczy, wyciąga pieniądze z kieszeni mieszkańców?

61

Podwyżka wynagrodzenia dla organu wykonawczego Gminy Barciany, jakim jest Marta Kamińska, zaskoczyła zwykłych mieszkańców.

– Chyba zrobiła jakieś oszczędności – mówili jedni.

– A może pozyskała jakieś dodatkowe – pieniądze zastanawiali się inni mieszkańcy Barcian, Mołtajn i okolicznych wiosek.

Zajrzałem do budżetu gminy na 2020 rok i nie zauważyłem punktu: podwyżka wynagrodzenia dla wójta.

Czyżby radni, z komitetu wyborczego Marty Kamińskiej wiedzieli coś więcej o finansach gminy niż pozostali radni, sołtysi i mieszkańcy? Jeżeli tak, to dlaczego trzymają to w tajemnicy?

Jak się okazuje mieli powody. Pierwszym miejscem gdzie radni pani wójt planują znaleźć pieniądze, to wynagrodzenia sołtysów.  Wójt Gminy Barciany stwierdziła, że ujednolici im procent od zbieranych podatków. W ten sposób, większość sołtysów straci na tym. Z tych pieniędzy będzie można sfinansować podwyżkę organu wykonawczego (wójt). Kolejnym miejscem pozyskania środków finansowych może być planowana podwyżka cen za odpady komunalne. W urzędzie gminy krąży wieść, że cena za segregowane śmieci będzie wynosić 28 złotych, a za niesegregowane jej dwukrotność, czyli 56 zł od każdego mieszkańca. Czy takie drenowanie kieszeni mieszkańców biednej gminy Barciany, to nie jest wyzysk? Jak pamiętamy, na cele propagandy wójta, w zeszłym roku, pani wójt lekką ręką dała ponad 40 tysięcy złotych dla tygodnikowej gazetki. W tym roku podobno wyda więcej na propagandę organu wykonawczego gminy.

My proponowaliśmy i dalej proponujemy, że informacje gminy będziemy przekazywać za darmo. Te 40 tysięcy powinno zostać w kieszeni mieszkańców Gminy Barciany.

61 thoughts on “Organ wykonawczy, wyciąga pieniądze z kieszeni mieszkańców?

 1. Śpieszcie się ludziska czytać komentarze w TK, bo znikają. Jest na stronie 49 a po przeliczeniu 46,wiemy na czyje polecenie redaktorek je usunął. Najlepsze było Kaski, szkoda, że go nie ma. Ale w eter poszło.. A taki redaktor M. niezależny dziennikarz, taki szlachetny, obrońca demokracji ojojoj. Hejter i manipulant opinią publiczną. Ot co.

  1. Na tytułowej stronie jednej z gazetek pani Kaminska stwierdza, że dba o finanse gminy. A nam się wydaje, że dba przede wszystkim o swoje finanse. Po zaledwie roku pracy, w którym niczym się nie wykazała otrzymała maksymalne wynagrodzenie. Nie oszczędza także na pensji naszego prezesa i prokurenta chociaż to obciąża niby tylko spółkę ale odbija się na cenach naszych usług. My w naszych grupach zaszeregowania mamy takie widełki. Pytanie dlaczego my, po kilkudziesięciu latach pracy nie mamy górnej granicy tych widełek. Bo niby co? My jesteśmy tylko robociarze? Powinnyśmy być zadowoleni, że pozwalacie nam pracować? Oj uważajcie bo to się może nagle skończyć.

 2. Śpieszcie się ludziska czytać komentarze w TK, bo znikają. Jest na stronie 49 a po przeliczeniu 46,wiemy na czyje polecenie redaktorek je usunął. Najlepsze było Kaski, szkoda, że go nie ma. Ale w eter poszło.. A taki redaktor M. niezależny dziennikarz, taki szlachetny, obrońca demokracji ojojoj. Hejter i manipulant opinią publiczną. Ot co.

 3. Proponuje najpierw obejrzeć ostatnia sesje a potem pisać. Opublikował Pan stek kłamstw. Niech Pani Wójt z Barcian to przeczyta i sprawa w sądzie za publikowanie nieprawdy i pomówień gwarantowana. Ale czego tu się spodziewać po pseudoredaktorku…

  1. Gdzie są te kłamstwa? RM? RN? MW? Niektórzy radni słusznie podnieśli kwestię, że ujednolicenie stawek jest bolesne dla niektórych sołtysów, którzy coraz mniej zbierają podatków, a najczęstszymi podatnikami są emeryci i działkowcy.

  2. Moim zdaniem podwyżki uposażenia należą się każdemu ponieważ istnieje coś takiego jak inflacja, która zjada nasze pieniądze. Jeżeli jest to podwyżka odpowiadająca inflacji to wszystko w porządku. Ciekawe natomiast jest ile w końcu będzie zarabiać pani Kamińska? Ktoś to wie? Gmina nasza jest maleńka, biedniutka i podobno mocno zadłużona. Pani Kamińska obiecała oszczędzać. Więc dobrze by było zacząć od siebie. Może tak jest. Propozycje podwyżki dla wójtowej złożyli podobno radni z jej komitetu. Warto więc zobaczyć jakie dochody mają właśnie ci radni. Okazuje się, że niektórzy nie mają żadnych dochodów lub minimalne a niektórzy są beneficjentami pomocy społecznej. Hm oni decydują na co mają iść nasze wspólne pieniądze? Dziwne to wszystko.

 4. Panie redaktorze, chyba Pan żartuje. Wojtowa Marta ma dobre serce dla Roberta i będzie wspierała finansowo aby chłop z długów wylazł. Niech Pan się zainteresuje jego długami finansowymi. Może wówczas zacznie rzetelnie pisać .

  1. Leniuszku obejrzyj sesję. Nauczyli Cię w PGR, ze podawali wszystko na tacy? Błyśnij rozumkiem!

   1. do kętrzyniaka, uuuu… jaka błyskotliwa riposta. Chamska i tyle. Po pierwsze nigdy nie pracowałam w PGR-e, po drugie, to jakim prawem obrażasz ludzi, którzy tam ciężko pracowali wiele lat, byś miał, np. mleko czy chleb. Kto dał Ci prawo osądzać ludzi i wyrokowania o ich inteligencji patrząc na typ i miejsce pracy, jaką wykonywali? A sesję obejrzałam i owszem , bardzo dokładnie widać kto jest ustawiony.

 5. Ależ mnie rozweselil 😀😃 takich bzdur dawno nie czytałem . Ja to myślę że zazdroscisz . Wiesz że gdzieś dzwoni A nie wiesz w jakim kościele , proponuję obejrzeć sesję i napisać coś konkretnego bo to jakieś słabe jest .

 6. Słucham tej rady gminy i ręce opadają. Szkoda gadać, że radni wpierw myślą o wójt, a potem o mieszkańcach. Na wyborach w przyszłości odwdzięczymy się z nawiązką.

  1. A ja jak tak patrzę i słucham wypowiedzi tej waszej radnej z Drogosz to myślę: czy wyście tam wszyscy powariowali? Nie było nikogo lepszego?

 7. Jako ze szanowny Pan Redaktor Tygodnika Ketrzynskiego USUNAL moj komentarz, z przyjemnoscia dodam go tutaj jeszcze raz: „Ludzie obudzcie sie!! Robi z siebie wielka zbawczynie, „kochani zostalam tutaj dla was!” a tal naprawde chce sie tylko NACHAPAC! Jeszcze zadnych sukcesow, jedynie potrafi rozp*** za przeproszeniem robic,A JUZ KRZYCZY O PODWYZKE! Naprawde smieszne, ze dajecie sie nabrac tej pani. I nie chodzi o to czy poprzedni wojt byl lepszy/gorszy, tylko ze ona w dramatycznej sytuacji gminy przyznaje sobie taka WYSOKA podwyzke!! Nie 7, 8 tys (chociaz i na to nie zasluzyla) ale od razu maksiora 11 TYSIECY!!!! NO TO TERAZ NAPRAWDE MOZE BEDZIE „ZA SWOJE” PILA.
  PS Drogi Panie Robercie, prosze sie juz nie osmieszac z ta propaganda i cenzura!

 8. Najlepiej , żeby Pani Wójt prowadziła rządy charytatywnie…, całe szczęście , że tak nie jest.Powinna tyle zarabiać, ile inni pełniący podobne funkcje. Opłaty za śmieci wszędzie wzrosły, podobnie ze wszystkim, nie tylko w tej biednej gminie.Mieszkańcy biedni, roszczeniowi, praca jest, czeka wystarczy poszukać.Nie trzeba jakoś nikogo uczyć gdzie iść po zapomogi, itp.Za najniższą krajową pracować się nie chce .Niech kasdy pilnuje swojego portfela tak dla tych biedniutkich mieszkańców gminy Barciany będzie najlepiej.

  1. To jest jakaś myśl. No może nie całkiem charytatywnie bo coś niecoś jest tam do roboty ale np. na 1/2 etatu by wystarczyło.

 9. No jasne jakby był to poprzedni wójt to już byłby obsmarowany od stóp do głów. Dlaczego ten redaktorek nie z tej strony tak ma że jednych za to samo chwali a drugich gani…. O co kaman

 10. Przeprasza, że muszę dodać komentarz na tej stronie, a nie jak chciałem na TK, ale redaktorek zablokował dodawanie komentarzy na temat koleżanki. Swoją wypowiedź kieruję do komentarza Marcina.
  Już gdzieś to słyszeliśmy „te pieniądze nam się po prostu należały…” dobre dobre. Podziwiaj ją dalej, ale pozwól innym wyrazić swoje zdanie. To niegrzeczne z Twojej strony pisać o kimś przybłęda tylko dlatego, że ma inne zdanie niż Ty na temat tak „wspaniałej” wójtowej (to też często słychać od jednej z partii jak ma się inne zdanie niż oni). Co takiego zrobiła dla ludzi i gminy oprócz tego, że gdzie tylko może skłóca ludzi ze sobą w każdym zakładzie pracy na terenie gminy? Została tu dla nas????? Chyba dla naszej kasy . Pokazał to kpiący komentarz do jednej z radnych o kwocie podwyżki – 10 zł . Takie to ma WIELKIE SERDUCHO ta wspaniała kobieta. Ja też od kilkudziesięciu lat jestem mieszkańcem gminy i bardzo proszę Marcinku, abyś mówił w swoim imieniu a nie w imieniu wszystkich mieszkańców. Już jedna mieszkanka co sesję kompromituje się zabierając głos w sprawie mieszkańców gminy. Taka to zbawczyni ludu jakby ktoś ją o to prosił. Widać poziom intelektualny wyborców wielkiego serducha!!!! Potrafią tylko obrażać jak ktoś ma inne zdanie niż oni. Przykład jednak idzie z góry, bo oglądając sesję ze zrozumieniem widać kto jest agresywny w stosunku do Radnych.

  1. Ludzie zaczynają się wybudzać z amerykańskiego snu jak w Kętrzynie, może i w Barcianach skończy się to modnym ostatnio referendum. Co do mieszkańców, którzy przychodzą na sesje żeby zabrać głos w punkcie „wnioski mieszkańców” to rzadko kiedy ich wypowiedzi mają charakter wniosków i tu zgadzam się z przedmówcą, jeżeli ta pani mówi w imieniu mieszkańców Barcian/Gminy Barciany to niech pokaże listę osób, w imieniu których się wypowiada. Dla Pani Wójt wizerunkowo było by lepiej zrezygnować ze współpracy z tygodnikiem kętrzyńskim bo wyraźnie więcej na tym traci niż ma pożytku (trzeba nie mieć kręgosłupa żeby kasować niewygodne komentarze czytelników i prowadzić narrację tylko w jednym kierunku, z takimi praktykami to redaktor TK ma szansę na robotę w pewnej stacji, która też jest tubą propagandową). IMO był to najlepszy moment na podwyżkę wynagrodzenia bo za chwilę będzie podwyżka cen śmieci i ludzie nie będą z tego zadowoleni, oczywiście narracja będzie taka, że przecież wszędzie śmieci drożeją… mam tylko nadzieję, że nie będzie tak jak w Kętrzynie.

 11. Podwyżki. Bardzo dobrze,tylko pieniądze zamiast rozdzieliać mi3dzy swoich powinny być zainwestowane. Pani wójt powinna pomyśleć o dzieciach i młodzieży bo to oni są przyszłością naszej gminy. A może tak świetlice dla dzieci i młodzieży, gdzie mogłyby sp3dzić wolny czas i zjeść ciepły posiłek. Na terenie gminy jest wiele rodzin gdzie, dzieci nie koniecznie mogą spokojnie odrobić lekcje i zejść obiad, taka odskocznia napewno znalazła by wielu zainteresowanych. Utworzyć spółdzielnie pracy. Jest o wiele więcej możliwości aniżeli tylko własna kieszeń.

 12. Pani wójt to oszustka i bezduszna osoba, miałam z nią osobiście doczynienia. W sposób jaki mnie potraktowała jest oburzający. Po dziś dzień jak mnie widzi odwraca głowe i udaje że nie widzi. Mam nagrania na tele, jak i świadków w jaki sposób są przez nią ludzie traktowani i jakie układy są w gminie. Czekam tylko na odpowiedni moment i wszystko wyjdzie. Jeszcze nasza kochana Pani Wójt nie powiedziałam ostatniego słowa i zamierzam podziękować za ,,okazaną pomoc i wsparcie,, w taki sam sposób jaki Pani to zrobiła.

 13. Współczuję. Aż tak w głowie się poprzewracało waszej pani wójt… Nieźle. No ostatnio krzyczała w ratuszu żeby porządek na stronie z redaktorem tej strony zrobić. Niech sama że sobą zrobi porządek i nie wyciaga od ludzi takiej kasy. My dziękujemy Panu że w końcu ktoś się odważył i pisze prawdę. Dziekujemy

  1. A to już podchodzi pod kodeks karny. Co to znaczy „porządek na stronie z redaktorem tej strony zrobić”?

  1. Wprawdzie po moim przejściu na emeryturę także w sprawach publicznych to z zainteresowaniem obserwuję wydarzenia dotyczące mojej gminy. Także jestem zatroskany niektórymi wydarzeniami. Na samym początku kadencji powiedziałem, że wybory na wójta gminy wygrała pani Kamińska i należy to zaakceptować. Wybory do rady gminy wygrał inny komitet i to także należało zaakceptować. Wszelkie „podjazdy „tak z jednej jak i drugiej strony oceniam negatywnie. Najgorsze jest „wydłubywanie” czytaj: przekupowanie radnych. Ci radni, którzy dali się „wydłubać” są, w mojej ocenie, nic niewarci. Jeżeli chodzi o bieżącą sytuację to negatywnie oceniam obsadzanie kierowniczych stanowisk w gminie (skarbnik, dyrektor GOK, prezes ZGK, rada nadzorcza ZGK) ludźmi z zewnątrz gminy. wzrost wydatków na administrację, dalszy wzrost obciążeń gminy (obligacje to także obciążenia), brak merytorycznego przygotowania niektórych, nowych radnych. Mimo wszystko namawiam do współpracy dla dobra mieszkańców naszej gminy. Uprzedzając ewentualne uwagi dlaczego tego wszystkiego nie mówiłem panu Kozyrze gdy byłem radnym. Nigdy nie miałem takich zahamowań . Mówiłem. Czasami odnosiło to jakiś skutek. No i znowu się rozpisałem.

 14. Podwyżka, podwyżką ale fakt, który przeszedł bez echa to walka i polemika w sprawie krzesła, kto gdzie ma usiąść. W mojej opinii Pani Wójt mogłaby siedzieć przy stole razem z radą gminy ale służba pomocnicza na czele z radcą i sekretarz w kąciku jak uprzednio.

  1. Oczywiście, że masz rację. To są obrady rady gminy. Poczynając od sejmu do najmniejszej gminy. strona rządowa zawsze zajmuje miejsca obok. A były jakieś z tym problemy?

 15. Myślałem że w naszej gminie mieszkają porządni ludzie myliłem się to ciemny narut , ktory po obejrzeniu sesji nie umie poprawnie opisać tego co usłyszał .

 16. Chciałem wpisać kilka polemik na forum TK . Odnoszę wrażenie że jest duża determinacja aby one się nie ukazały. Najwyraźniej jakaś awaria u pana naczelnego TK. Takie postępowanie to brak rzetelności dziennikarskiej.

 17. Co się dzieje czyżby i u pana awaria bo w TK napewno bo tam cztery wpisy zostały wykasowane a u pana jeden

  1. Od czasu do czasu w jednej z gazetek znajdujemy określenie „radni od Kozyry”. Ma to być określenie pejoratywne. Tymczasem ja twierdzę, że był świetnym wójtem ale skończył swoją pracę w naszej gminie ale to co zrobił dla naszej gminy widać dosłownie wszędzie. Brak miejsca aby to wszystko wyliczyć. Pani Kamińska mieszka w Mołtajnach. Jadąc do pracy jedzie wyremontowaną drogą wprawdzie powiatową ale wyremontowaną staraniem pana Kozyry, po drodze widzi świetlicę wiejską. Wjeżdżając do Barcian widzi nowiutką halę sportowo-widowiskową, odnowioną szkołę, gdyby chciała się przejść pieszo doszłaby do stacji uzdatniania wody a obok obiekt sportowy. W pracy wchodzi do budynku urzędu gminy i do swojego gabinetu. I tak jest prawie w każdej miejscowości. Tak więc określenie „radni od Kozyry” należy przyjmować z dumą. Kochani moi.

   1. Siada zapewne też na WC na które siadal niejeden raz ON. Tylko z tą różnicą ze robi to inaczej. Tak jak rządzi inaczej czy nie potraficie tego zrozumieć.

    1. Prawda. Tylko kiedy „radni od Kamińskiej” będą mogli powiedzieć, że to brzmi dumnie? Na razie wystarczy posłuchać ich na sesji chociaż wypowiadają się tylko dwie panie, szczególnie jedna,która chyba jeszcze nie bardzo wie po co tam jest.

     1. Jak wam chodzi o umiejętność wypowiadania się a nie działania uczciwego to przepraszam.

   2. Szanowny Panie co do twierdzenia, że Kozyra był świetnym Wójtem to gruba przesada. Po pierwsze droga powiatowa do Mołtajn i jej remont to zasługa nowej Wójt Pani Marty Kamińskiej. To w jej kadencji władze powiatowe rozpoczęły remont. Po drugie świetlica w Mołtajnach została wyremontowana przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Należało ją wyremontować, czy Kozyra chciał czy nie ze względu na zły stan techniczny i zbliżające się wybory samorządowe. Po trzecie zasadność budowy hali sportowej pozostawiam do oceny mieszkańców. Jedno jest pewne, że po 3 latach od oddania tego obiektu do użytkowania należy go remontować a firma która wykonywała roboty ogłosiła upadłość. Szkoła była dość dawno odnowiona. Po czwarte przejęta z zasobów byłej ANR hydrofornia praktycznie nie nadawała się do użytkowania. Z całą pewnością modernizacji nie przeprowadził Kozyra tylko zakład budżetowy. Od tego czasu ludzie z ujęcia w Barcianach pija wodę, która spełnia wszystkie wymagania sanitarne. Po piąte jakość prac wykonanych w Urzędzie Gminy pozostawiam bez komentarza. Czy więc określenie „radni od kozyry” należy przyjmować z dumą?

    1. No nie wiem czy warto podejmować dyskusję z kimś kto tylko udaje niemądrego czy też naprawdę takim jest. Myślę, że tylko udaje. Co do drogi powiatowej mogę coś o tym powiedzieć ponieważ w ubiegłej kadencji byłem radnym powiatowym. Modernizacja tej drogi uwzględniona była w budżecie przygotowanym przez zarząd i radnych poprzedniej kadencji a więc w czasie gdy pani Kamińskiej jeszcze do głowy nie przyszło żeby ubiegać się o funkcję wójta Barcian. Pan Kozyra był nam bardzo pomocny. Nowa rada powiatu na szczęście nic w tym względzie nie zmieniła. Wszystko pozostałe tylko potwierdza to co napisałem. Jeszcze jedno. Jestem pewien, że wiesz mój przyjacielu, że zakład budżetowy nic nie może wykonywać na własny rachunek. Pozdrawiam.

   3. Na 24 lata wójtowania to rzeczywiście dużo zrobił ten Kozyra. U nas Krzychu dużo lepsza spuściznę zostawił. Łatwiej te długi zrozumieć… a w Barcianach… 20 mln długu i na co?

 18. Wójt Marta to zwyczajnie niedobry człowiek, jej obrońcy zachowują się jak głodne stado, trzeba zagryźć wroga, ma przecież inne zdanie.
  Pan Robert blokuje komentarze, usuwa niewygodne, ma powody, przecież to jego mocodawcy, chlebek z masełkiem. Jednak ten ostatni artykuł o poprzednikach pani Kamińskiej i pana Niedziółki to już chamstwo i brak klasy w czystej postaci.
  W TK, niestety, wypowiedzieć się na ten temat nie można-blokada na inne zdanie.
  PS A”serducha” Marcie i Robertowi nie podpowiedziały, że trzeba być człowiekiem, a nie pisać, że się nim jest.

  1. Pani Marta to nie wiem ale pan Robert to bardzo zły człowiek. Niebezpieczny. Zdolny do każdego skur…. stwa

 19. Wstawiam moj komenatrz tutaj bo redaktor Tygodnika Ketrzynskiego zablokowal mi mozliwosc dodawania komenatrzy (odpowiedz na artykul o dwukadencyjnosci). „Patrzcie jaki redaktorek jest dumny ze swojego tekstu… jest Pan ZLYM, CHAMSKIM czlowiekiem i nie pisze tego dlatego, ze wspieram Kozyre (bo nie wspieram). To jaki poziom Pan reprezentuje powoduje we mnie obrzydzenie! I jeszcze Kamiska za to placi jako za „promocje gminy“! A potem placze jak ciezka jest sytuacja finansowa gminy… Ale dla Pani Wojt na MAKSYMALNA pensje pieniedzy starczy, a i dla Robercika nie zabraknie… „

 20. Co do cen za śmieci sprawdźmy inne gminy
  np. w Iławie będą płacić 1 czerwca 2020 roku ta stawka wzrośnie dokładnie o 100%, czyli do 22 zł od osoby. Tego samego dnia wejdzie w życie, na mocy ustawy, powszechny obowiązek segregacji odpadów. Nie będzie więc stawki na odpady niesegregowane (teraz wynosi ona 14 zł), lecz kara za niesegregowanie. Będzie dotkliwa: wyniesie dwukrotność stawki podstawowej, czyli 44 zł od osoby. źródło http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/60025-przeglosowali-w-ilawie-zaplacimy-za-segregowane-smieci-dwa-razy-wiecej-niz-dotychczas
  Bartoszyce Wynik badania nadzorczego RIO uznał uchwałę rady miasta za zgodną z prawem. Tym samym od 1 listopada br. obowiązują nowe stawki za wywóz śmieci — 18 zł za odpady segregowane, 36 zł jako opłata sankcyjna za niesegregowanie odpadów. źródło https://bartoszyce.wm.pl/616534,RIO-zdecydowala-nowe-stawki-za-wywoz-smieci-w-Bartoszycach-juz-obowiazuja.html
  Elbląg § 1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jeżeli odpady komunalne zbierane są i odbierane w sposób selektywny z nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy w wysokości: 17,40 zł miesięcznie od każdego mieszkańca w przypadku pierwszych 4 mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość.
  Teraz stawka wynosi 12 zł i 30 gr, w przypadku segregowania odpadów (w 2018 roku było 9,5 zł). Czterosoobowa rodzina po ewentualnej podwyżce zapłaci o 20 zł i 40 gr więcej za miesiąc. Teraz płaci 49 zł i 20 gr, a po podwyżce 69 zł i 60 gr za miesiąc. W przypadku gdy odpady nie są segregowane zapłacimy dwa razy więcej.
  Jeśli radni zagłosują za podwyżkami to wejdą one w życie 1 stycznia 2020 roku. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
  źródło http://www.elblag.net/artykuly/elblag-projekt-podwyzki-cen-za-odbior-smieci,42381.htm

 21. Szanowny Panie co do twierdzenia, że Kozyra był świetnym Wójtem to gruba przesada. Po pierwsze droga powiatowa do Mołtajn i jej remont to zasługa nowej Wójt Pani Marty Kamińskiej. To w jej kadencji władze powiatowe rozpoczęły remont. Po drugie świetlica w Mołtajnach została wyremontowana przy wsparciu funduszy zewnętrznych. Należało ją wyremontować, czy Kozyra chciał czy nie ze względu na zły stan techniczny i zbliżające się wybory samorządowe. Po trzecie zasadność budowy hali sportowej pozostawiam do oceny mieszkańców. Jedno jest pewne, że po 3 latach od oddania tego obiektu do użytkowania należy go remontować a firma która wykonywała roboty ogłosiła upadłość. Szkoła była dość dawno odnowiona. Po czwarte przejęta z zasobów byłej ANR hydrofornia praktycznie nie nadawała się do użytkowania. Z całą pewnością modernizacji nie przeprowadził Kozyra tylko zakład budżetowy. Od tego czasu ludzie z ujęcia w Barcianach pija wodę, która spełnia wszystkie wymagania sanitarne. Po piąte jakość prac wykonanych w Urzędzie Gminy pozostawiam bez komentarza. Czy więc określenie „radni od kozyry” należy przyjmować z dumą?

 22. Mieszkańcu, poczekaj na koniec działań wójt Kamińskiej, na razie niewielkie doświadczenie zawodowe i niewielki wkład w rozwój gminy Barciany. Szkół wielu też nie skończyła, sama wysoka samoocena to jeszcze za mało, aby wdychać opary SŁAWY i WIELKOŚCI. Poczekajmy na jej sukcesy, lepiej je zobaczyć, niż o nich czytać w opłacanym tygodniku.

 23. Lepiej zamiast finansować Tygodnik Kętrzyński Stworzyć lokalny oddział rozgłośni radiowej np Eski czy RMF Maxxx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *