Ostatnie w tym roku przyjęcie żołnierzy w 4WMBO – Magna Masuria

Ostatnie w tym roku przyjęcie żołnierzy w 4WMBO

0

Ponad 130 ochotników stawiło się dziś wczesnym rankiem pod jednostką 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie na szkolenie wyrównawcze oraz pod jednostkami 41 i 42 batalionu lekkiej piechoty w Giżycku i Morągu na szkolenie podstawowe.

Dla grupy liczącej blisko 60 osób, nie była to pierwsza okazja zapoznania się koszarami, bowiem są to ochotnicy, którzy zgłosili się na szkolenie wyrównawcze. Kandydaci w przeszłości mieli już styczność z wojskiem, ale postanowili jednak wrócić do służby wybierając formację, która pozwala łączyć dotychczasowe życie.

Na służbę w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zdecydował się kpr. Kacper KUCZYŃSKI „Służba godzi się ze studiami, z tokiem studiów, a moim marzeniem jest zostać zawodowym żołnierzem i tutaj mogę zyskać już jakieś doświadczenie”. Dodaje również jak ważną podjął decyzje. ”Zakładając mundur, przychodząc do jednostki wojskowej raczej każdy zdaje sobie z tego sprawę po co tu jest. Żeby bronić granic Rzeczypospolitej”.

Wśród ochotników mamy, m.in. miłośników sportu, motoryzacji, nurkowania czy historii, którzy godzą to z pracą zawodową hydraulika, nauczyciela, rolnika, laboranta, kierowcy, księgowej, diagnosty samochodowego i wielu innych. Ochotnicy podkreślają, że ten rodzaj służby można pogodzić z życiem prywatnym. „Jest to fajny rodzaj odskoczni. Niektórzy w weekend morsują, niektórzy biegają, uprawiają jakiś sport, a niektórzy w weekend idą do wojska i robią coś dla siebie i dla tego kraju”– mówi st. szer. Kamil CYBULSKI.

Kolejna grupa blisko 80 ochotników, która w sobotę o świcie przybyła do koszar gdzie mieści się 41 i 42 batalion lekkiej piechoty to osoby, które chcą być zaangażowane w ochronę polskiej granicy, wsparcie swoich bliskich i lokalnej społeczności. Zasilają szeregi Brygady, a tym samym dają świadectwo swojego patriotyzmu. Są to głównie mieszkańcy powiatów: olsztyńskiego, szczycieńskiego, morąskiego, ostródzkiego, giżyckiego, ełckiego.

Szkolenie podstawowe, które się rozpoczęło to szkolenie w trybie mieszanym: 8 dni szkolenia będzie realizowane weekendami, natomiast kolejne 8 dni odbędzie się ciągiem podczas „Ferii w Mundurze” czyli tzw. edycji szkolenia podstawowego, która jest idealną opcją dla wszystkich, którzy chcieliby wstąpić w nasze szeregi podczas tradycyjnie obchodzonych ferii zimowych w naszym województwie w terminie 22 stycznia- 6 lutego.

Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 4WMBOT skorzystaj z uproszczonej procedury rekrutacji do niezbędnego minimum! Skontaktuj się z naszym rekruterem, który w jeden dzień załatwi wszystkie formalności po czym będziesz mógł sprawdzić się w mundurze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *